Priimami prašymai į gimnazijos 5 - 9 klases 2019-2020 m. m.

• » 2018 m. sausio 1 d. Kazimiero Paltaroko gimnazija tapo nevalstybine (privačia) ugdymo įstaiga, kurios steigėjas – Panevėžio vyskupijos kurija.
  • » Gimnazija teikia pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą (1-8, I-IV gimn. kl.) Mokymas grindžiamas krikščioniškomis vertybėmis, religinis auklėjimas – svarbi pedagoginio proceso dalis.
  • » Naujas gimnazijos statusas atveria platesnes ugdymo galimybes, leidžia sukurti geresnes mokymosi sąlygas: sukomplektuoti mažesnes klases, įkurti integralios dienos grupę pradinukams, užsienio kalbos mokymą pradėti nuo pirmos klasės, ugdyti bendruomeniškumą, pagarbą ir toleranciją, užtikrinti mokinių saugumą, suburti katalikiškas šeimas.
  • » Mokestis už mokymąsi gimnazijoje – 8 eurai per mėnesį.
  • » Surinkti pinigai bus naudojami mokinių skatinimui, kultūrinės ir pažintinės veiklos organizavimui, naujų mokymo erdvių kūrimui, mokymo priemonėms ir įrangai įsigyti.

Mokyklos, sukuriančios didžiausią pridėtinę vertę

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas tyrimas, kokios mokyklos sukuria aukščiausią pridėtinę vertę, tai yra garantuoja ne tik aukštais akademiniais rodikliais išsiskiriančią aplinką, bet ir užtikrina gerą atmosferą, puikius tarpusavio santykius ir padeda kiekvienam vaikui patirti asmeninę mokymosi sėkmę. Deja, kaip rodo tyrimai, tokių mokyklų iš 1200 tėra tik 21. Dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera, bet mokinių pasiekimai tragiški. Abu dalykus geba suderinti tik šios gimnazijos:

1. Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija
  2. Vilniaus Gabijos gimnazija
  3. Kauno B. Brazdžionio mokykla
  4. LSMU gimnazija
  5. Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija
  6. Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija
  7. Platelių gimnazija.
  8. Neringos gimnazija

Skaitykite daugiau...

Mažosios klierikų seminarijos statyba

Nemažai buvo dedama pastangų Panevėžyje įkurti mažąją kunigų seminariją. 1938 metais sudaryta statybos komisija: generalvikaras kunigas J. Jucys, kanauninkas M. Karosas ir kanauninkas M.Krikščiūnas. Buvo paskelbtas ganytojiškas vyskupo K. Paltaroko laiškas apie mažosios kunigų seminarijos statybą. Jame buvo kviečiama prisidėti prie būsimosios seminarijos statybos. Projektas paruoštas statybos  inžinieriaus Antano  Gargaso. 1939 metų pradžioje A. Gargasas projektą įteikė Statybos komisijai. 1939 metais pradėti statybos darbai ir greitai pamūrytas pirmas aukštas.

Antanas Gargasas projektavo daugiausiai pastatų Panevėžyje tarpukario laikais. Jis dirbo Panevėžio miesto inžinieriumi. Jis buvo Vakarų krypties architektūros atstovas Lietuvoje. Statybos inžinieriaus mokslus baigė Belgijoje Gento mieste. Statybos darbus vykdė rangovai Jechielis Kaplanas ir Romas. Statyba vyko Upytės gatvėje.

Pastatas modernus , bet ne liuksusinis. Kazimieras Paltarokas praktiškas žmogus. Kainuos apie 6 milijonus 700 tūkst. litų. Bet visgi turbūt čia klaida. Statyba gal buvo planuojama, kad kainuos 670 tūkst. litų. Gal vienu nuliu per daug. Jo statybą gausiai rems parapijiečiai. Taip rašė laikraštis ,,XX amžius“.

1936 metais kaip galbūt reikalingos patalpos būsimai kunigų seminarijai nupirktos patalpos Respublikos gatvėje iš Juozo Šukio. Tų patalpų adresas Respublikos gatvė Nr.31.Jis čia turėjo kino teatrą „Pasaulis“. Patalpos buvo nuomojamos. Ir vėliau tame pastate veikė kino teatras.

1939 metais gegužės 27 dienos „Panevėžio garsas“ rašė, kad būsimai mažajai kunigų seminarijai B. Andriškevičius paaukojo 15 tūkst. litų. Birželio 28 dienos „Panevėžio garso" numeris rašė, kad jau dedami būsimos kunigų seminarijos pamatai. 1939 metų rugpjūčio 19 dienos numeris rašė, kad jau mūras stiebiasi į trečią aukštą. Statyba vyko greitu tempu. Vėliau buvo skelbiama, kiek aukojo atskiros parapijos ir kunigai ir šiaip tikintieji. Statybas buvo planuojama baigti 1941 metais. Planus sutrukdė prasidėjusi sovietų okupacija ir Antrasis pasaulinis karas.

Parengė: Donatas Pilkauskas, Panevėžio kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus muziejininkas

Fotogalerija. Kovas 2019

Foto. Kultūrinė - pažintinė kelionė į Strasbūrą

Foto. Gimnazijos choras giedojo Panevėžio Šv.Juozapo globos namuose