7.jpg

Jau priimami prašymai į gimnaziją 2019-2020 m. m.

Svarbi informacija

 • » 2018 m. sausio 1 d. Kazimiero Paltaroko gimnazija tapo nevalstybine (privačia) ugdymo įstaiga, kurios steigėjas – Panevėžio vyskupijos kurija.
 • » Gimnazija teikia pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą (1-8, I-IV gimn. kl.) Mokymas grindžiamas krikščioniškomis vertybėmis, religinis auklėjimas – svarbi pedagoginio proceso dalis.
 • » Naujas gimnazijos statusas atveria platesnes ugdymo galimybes, leidžia sukurti geresnes mokymosi sąlygas: sukomplektuoti mažesnes klases, įkurti integralios dienos grupę pradinukams, užsienio kalbos mokymą pradėti nuo pirmos klasės, ugdyti bendruomeniškumą, pagarbą ir toleranciją, užtikrinti mokinių saugumą, suburti katalikiškas šeimas.
 • » Mokestis už mokymąsi gimnazijoje – 8 eurai per mėnesį.
 • » Surinkti pinigai bus naudojami mokinių skatinimui, kultūrinės ir pažintinės veiklos organizavimui, naujų mokymo erdvių kūrimui, mokymo priemonėms ir įrangai įsigyti.

Mokyklos, sukuriančios didžiausią pridėtinę vertę

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas tyrimas, kokios mokyklos sukuria aukščiausią pridėtinę vertę, tai yra garantuoja ne tik aukštais akademiniais rodikliais išsiskiriančią aplinką, bet ir užtikrina gerą atmosferą, puikius tarpusavio santykius ir padeda kiekvienam vaikui patirti asmeninę mokymosi sėkmę. Deja, kaip rodo tyrimai, tokių mokyklų iš 1200 tėra tik 21. Dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera, bet mokinių pasiekimai tragiški. Abu dalykus geba suderinti tik šios gimnazijos:

 1. Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija
 2. Vilniaus Gabijos gimnazija
 3. Kauno B. Brazdžionio mokykla
 4. LSMU gimnazija
 5. Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija
 6. Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija
 7. Platelių gimnazija.
 8. Neringos gimnazija

Skaitykite daugiau...


Užbaigus mokslo metus, birželio 17-22 d., vokiečių kalbos besimokančių mokinių grupė su vokiečių kalbos mokytoja  ir „Žemynos“, „Vyturio“ bei „Šaltinio“ progimnazijų mokiniais vyko į pietų Vokietiją.

Aplankėme Bavarijos sostinę Miuncheną, kuriame gyvena daugiau negu milijonas gyventojų ir įsikūrę BMW, Siemens, MAN, Allianz koncernai. Su gide pasivaikščiojome po senamiestį ir apžiūrėjome miesto centre esančią Marijos aikštę, rotušę, Marijos bažnyčią, katedrą ir kitus architektūros paminklus, sužinojome daug įdomios informacijos ne tik apie Miuncheną, bet ir apie Bavarijos federacinę žemę, vokiečių šventes ir tradicijas. 1972 metais Miunchene vyko vasaros olimpinės žaidynės, vėliau du pasaulio ir vienas Europos futbolo čempionatai, todėl visiems buvo įdomu pamatyti  olimpinį stadioną, garsiąją Allianz areną.

Po to dvi dienas autobusu keliavome per Alpes. Iš Garmiš Partenkircheno miestelio traukinuku važiavome į kalnus ir lyno keltuvu kėlėmės į aukščiausią 2962 m kalną Vokietijoje Cūgšpicę. Žavėjomis snieguotomis viršūnėmis, kai kurie mokiniai išbandė ir sniego pramogas. Patyrėme nepaprastą jausmą prisliesdami prie debesų ir stovėdami ant sniego, kai miestelyje kalno papėdėje visus kankino 30 laipsnių karštis.

