Priimami prašymai į gimnazijos 5 - 9 klases 2019-2020 m. m.

• » 2018 m. sausio 1 d. Kazimiero Paltaroko gimnazija tapo nevalstybine (privačia) ugdymo įstaiga, kurios steigėjas – Panevėžio vyskupijos kurija.
  • » Gimnazija teikia pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą (1-8, I-IV gimn. kl.) Mokymas grindžiamas krikščioniškomis vertybėmis, religinis auklėjimas – svarbi pedagoginio proceso dalis.
  • » Naujas gimnazijos statusas atveria platesnes ugdymo galimybes, leidžia sukurti geresnes mokymosi sąlygas: sukomplektuoti mažesnes klases, įkurti integralios dienos grupę pradinukams, užsienio kalbos mokymą pradėti nuo pirmos klasės, ugdyti bendruomeniškumą, pagarbą ir toleranciją, užtikrinti mokinių saugumą, suburti katalikiškas šeimas.
  • » Mokestis už mokymąsi gimnazijoje – 8 eurai per mėnesį.
  • » Surinkti pinigai bus naudojami mokinių skatinimui, kultūrinės ir pažintinės veiklos organizavimui, naujų mokymo erdvių kūrimui, mokymo priemonėms ir įrangai įsigyti.

Mokyklos, sukuriančios didžiausią pridėtinę vertę

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas tyrimas, kokios mokyklos sukuria aukščiausią pridėtinę vertę, tai yra garantuoja ne tik aukštais akademiniais rodikliais išsiskiriančią aplinką, bet ir užtikrina gerą atmosferą, puikius tarpusavio santykius ir padeda kiekvienam vaikui patirti asmeninę mokymosi sėkmę. Deja, kaip rodo tyrimai, tokių mokyklų iš 1200 tėra tik 21. Dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera, bet mokinių pasiekimai tragiški. Abu dalykus geba suderinti tik šios gimnazijos:

1. Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija
  2. Vilniaus Gabijos gimnazija
  3. Kauno B. Brazdžionio mokykla
  4. LSMU gimnazija
  5. Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija
  6. Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija
  7. Platelių gimnazija.
  8. Neringos gimnazija

Skaitykite daugiau...

Istorija

Iš istorijos

Pastatas, kuriame įsikūrusi K. Paltaroko gimnazija, pradėtas statyti 1939 metais. Dar 1938 metais buvo sudaryta statybos komisija: generalvikaras kunigas J.Jucys, kanauninkas M. Karosas ir kanauninkas M. Krikšciūnas. Buvo paskelbtas ganytojiškas vyskupo K. Paltaroko laiškas apie mažosios kunigų seminarijos statybą. Projektą ruošė statybos inžinierius ANTANAS GARGASAS. 1939 metais pradėti statybos darbai ir greitai pamūrytas pirmas aukštas. Antanas Gargasas dirbo Panevėžio miesto inžinieriumi, jis projektavo tarpukario metais daugiausia pastatų mieste.

A. Gargasas buvo Vakarų architektūros krypties atstovas Lietuvoje. Statybos darbus vykdę rangovai Jechelis Kaplanas ir Romas. Pastatas projektuotas modernus, bet ne prabangus. Vyskupas K.Paltarokas buvo praktiškas žmogus. Statyba buvo planuojama, kad kainuos 670 tūkstančių litų. Mažosios kunigų seminarijos statybą gausiai rėmė parapijiečiai. Antrasis pasaulinis karas sukliudė vysk. K. Paltarokui užbaigti statyti mažąją Panevėžio vyskupijos kunigų seminariją. Po karo statyba buvo užbaigta, bet pastate, deja, įsikūrė Panevėžio hidromelioracijos technikumas.

1991 metais, Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, vysk. Juozui Preikšui ir monsinjorui Jonui Juodeliui gimė mintis atgautame pastate įkurti katalikišką vidurinę mokyklą. Taip vysk. J. Preikšo Dekretu Nr. 192, 1991-05-17 bei Panevėžio miesto valdybos 1991-07-08 potvarkiu Nr. 345v, įkuriama katalikiška bendrojo lavinimo mokykla. Direktoriumi paskiriamas monsinjoras Jonas Juodelis. 1991 metais rugsėjo l dieną mokyklą pradėjo lankyti 56 mokiniai, juos mokė 5 mokytojai. Mokykla sparčiai augo. 1993 metais mokyklai suteiktas vysk. Kazimiero Paltaroko vardas. 1994 – 2000 metais mokyklai vadovavo Nomeda Žegulienė, o nuo 2000 metų – Gražina Gailiūnienė. 2008-2009 m.m. mokykloje jau mokėsi 1134 mokiniai ir dirbo 95 mokytojai. 2008 metų pavasarį mokykla išleido 7-ąją abiturientų laidą. Gimnazijoje sudarytos sąlygos įsigyti pradinį, pagrindinį bei vidurinį išsilavinimą kiekvienam mokiniui, joje integruojami ir ugdomi turintys fizinę negalią vaikai. Nuo 2007 m birželio 27d. akredituota vidurinio ugdymo programa, o 2008 m. rugpjūčio 1d. mokykla tapo gimnazija.

Fotogalerija. Sausis 2019

Foto. Meninio skaitymo konkurso I-asis etapas