Dėl mokinių priėmimo į gimnaziją

Nuo 2017 m. gruodžio 1 d. priimami prašymai į pirmą klasę (nustatytos formos prašymo popierinį variantą galima užpildyti gimnazijos raštinėje, arba elektroninę prašymo formą galima rasti gimnazijos internetinės svetainės skyriuje - Prėmimo tvarka ir atsiųsti el. paštu: rastine@paltaroko.panevezys.lm.lt); Prašymas dėl priėmimo į pirmą klasę

Taip pat reikia pateikti šiuos dokumentus į gimnazijos raštinę:

1. vaiko gimimo liudijimą ir jo kopiją;
  2. vaiko sveikatos pažymėjimą (forma 027-1/a) – pateikiama iki gegužės 31 d.;
  3. krikšto liudijimo kopiją;
  4. fotonuotraukas (3x4, pateikiama į gimnaziją iki rugsėjo 1 d.);
  5. atskirais atvejais gali būti pateikti kiti dokumentai.

Dėl mokinių priėmimo į į 5 klases ir į 2-4, 6-8, ir I-III gimnazijos klases žiūrėti skyriuje Priėmimo tvarka

Mažosios klierikų seminarijos statyba

Nemažai buvo dedama pastangų Panevėžyje įkurti mažąją kunigų seminariją. 1938 metais sudaryta statybos komisija: generalvikaras kunigas J. Jucys, kanauninkas M. Karosas ir kanauninkas M.Krikščiūnas. Buvo paskelbtas ganytojiškas vyskupo K. Paltaroko laiškas apie mažosios kunigų seminarijos statybą. Jame buvo kviečiama prisidėti prie būsimosios seminarijos statybos. Projektas paruoštas statybos  inžinieriaus Antano  Gargaso. 1939 metų pradžioje A. Gargasas projektą įteikė Statybos komisijai. 1939 metais pradėti statybos darbai ir greitai pamūrytas pirmas aukštas.

Antanas Gargasas projektavo daugiausiai pastatų Panevėžyje tarpukario laikais. Jis dirbo Panevėžio miesto inžinieriumi. Jis buvo Vakarų krypties architektūros atstovas Lietuvoje. Statybos inžinieriaus mokslus baigė Belgijoje Gento mieste. Statybos darbus vykdė rangovai Jechielis Kaplanas ir Romas. Statyba vyko Upytės gatvėje.

Pastatas modernus , bet ne liuksusinis. Kazimieras Paltarokas praktiškas žmogus. Kainuos apie 6 milijonus 700 tūkst. litų. Bet visgi turbūt čia klaida. Statyba gal buvo planuojama, kad kainuos 670 tūkst. litų. Gal vienu nuliu per daug. Jo statybą gausiai rems parapijiečiai. Taip rašė laikraštis ,,XX amžius“.

1936 metais kaip galbūt reikalingos patalpos būsimai kunigų seminarijai nupirktos patalpos Respublikos gatvėje iš Juozo Šukio. Tų patalpų adresas Respublikos gatvė Nr.31.Jis čia turėjo kino teatrą „Pasaulis“. Patalpos buvo nuomojamos. Ir vėliau tame pastate veikė kino teatras.

1939 metais gegužės 27 dienos „Panevėžio garsas“ rašė, kad būsimai mažajai kunigų seminarijai B. Andriškevičius paaukojo 15 tūkst. litų. Birželio 28 dienos „Panevėžio garso" numeris rašė, kad jau dedami būsimos kunigų seminarijos pamatai. 1939 metų rugpjūčio 19 dienos numeris rašė, kad jau mūras stiebiasi į trečią aukštą. Statyba vyko greitu tempu. Vėliau buvo skelbiama, kiek aukojo atskiros parapijos ir kunigai ir šiaip tikintieji. Statybas buvo planuojama baigti 1941 metais. Planus sutrukdė prasidėjusi sovietų okupacija ir Antrasis pasaulinis karas.

Parengė: Donatas Pilkauskas, Panevėžio kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus muziejininkas

Fotogalerija. Sausis 2018

Foto. KVIEČIAME VISUS DALYVAUTI PROJEKTE „ AČIŪ LIETUVAI !“

Foto. Lietuva 27-ąjį kartą pagerbia ir prisimena visus, kurie kovojo už šalies laisvę 1991-ųjų metų sausį

Foto. I VGTU klasės mokinių išvyka į Vilniaus Gedimino Technikos universitetą