4.jpg

Svarbi informacija

» 2018 m. sausio 1 d. Kazimiero Paltaroko gimnazija tapo nevalstybine (privačia) ugdymo įstaiga, kurios steigėjas – Panevėžio vyskupijos kurija.
» Gimnazija teikia pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą (1-8, I-IV gimn. kl.) Mokymas grindžiamas krikščioniškomis vertybėmis, religinis auklėjimas – svarbi pedagoginio proceso dalis.
» Naujas gimnazijos statusas atveria platesnes ugdymo galimybes, leidžia sukurti geresnes mokymosi sąlygas: sukomplektuoti mažesnes klases, įkurti integralios dienos grupę pradinukams, užsienio kalbos mokymą pradėti nuo pirmos klasės, ugdyti      bendruomeniškumą, pagarbą ir toleranciją, užtikrinti mokinių saugumą, suburti katalikiškas šeimas.
» Mokestis už mokymąsi gimnazijoje – 8 eurai per mėnesį.
» Surinkti pinigai bus naudojami mokinių skatinimui, kultūrinės ir pažintinės veiklos organizavimui, naujų mokymo erdvių kūrimui, mokymo priemonėms ir įrangai įsigyti.


Mokyklos, sukuriančios didžiausią pridėtinę vertę

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas tyrimas, kokios mokyklos sukuria aukščiausią pridėtinę vertę, tai yra garantuoja ne tik aukštais akademiniais rodikliais išsiskiriančią aplinką, bet ir užtikrina gerą atmosferą, puikius tarpusavio santykius ir padeda kiekvienam vaikui patirti asmeninę mokymosi sėkmę. Deja, kaip rodo tyrimai, tokių mokyklų iš 1200 tėra tik 21. Dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera, bet mokinių pasiekimai tragiški. Abu dalykus geba suderinti tik šios gimnazijos:

  1. Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija
  2. Vilniaus Gabijos gimnazija
  3. Kauno B. Brazdžionio mokykla
  4. LSMU gimnazija
  5. Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija
  6. Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija
  7. Platelių gimnazija.
  8. Neringos gimnazija

Skaitykite daugiau...

 

KAIP IR KASMET DIDŽIUOJAMĖS ABITURIENTŲ PASIEKIMAIS IR SVEIKINAME GIMNAZISTUS, IŠLAIKIUSIUS VBE AUKŠČIAUSIAIS ĮVERTINIMAIS

VBE aukščiausi įvertinimai - ŠIMTUKAI
LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS: Viltė Zaveckaitė
UŽSIENIO KALBOS (ANGLŲ): Iva Cimbalaitė, Laurynas Glinskis, Andrius Gražys, Silvija Keraitytė, Karolis Kriaupa, Mikas Palujanskas, Dominykas Rezgys, Marius Užkurėlis
INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ: Mikas Palujanskas
CHEMIJOS: Kamilė Jasnauskaitė
Įvertinimai nuo 99 iki 90
LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS: Silvija Keraitytė, Laura Nuobaraitė, Mikas Palujanskas, Ainė Šimoliūnaitė
MATEMATIKOSKotryna Grigaitė, Kamilė Jasnauskaitė, Augustė Lieponytė, Domantas Žumbakys
UŽSIENIO KALBOS (ANGLŲ): Viltė Bijanskytė, Kotryna Grigaitė, Eimantas Jarmolavičius, Martynas Lekavičius, Augustė Lieponytė, Daumantas Mažylis, Laura Nuobaraitė, Gaudentas Rožėnas, Rokas Selelionis, Indrė Stasiūnaitytė, Ainė Šimoliūnaitė, Goda Vaitukaitytė, Arnas Vingilis, Viltė Zaveckaitė
BIOLOGIJOS: Augustė Lieponytė
FIZIKOS: Mikas Palujanskas
INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ: Andrius Gražys, Silvija Keraitytė
ISTORIJOS: Indrė Stasiūnaitytė
CHEMIJOSDomantas Žumbakys
Visi 89 gimnazijos XVIII laidos abiturientai sėkmingai baigė gimnaziją ir jiems visiems buvo įteikti Brandos atestatai.
Brandos atestatai su pagyrimu įteikti Kotrynai Grigaitei, Silvijai Keraitytei ir Mikui Palujanskui. 