Kitas Alpių miestelis Fiusenas sužavėjo nepaprasto grožio kalnų peizažu ir Noišvanšteino pilies grožiu. Ekskursijos po pilį metu sužinojome, kad ją įkvėptas padavimų, legendų ir Richardo Vagnerio operų 1869 metais pasistatė Bavarijos karalius Liudvikas II. Deja, šioje pasakiškoje pilyje jam teko pagyventi tik šiek tiek daugiau nei 100 dienų. Sužinojome, kad remiantis šios pilies modeliu buvo sukurta „Miegančiosios gražuolės“ pilis Disneilende.  

Kelionės kulminacija tapo apsilankymas Europos atrakcionų parke, kuris įsikūręs Vokietijos, Prancūzijos ir Šveicarijos pasienyje. Tai tituluočiausias 95 ha plote išsidėstęs Europos pramogų parkas su daugiau nei 100 atrakcionų bei šou programų. "Pažink Europą žaisdamas!" - skelbia 15 parko šalių. Kiekviena šalis - miniatiūrinė Europos valstybė su jai būdinga architektūra, atrakcijomis, šou, valgiais ir suvenyrais. Turėjome galimybę per vieną dieną pabuvoti Italijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Skandinavijoje, aplankyti pažintinius ir mokomuosius atrakcionus, pasigrožėti šou pasirodymais.

Tai buvo ne tik pažintinė kelionė. Mokiniai turėjo puikią progą pasitikrinti ne tik vokiečių, bet ir anglų kalbos žinias, įgijo gyvenimiškos patirties, savarankiškumo, surado naujų draugų.

 Vokiečių kalbos mokytoja Audronė Survilienė  

Po įtemptų mokslo metų, PUPP-o patikrų gimnazijos IIc klasės mokiniai prasiblaškyti nutarė Karpatuose. Užburianti kalnų ir slėnių panorama, po lietaus oranžinė Pruto upė, virš kilometro iškilusi Bukovelio viršukalnė, europinius standartus atitinkantis kalnų kurortas... Ir visur raminanti žaluma – tai tokie tie Karpatai. Aplankėme medinės architektūros miestą Jeremčią bei Užkarpatės Mukačevą, jų Europos centrą (vietiniai gidai net nesileido į diskusijas, kad Europos centras yra pas mus...), kilome Dovbušo (tai jų Tadas Blinda) uolomis į Makovicos (984 m.) viršukalnę, pliaupiant kalnų lietui neaiškiu stačiu keliuku ( jei tai galima pavadinti keliuku) leidomės  žemyn, grožėjomės šaltiniais, pasivaikščiojome po guculų turgų, skanavome neišpasakyto skonio sūrių, keltuvu kilome į Bukovelį (1127 m.), kvėpavome kalnų oru, niekur neskubėjome ir ilsėjomės, ilsėjomės, ilsėjomės... Galinga, gerai išlikusi Palanoko mūrinė pilis sužadino tautinio pasididžiavimo jausmus – ją pastatė kunigaikščio Gedimino anūkas, ukrainiečių labai gerbiamas Teodoras Karijotaitis. Ne žemėlapyje, o savo akimis pamatėme, kokia buvo Lietuvos DIDŽIOJI Kunigaikštystė.

Kalnų grožis nuramino, vėjai atgaivino – taigi vasarai pasiruošta!

Irena Savickienė, IIc kl. auklėtoja 

Birželio 12-14 dienomis gimnazijos dviratininkai leidosi į tradicija tapusį žygį per Kuršių neriją. Nuostabus jūros, marių, vėjo ir smėlio alsavimas pakvietė 32 kelionių ištroškusias širdis – važiavo ir smalsūs septintokai, ir nebe pirmąkart žygyje dalyvaujantys vienuoliktokai, dvyliktokai. Smagu buvo minti pedalus nuo Smiltynės iki Nidos (56 kilometrus įveikė visi), ir žaisti paplūdimio tinklinį, ir dalyvauti orientacinėse varžybose susipažįstant su Nida, ir maudytis jūroje. Kūno kultūros mokytojas Kęstutis Meliūkštis ir mokytoja Edita Daugelavičienė labai džiaugėsi gražia bendryste: nebuvo nė vieno niurzgiančio ar nenorinčio dalyvauti veiklose, o Ugnės Stasiūnaitės gitara visus subūrė dainoms, šmaikštiems kūrybiniams bandymams. Septintokai ne tik aistringiausiai maudėsi, bet sakė kitąmet patys pirmieji užsirašysią į tradicinį žygį.

Keliaukite, pažinkite, sportuokite, būkite ištvermingi, mieli gimnazistai.

P.S.Ir aš ten buvau, pedalus myniau, džiaugiausi gražiu augančiu atžalynu.

Mokytoja Zita Kontrimienė  

Stovyklautojai antrą atostogų savaitę lankėsi Krekenavoje, dalyvavo edukacinėje veikloje L.O.B.I.A.I. Mūsų gimnazijos komanda paslėptą lobį surado pirmieji iš penkių komandų. Kai lankėmės UAB Aukštaitijos Vandenys, vaikai sužinojo kaip atsiranda vanduo iki jų namų, matė siurblinę, laboratoriją. Dailės galerijoje piešė monototipijos kūrybinį darbą, apžiūrėjo parodas. Daug įspūdžių parsivežė iš Pakruojo dvaro. Kiekvienas vaikas gavo jaunojo dvariškio liūdimą. Smagios ir džiugios vasaros akimirkos iš vasaros dienos stovyklos. Linkime geros ir gražios vasaros.

Mokytojos Daiva, Vida, mokytojo padėjėja Inga

Baigiasi mokslo metai. Vasara. Birželio 14 dieną bendruomenė susirinko į tradicinę gimnazijos šviesuolių šventę. Renginio vedėjos Justina ir Viltė džiaugėsi: Puikūs buvo šie mokslo metai, daug renginių skyrėme Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui, mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo ir daug laimėjimų pelnė Panevėžio miesto bei respublikos įvairių dalykų olimpiadose ir konkursuose.

Direktorė Gražina Gailiūnienė kalbėjo: ,,Šiandien susirinkote patys gabiausi ir darbščiausi mūsų mokyklos mokiniai, tėveliai. Dėkoju vaikams už puikų mokymąsi, aktyvią veiklą, kuria garsinote gimnaziją. Linkiu visiems gražios vasaros ir – susitiksime rugsėjį.“ Grojo gimnazijos smuikininkės su vadove Jecinta Garbaliauskiene, dainavo 7b klasės mokinė Rugilė Garbaliauskaitė, „Dainų dainelės“ konkursų laureatė, frankofoniškojo dainų festivalio dalyvė, savo pasiekimais ryškiai praaugusi paauglišką amžių.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Violeta Dumbrienė ir Rimutė Kazakevičienė paskelbė kandidatus į nominacijas ir nominantus, pasveikino juos ir įteikė angelų statulėles.

2018 metų šviesuoliai:

 • Metų mokytojas - Stasys Skrebys, fotografijos mokytojas
 • Metų mokinys - Karolis Ličkūnas, IVc gimnazijos klasės mokinys
 • Metų žiniukas - Rugilė Gailiūnaitė, 4a klasės mokinė
 • Metų išminčius - Antanas Vasiliauskas, 8a klasės mokinys
 • Metų protas - Miglė Palujanskaitė, IVc gimnazijos  klasės mokinė
 • Metų talentas - Rugilė Garbaliauskaitė, 7b  klasės mokinė
 • Metų rėmėjas - 2b klasės tėvelių bendruomenė
 • Metų altruistas - Edita Daugelavičienė, anglų kalbos mokytoja
 • Metų sportininkas - Vytė Gelažytė, 4b  klasės mokinė

Trisdešimt dviems mokiniams - konkursų, olimpiadų nugalėtojams buvo išdalintos piniginės premijos. Šiais mokslo metais iš dviejų procentų pajamų lėšų, skiriamų gimnazijai, gabiųjų mokinių skatinimui buvo skirta 1100 €.

Gimnazijos šviesuoliams nuskambėjo vaikų muzikos mokyklos absolventų Tautvydo (akordeonu) ir Vakario (mušamaisiais) atliekami muzikiniai kūriniai.

Nuotraukos Stasio Skrebio  

2018m. birželio 12-13 d.d. Panevėžio K.Paltaroko gimnazijos 7-8-ų klasių mokiniai, gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė geografijos mokytojos Gražina Minienė ir Jolita Pūkaitė, fotografijos mokytojas Stasys Skrebys keliavome po šiaurės Lietuvą, Biržų kraštą: susipažinome su geografinės aplinkos išskirtinumais, atlikome geografijos lauko praktiką.

Pirmiausi aplankėme Likėnus: susipažinome su Likėnų dvaro istorija, senuoju parku ir jo augmenija, pirmąja įkurta gydykla ir jos padegimo istorija, Teodoro Grataus tyrinėtais mineraliniais šaltiniais. Biržų regioninio parko darbuotoja išsamiai papasakojo apie dabartinę balneologinę Likėnų gydyklą, ragavome mineralinio vandens iš spūdinio gręžinio ir Smardonės upelio, susipažinome su vandens gydomosiomis savybėmis. Mokiniai įtvirtino teorines žinias apie paviršinius ir požeminius vandenis, jų kilmę, skirstymą, savybes.

Nuvažiavę į Biržus, autobusą palikome stovėjimo aikštelėje, o toliau  kelionę tęsėme pėsčiomis iki Kirkilų apžvalgos bokšto. Ten aptarėme, kaip atsiranda karstiniai ežerėliai, kodėl jų yra tik šiaurės Lietuvoje. Grožėjomės atsiveriančiais vaizdais iš 32 m. apžvalgos bokšto iš kurio matėsi 30 vandens pilnų smegduobių. Tai unikalus karstinių įgriuvų reljefas. Susipažinę su išsamia informacija stenduose, pasivaikščioję po teritoriją, užkandžiavome gamtoje grožėdamiesi grakščiai plaukiojančia gulbe, klausydami paukščių balsų ir dairydamiesi į dangų, nes truputį neramino tamsėjantys debesys.

Kol pasiekėme Biržus, lietus atgaivino ne tik gamtą, bet ir mus. Tačiau nuotaika išliko puiki. Biržuose susipažinome su miesto istorija, aplankėme J. Janonio paminklą, prie kurio mokiniai Matas Atkočius ir Justinas Čovbanas papasakojo apie poeto gyvenimą, kūrybą, paskaitė jo kūrinių.

Biržų pilyje visi su didžiuliu susidomėjimu išklausėme interaktyvią ekskursiją po pilį, prisiminėme istorines ir geografines žinias iš pamokų ir džiaugėmės, kad galime jas susieti su  gidės pasakojimu.

Pagaliau pasiekėme stovyklavietę – Biržų kempingą prie Širvėnos ežero. Papietavome prie bendro stalo ir aptarėme tolimesnę veiklą. Gražu buvo pažiūrėti į pasikeitusią kempingo teritoriją, kai „pastatėme“ margą palapinių miestelį: vieni kūrėsi bendroje didelėje palapinėje, kiti apsigyveno atskirai su draugais.

Pailsėję bėgome „kupstais“ įsivaizduojama pelkėta teritorija, statėme skautų palapinę, mokėmės įkurti laužą

Po vakarienės vyko viktorinos: patys mokiniai buvo paruošę geografines užduotis komandoms, atliko „Geošifro“ užduotis.

Pailsėję, nusimaudę ežere, kepėme dešreles, tęsėme vakaronę prie laužo.

Kitą dieną buvo geografinė lauko praktika: pasirinktoje vietovėje prie ežero  kompasais nustatinėjome azimutą, naudodami sutartinius ženklus ir žinodami savo žingsnio ilgį, braižėme vietovės planą. Teorinių žinių turėjome pakankamai, bet, kai reikėjo jas pritaikyti praktiškai, pasirodė, kad nėra labai lengva.

Atlikę užduotis išsiruošėme kitą žygį pėsčiomis: laukė nelengvas kelias apie 6-7 km. Kelionę pradėjome  ilgiausiu pėsčiųjų tiltu per dirbtinį Širvėnos ežerą. Eidami susipažinome su pačiu ežeru, tilto istorija, ežero vardo legenda bei gražia legenda apie Meilės salą. Pasiekę Astravo dvarą, susipažinome su buvusių rūmų kompleksu ir patraukėme link EKO basų kojų tako. Eidami pakalbėjome apie vis populiarėjantį ekologinį turizmą, jo svarbą aplinkai ir pačiam žmogui. Miške nutiestu EKO taku: žygiavome medinėmis lentomis, akmenukais, žvyru, kankorėžiais, laviravome tarp medinių kelmelių ir pan .Take teko įveikti apie 1km. atstumą, tad kojas tikrai „maloniai‘‘ paskaudo.

Grįžę į kempingą, aptarėme išvykos darbus, sėkmes ir sunkumus, o užduočių pristatymą nutarėme padaryti rudenį.

Tad dabar linkiu visiems gražios vasaros.

Geografijos mokytoja Gražina Minienė, nuotraukos Stasio Skrebio  

Šiltą vasarą pirmokai linksmai ir draugiškai atostogauja vasaros dienos stovykloje „Vasaros karuselė”. Vaikai dalyvauja pažintinėje, edukacinėje, kultūrinėje ir sportinėje veikloje. Per pirmą stovyklos savaitę lankėmės Panevėžio garvežinėje, Midenėje, „Glassremis” įmonėje, kino centre „Garsas”, pasigrožėjo ir pajodinėjo su žirgais Molainių žirgyne. Džiaugdamiesi vasara, dar vieną savaitę kartu atostogausime įsukdami „Vasaros karuselę”.

Mokytojos Daiva Pociuvienė, Vida Skemundrienė, mokytojo padėjėja Inga

Birželio penktą, šeštą ir septintą dienomis mūsų gimnazijos pirmūnai ir kiti garsinę mokyklą mokiniai vyko į Lenkiją. Iškeliavome birželio penktą dieną, ketvirtą valandą ryto autobusu. Važiavome ilgai, tačiau kelionė neprailgo, nes dauguma mokinių (ir mokytojų) bendravo tarpusavyje, žaidė stalo žaidimus ar klausėsi muzikos. Taip pat visus sudomino gidė, kuri organizavo viktorinas ir pasidalino savo žiniomis apie Lenkiją.

Pirmasis aplankytas objektas buvo Žalgirio mūšio laukas, kuriame 1410 metais liepos 15 dieną Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordiną. Sužinojome apie kariuomenių sudėtį, naudotus ginklus ir kitus karo ypatumus, stovėjome būtent ten, kur prieš daugelį metų kariavo mūsų protėviai.

Taip pat matėme vieną didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės architektūros pavyzdžių - Malborko pilį, kur buvo kalinamas Lietuvos Didysis kunigaikštis Kęstutis. Galėjome pasivaikščioti po tvirtovę, jos kiemus, koridorius, celes, pamatyti įspūdingas Ordino pasitarimų sales, valgomuosius.

Po ilgos dienos nakvojome viešbutyje. Kitą rytą pavalgę pusryčius išvykome į Gdynios uostą, kur apžiūrinėjome laivus ir juose įrengtus muziejus, parodas. Sustojome ir Sopoto kurorte, Gdanske, kur linksmai praleidome laiką valgydami ledus, vaikščiodami ir apžiūrinėdami miestų įžymybes.

Trečią dieną keliavome į Fromborką. Ten kadaise gyveno lenkų astronomas Mikalojus Kopernikas. Apžiūrėjome gotikinę katedrą – baziliką ir joje esantį astronomo kapą, užlipome į didįjį bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsivėrė nuostabus vaizdas. Taip pat apsilankėme buvusioje Hitlerio būstinėje „Vilko irštvoje”. Ten pamatėme bunkerių liekanas, sužinojome daugiau apie jų statybą, buvusius Adolfo Hitlerio planus.

Po kupinų įspūdžių ir nuotykių trijų dienų galiausiai važiavome namo.

Per šią išvyką visi sužinojome daug įdomios informacijos apie Lenkiją, aplankėme žymius objektus ir geriau susipažinome vieni su kitais. Manau, kad kelionė tikrai buvo puiki.

Viktorija Skvereckaitė, nuotraukos Dominyko Masiulio 

Gimnazijos bendruomenė dalyvavo Devintinių procesijoje.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Tikras iššūkis buvo mums ir 2c klasės mokiniams gegužės 28-30 dienomis pakeisti gimnazijos klases į edukacinę aplinką Orelių kaime Krekenavos seniūnijoje. Gamtos prieglobstyje „išdygo“ palapinių miestelis, mašinų šurmulį pakeitė paukščių balsai. Visi paįvairinome pamokų veiklą. Vaikams labai patiko inscenizuoti pasakas, kurti veikėjams drabužius, kaukes ir savo kūrybą pristatyti tėveliams. Talentų konkurse atsiskleidė gebėjimai dainuoti, šokti, piešti, sportuoti. Turistinis žygis „Girinio taku“ suteikė žinių apie mišką ir kovą su uodais. Sportinėse estafečių rungtyse net tėveliai prisiminė vaikystėje išmoktus šuoliukus per šokdynę, pralindimą pro lankus, Kvadrato varžybose – azartą ir norą laimėti. Plaukimo įgūdžiai ir šuoliukai į vandenį karštą dieną tapo  tikra atgaiva. Trys dienos prabėgo greitai ir linksmai. Išmokome draugauti su Gamta, ją pažinti ir saugoti. Pasitikrinome savo ištvermę, gebėjimą draugauti ir bendrauti, o mes vadovytės organizuoti veiklą mažiesiems.

6c klasės vadovytės Nida, Saulė, Vakarė, Smiltė, Emilė ir Ugnė.

Nuotraukos mamos Sandros ir mokytojos Ainos  

Registracija į Alumnų susitikimą 2018-12-28

Paieška svetainėje

Svetainės senesnė versija

Gimnazijos pasiekimai

Telefonų numeriai

8 679 71332 - direktorė
8 672 65256 - direktoriaus pav.ugdymui Edita Dilienė
8 672 76484 - direktoriaus pav.ugdymui Violeta Dumbrienė
8 672 78434 - direktoriaus pav.ugdymui Rima Kazakevičienė
8 672 65080 - direktoriaus pav. administracijai ir ūkio reikalams
8 672 64323 - buhalterija
8 45 436 997 - raštinė
8 679 71332 - raštinė
8 672 05160 - socialiniai pedagogai, psichologai
8 672 67276 - biblioteka
8 672 67374 - valgykla
8 672 58262 - administratorius, budėtojas

Gimnazija mini Lietuvos 100-metį

100-mečio renginiai mieste

Erasmus+ projektas

Facebook

Fotogalerija. Gruodis 2018

Foto. Pagerbti švietimo olimpiadų, konkursų ir festivalių prizininkai bei laureatai

Foto. 6a klasė krikščioniškųjų vertybių ugdymo programoje

Foto. Edukacinėje programoje „Prie balto Kūčių stalo“

Foto. 4a klasės mokiniai pažintinėje pramoginėje kelionėje su Aliaskos Haskiais

Foto. Aplankytas nacionalinis operos ir baleto teatras Vilniuje

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas