Jau priimami prašymai į gimnaziją 2019-2020 m. m.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo susitikimas su jaunuomene

Kovo 8 d. I-IV kl. gimnazistai Dominykas Masiulis Iga, Kornelija Krikštaponytė, Tautvilė Novikaitė, Simona Ragauskaitė IIga, Kotryna Grigaitė IIIga, Mikas Palujanskas IIIgc, Miglė Palujanskaitė IVgc bei istorijos mokytoja Rima Kemzūrienė dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo susitikime su jaunuomene LR Seime. Kovo 11-osios išvakarėse susitikimas vyko istorinėje vietoje - salėje, kurioje buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas. Renginį atidarė ir sveikinimo žodį tarė LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Susitikimo metu gimnazistai išgirdo Kovo 11-osios Akto signatarų Česlovo Vytauto Stankevičiaus, Mečio Laurinkaus, Jono Prapiesčio, Sauliaus Pečeliūno, Birutės Valionytės, Gedimino Vagnoriaus, Aurimo Tauranto bei LR Aukščiausios Tarybos/Atkuriamojo Seimo deputato Nikolajaus Medvedevo pranešimus apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo priešaušrį bei valstybės pagrindų kūrimą po 1990 m. kovo 11 d.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas buvo tik vieno akto pasirašymas, visgi besiklausydami autentiškų Lietuvos kūrėjų prisiminimų moksleiviai įsitikino, jog signatarams teko prisiimti didžiulę atsakomybę ir kurti valstybės pamatus iš naujo. 1992 m. Konstitucija, svarbūs įstatymai ir teisės aktai, ūkio reforma, kariuomenės subūrimas, aplinkosaugą reglamentuojantys aktai neatsirado iš niekur - juos prieš beveik 3 dešimtmečius dienomis ir naktimis kūrė LR Atkuriamojo Seimo deputatai. Todėl prisimindamas ir minėdamas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo metines kiekvienas lietuvis turi suprasti ir darbo, padaryto po 1990 m. kovo 11 d., prasmę ir svarbą. Būtent tai pabrėžė renginio pranešėjai. Pasidalinę liudijimais apie šalies valstybingumo kūrimą, signatarai ragino jaunąją laisvos Lietuvos kartą neužmiršti savo genofondo, nepasiduoti emigracijos pliūpsniams ir nebijoti prisiimti atsakomybę už tėvynės ateitį. Juk šie jauni žmonės - ateities aktų signatarai.

Turbūt nesumeluosiu teigdama, jog kiekvienas šio renginio dalyvis susitikimą priėmė kaip unikalią dovaną - signatarai nėra ilgaamžiai, nemažai jų jau palikę šį pasaulį, todėl išgirsti autentiškus pasakojimus, stebėti jų emocijas, ištrykštančias prisimenant sudėtingą laikotarpį, yra neįkainojama patirtis.

Miglė Palujanskaitė 4gc kl.

Registracija į Alumnų susitikimą 2018-12-28

Gimnazija mini Lietuvos 100-metį

100-mečio renginiai mieste

Fotogalerija. Spalis 2018