 

KVIEČIA „UNIFORMŲ TURGELIS"

Kviečiame tėvelius į „Uniformų turgelį", norinčius parduoti arba dovanoti dėvėtas mokyklines uniformas. Jas reikia atnešti į gimnaziją nurodant uniformos (sarafano, megztinio, švarko) kainą ir telefono numerį. Uniformos turi būti švarios. Kreiptis į budėtoją (1 aukštas). Dėvėtų uniformų pardavimas, pirkimas, dovanojimas vyks visą vasarą.

Dėl uniformų

Uniformos bus pagamintos rugpjūčio 22 d.

Atsiėmimo laikas:

9.00 - 10.00  būsimieji pirmokai
10.00 - 13.00  visų klasių mokiniai

Neužsisakę uniformų gali tai padaryti internetinėje svetainėje: www.majoris.lt arba įsigyti uniformų parduotuvėje „Manovita" Panevėžyje, Klaipėdos g. 36.


Rugsėjo 21 d. Vilniuje vyko projekto „Kuriame Lietuvą", skirto Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti, finalinis etapas.  Šis projektas tęsėsi nuo 2017 m. 11 mėn. iki 2018 m. 05 mėn. Projekto tikslas-skatinti jaunimą  domėtis  ir atrasti Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos pavyzdžius artimoje aplinkoje. Praėjusi visus tris projekto etapus, mūsų gimnazijos komanda pateko į finalą.

Finale dalyvavo komandos iš Šilutės I-osios gimnazijos, Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos ir iš Panevėžio Juozo Balčikonio bei Kazimiero Paltaroko gimnazijų. Mūsų mokyklos komandą sudarė keturios mokinės iš IIga klasės: Martyna Mickutė, Emilija Kęstaitytė, Benita Bliuvaitė ir Ainė Lašaitytė ir dvi mokytojos: Alma Kazlauskienė ir Irma Lažauskienė.  Kiekviena komanda turėjo paruošusi po 7-8 min. filmą apie reikšmingą žmogų ar įvykį, formavusį Lietuvos kelią į laisvę. Renginys vyko Europos namuose. Paltaroko gimnazijos istorija buvo apie tremtinių Bartkų šeimą iš Ramygalos.
Renginį pradėjo Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, o vėliau smagią paskaitą apie lyderystę tęsė Irena Pranskevičiūtė, Dalia Gaidamavičiūtė-Apulskė ir Daiva Šilienė. Paskaitos metu komandos ne tik išgirdo šį tą naujo apie šių laikų vadybą, bet, įsijungusios į bendrus žaidimus, ir geriau susipažino.

Paaiškėjo, kad visų dalyvavusių filmai buvo sumontuoti į vieną pusvalandžio trukmės vaizdo klipą, kurį žiūrėjome po paskaitos. KPG komanda buvo paruošusi filmą apie tremtį į Sibirą, JBG - apie Julijoną Lindę-Dobilą, Jurgio Pabrėžos gimnazija - apie Raudonių šeimą, o Šilutės I-oji gimnazija - apie Lietuvos kovą už laisvę 1945-1952 m. ir „Geležinio vilko" pulką.

Filmai buvo ne tik informatyvūs, bet ir įdomūs. Visos komandos šauniai padirbėjo ir už tai gavo prizų, iš kurių tikriausiai reikšmingiausias - kelionė į Strasbūrą 2019 m. vasario mėnesį. 

Ainė Lašaitytė IIga

Projekto darbų vaizdo medžiaga

 

Š. m. rugsėjo 22 d. 7 mūsų gimnazijos mokiniai Viltė Bijanskytė, Kornelia Marie Durand, Akvilė Vilutytė, Ieva Kalpokovaitė, Vytautas Rudys, Eglė Budrytė, Martyna Mickutė ir kun.Tomas Paliukėnas išvyko į Vilniaus oro uostą pasitikti atskrendančio Popiežiaus. Nors oras nedžiugino ir šaltukas sugebėjo prasiskverbti net pro keletą sluoksnių drabužių - Šventojo Tėvo laukimas buvo kupinas šypsenų, o tvyranti atmosfera šildė iš vidaus. Bendravome su kitų katalikiškų mokyklų mokiniais, dalinomės tuo, ką žinome apie Popiežių Pranciškų ir praplėtėme savo turimas žinias. Ilgai netrukus patys pirmieji išvydome Popiežių. Šventojo Tėvo šypsena ir žvilgsnis palietė kiekvieno iš mūsų širdis ir užpildė begaliniu noru būti panašiems į Jį. Užplūdusi šiluma išliks dar ilgai, o įspūdžiai niekuomet neišdils...

Ieva Kalpakovaitė III gc

Vaizdai atskridus popiežiui Pranciškui į Vilnių

(Paimta iš DelfiTV)

Sekmadienį gimnazijos bendruomenė dalyvavo popiežiaus Pranciškaus aukojamose šv. Mišiose Kaune.  Santakoje dalyvavo per 90 000 žmonių, jas aukojo per 800 kunigų, giedojo 260 choristų.

Nuotraukos Stasio Skrebio  

Dažnai pagalvoju apie žymius žmones, kurie gyveno ar gyvena mūsų planetoje. Vieni jų žinomi dėl savo pasiekimų moksle, kiti  ̶  dėl užimamų pareigų ar titulo. Ir  juos visus vienija turimas autoritetas, valia, užsispyrimas siekiant savo tikslo, noras pasiekti dar daugiau... Turbūt tie žmonės, pasiekę tai, ko troško, yra labai laimingi. Tad man kilo klausimų, ar laimingas ir daug pasiekęs žmogus gali būti tas, kuris gimė neturtingoje šeimoje, kuris tarnauja kitiems,  dažniausiai nekeldamas jokių reikalavimų.

Visų pirma, žmogus, kuris yra neturtingas,  jaučiasi laimingas vien dėl to, kad sugeba nugalėti sunkumus, pasiekti užsibrėžtų tikslų. Galiu papasakoti vieną istoriją. 1936 metais, gruodžio 17 dieną Buenos Airėse neturtingų italų emigrantų, geležinkelininko ir namų šeimininkės, šeimoje gimė berniukas, vardu Jorge Mario Bergoglio. Jis buvo pats jauniausias iš penkių vaikų. Pertekliaus šeimoje nebuvo. Tačiau tai nebuvo blogiausia. Kur kas daugiau bėdų atnešė sveikatos sutrikimai  ̶  jaunam Jorge Mario Bergoglio dėl infekcijos buvo pašalinta dalis plaučio. Tačiau nei sudėtinga operacija, nei kitos negandos nesutrukdė jaunuoliui siekti savo tikslų. Jis studijavo universitete, vėliau mokėsi dvasininkų seminarijoje, Šv.Juozapo kolegijoje. Baigęs mokslus, jaunuolis tapo dvasininku, vėliau  ̶  arkivyskupu, kardinolu. Jis buvo pirmasis Lotynų Amerikos atstovas, pasiekęs aukščiausią postą Vatikane. Ir nors aplinkiniams kartais kildavo  klausimų dėl jo sveikatos, tas žmogus visada buvo pasitempęs, tvirtas ir sakydavo, kad viskas puiku.

Laimingas žmogus gali būti tik tas, kuris padeda kitiems ir nuoširdžiai myli savo darbą. Šie charakterio bruožai tikrai puikiai apibūdina dvasininką, apie kurio vaikystę pasakojau. Keliaudamas jis visada, net būdamas labai aukšto rango, apsistodavo mažame arkivyskupijos kambarėlyje, atsisakydavo limuzino ir vairuotojo, važinėdavo metro ir autobusu, pats gamindavosi maistą... Kuklumą jis išlaikė ir pasiekęs savo karjeros aukštumas.  Net jo pasirinktas Šv. Pranciškaus vardas reiškia ,,neturtėlis“. Tačiau šis žmogus bus drąsus ir niekada neatsisakys padėti  asmeniui, kuriam reikės pagalbos. Vienas tokių atvejų  ̶  pagalba nuo narkotikų prekeivių besislapstančiam kunigui. Bėglys rado prieglobstį šio dvasininko namuose.

Žmogus, apie kurį rašinyje pasakoju,  ̶  Jo šventenybė popiežius Pranciškus. Paprastus žmones stebina darbininkiška šio pontifiko kilmė, intelektualus imponuoja moksliniai titulai: filosofijos ir teologijos mokslų daktaro laipsnis, vokiečių kalba parašyta disertacija, mokamos kalbos... Jaunimą žavi popiežiaus modernumas: jis turi paskyrą socialiniuose tinkluose, buvo pirmasis popiežius, nusifotografavęs mobiliuoju telefonu, domisi futbolu. O visus be išimties imponuoja asmeninė šio žmogaus drąsa, tikslo siekimas nepaisant sunkumų, optimizmas ir nuolatinė pagalba kitiems.

Popiežius Pranciškus su valstybiniu vizitu Lietuvoje viešės rugsėjo 22-23 dienomis. Labai džiaugiuosi, kad JIS atvyksta, ir tikiu, kad galėsiu pamatyti šią įstabią asmenybę savo akimis.

8a klasės mokinė Viktorija Skvereckaitė

Gimnazijos bendruomenė dalyvavo piligriminėje kelionėje į Šiluvą.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Antrąją mokslo ir žinių dieną Kristaus Karaliaus katedroje buvo aukojamos  Šv. Mišios 2-8, I-II gimnazijos klasių mokiniams.

Nuotraukos Stasio Skrebio  

Pailgintos dienos grupės auklėtojų tikslas - kūrybiškai ir lanksčiai organizuoti įvairias veiklas bei žaidimus mokiniams po pamokų, po paruoštų namų darbų, išleisti juos į gimnazijoje vykstančius būrelius, sporto ar muzikos mokyklas. Vaikai, kurių po pamokų suaugusieji negali pasiimti iš mokyklos, paprastai lanko pailgintos dienos grupes. Jau antrus metus tokia galimybė yra sudaryta visiems pirmų klasių mokiniams, o šiais metais suformuotos grupės ir antrokams. Gausus būrys vaikų susirenka po pamokų aktyviai praleisti laiką įvairiose gimnazijos erdvėse – gimnazijos stadione, gimnastikos, šokių ar sporto salėse, bibliotekoje, 3Dklasėje.

Pailgintoje dienos grupėje sudarytos sąlygos leidžia vaikui jaustis saugiam ir pailsėti. Įdomiai organizuotas laisvalaikis skatina vaikus bendrauti ir bendradarbiauti, gerai tarpusavyje sutarti, rasti bendrų pomėgių, mokytis vieniems iš kitų.

Namo vaikai grįžta ne tik pasisėmę žinių, bet ir gerai pailsėję, smagiai praleidę laiką.

Pailgintos dienos grupės auklėtojos 

4a klasės mokiniai lankėsi Panevėžio miesto savivaldybėje. Čia vyko netradicinė ugdymo karjerai pamoka. Mus pasitiko vyr. komunikacijos specialistas Audrius Rudys, kuris supažindino su  savivaldybės  darbo veikla, parodė filmus apie atsinaujinantį mūsų gimtąjį miestą. Posėdžių salėje vicemeras Aleksas Varna susitiko su mokiniais, atsakė į klausimus, supažindino su savo pareigybėmis savivaldybėje, parodė mero kabinetą.

Dėkojame Urtės Vizorytės mamai Sonatai už iniciatyvą ir pagalbą organizuojant ekskursiją, o savivaldybės darbuotojams už malonų, šiltą, geranorišką priėmimą ir suteiktą informaciją.

4a klasės mokytoja Sonata Marcinkevičienė  

Rugsėjo 18 dieną 1 a klasės mokiniai dalyvavo Panevėžio regiono ekologinėje – edukacinėje akcijoje „Rudens kraitelė 2018“, kuri vyko Panevėžio Gamtos mokykloje. Iš daržovių ir vaisių ant „žaliojo kilimo“  pirmokai sukūrė kompoziciją „Obelėlė“.

Visos daržovės ir vaisiai po akcijos atiteks Gamtos mokyklos gyventojams.

Ačiū pirmokams ir jų tėveliams už aktyvią aplinkosauginę veiklą, kuri ilgainiui virsta amžina atsakomybe už visa, kas gyva.

1 a klasės mokytoja Danguolė Kepalienė

Gimnazijos moksleiviai kartu su mokytojais ir tėveliais dalyvavo vienoje gražiausių miesto gimtadienio renginių – šventinėje  eisenoje.

Nuotraukos Stasio Skrebio  

Paieška svetainėje

Asmens duomenų apsauga

Svetainės senesnė versija

Gimnazijos pasiekimai

Telefonų numeriai

8 679 71332 - direktorė
8 672 65256 - direktoriaus pav.ugdymui Edita Dilienė
8 672 76484 - direktoriaus pav.ugdymui Violeta Dumbrienė
8 672 78434 - direktoriaus pav.ugdymui Rima Kazakevičienė
8 672 65080 - direktoriaus pav. administracijai ir ūkio reikalams
8 672 64323 - buhalterija
8 45 436 997 - raštinė
8 679 71332 - raštinė
8 672 05160 - socialiniai pedagogai, psichologai
8 672 67276 - biblioteka
8 672 67374 - valgykla
8 672 58262 - administratorius, budėtojas

Erasmus+ projektas

Facebook

Fotogalerija. Liepa 2019

Foto. Atestatų įteikimo šventė

Foto. Daugiausiai šimtukų surinkusių abiturientų pagerbimo šventė

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas