Dėl mokinių priėmimo į gimnaziją

Nuo 2017 m. gruodžio 1 d. priimami prašymai į pirmą klasę (nustatytos formos prašymo popierinį variantą galima užpildyti gimnazijos raštinėje, arba elektroninę prašymo formą galima rasti gimnazijos internetinės svetainės skyriuje - Prėmimo tvarka ir atsiųsti el. paštu: rastine@paltaroko.panevezys.lm.lt); Prašymas dėl priėmimo į pirmą klasę

Taip pat reikia pateikti šiuos dokumentus į gimnazijos raštinę:

1. vaiko gimimo liudijimą ir jo kopiją;
  2. vaiko sveikatos pažymėjimą (forma 027-1/a) – pateikiama iki gegužės 31 d.;
  3. krikšto liudijimo kopiją;
  4. fotonuotraukas (3x4, pateikiama į gimnaziją iki rugsėjo 1 d.);
  5. atskirais atvejais gali būti pateikti kiti dokumentai.

Dėl mokinių priėmimo į į 5 klases ir į 2-4, 6-8, ir I-III gimnazijos klases žiūrėti skyriuje Priėmimo tvarka

Apie biblioteką ir skaityklą

APIE BIBLIOTEKĄ IR SKAITYKLĄ

Bibliotekos misija   yra siekti užtikrinti  gimnazijos  aprūpinimą  informaciniais ir dokumentiniais ištekliais, užtikrinti prieigą prie turimų informacijos išteklių.
Bibliotekos vizija–atviras švietimo ir informacijos centras, mokymo ir mokymosi vieta su modernia informacine ir technine baze, visapusiškai tenkinant mokyklos bendruomenės informacinius poreikius, savo fondais ir veikla dalyvaujant ugdymo procese, sudarant sąlygas savarankiškam asmenybės tobulėjimui.
Bibliotekos tikslai:

• Tęsti gimnazijos bibliotekos pertvarką į informacinį centrą.
  • Drauge su pedagogų kolektyvu ugdyti mokinių asmeninius, komunikacinius, informacinius ir kritinio mąstymo gebėjimus.
  • Kaupti ir saugoti ugdymo procesui reikalingą literatūrą, papildant ją įvairių formų informacijos laikmenomis.

IŠ BIBLIOTEKOS ISTORIJOS

Biblioteka įsteigta 1991 metais. Mokykloje tuo metu mokėsi tik trys mokinių klasės. Biblioteka savo veiklą pradėjo mažoje patalpoje. Knygų buvo visai nedaug. Įkurti biblioteką lengva nebuvo, nes tuo metu Švietimo ir mokslo ministerija dar neskirdavo lėšų ugdymo literatūrai įsigyti. Dėl to knygų fondas buvo labai mažas. Mokiniai dovanodavo savo perskaitytas knygeles. Vėliau mokyklas rėmė Atviras Lietuvos fondas, taigi nemažą fondo dalį papildė informacinio pobūdžio knygos. Sulaukėme paramos net iš Amerikos lietuvių (daug ką domino besisteigianti katalikiška mokykla). Tai šviesaus atminimo mokyklos įkūrėjų fil. licenciato kunigo monsinjoro Jono Juodelio ir J.E. vyskupo Juozo Preikšo nuopelnas. Vėliau Švietimo ir Mokslo Ministerija pradėjo skirti lėšas ugdymo procesui skirtai  literatūrai įsigyti. Taip bibliotekos fondas ėmė gausėti, dovanojo knygas JAV Religinės šalpos fondas, pavieniai asmenys, teikė Lietuvos švietimo aprūpinimo centras.

Nuo 2009 metų gimnazijos bibliotekoje įdiegta ir naudojama mokyklų bibliotekų kompiuterinė programa MOBIS.  Įdiegtas elektroninis skaitytojų aptarnavimas. Naujai užsirašantiems skaitytojams išduodami elektroniniai skaitytojų bilietai.

Šiuo metu aptarnaujama virš 1060 skaitytojų. Bibliotekos fonde yra daugiau kaip 6000 egz. leidinių, taip pat atskiras 17659 egz. vadovėlių fondas. Duomenys apie bibliotekos fondą sudarančius leidinius suvedami į jau sukurtą elektroninį bibliotekos katalogą.

Bibliotekoje-skaitykloje įkurta 19 kompiuterizuotų darbo vietų; 6 -  mokytojams, 11 kompiuterizuotų darbo vietų skaitytojams ir 2-bibliotekos darbuotojoms. Yra kopijavimo aparatas,  2 skeneriai, 4 spausdintuvai, kurių vienas yra spalvotas, yra galimybė žiūrėti vaizdo medžiagą per televizorių. Komplektuojama naujausia informacinė literatūra: žinynai, žodynai, enciklopedijos, prenumeruojama spauda.

Bibliotekoje - skaitykloje stengiamasi sudaryti puikias sąlygas visapusiškam asmenybės lavinimuisi ir tobulėjimui.

Panevėžio  Kazimiero Paltaroko gimnazijos biblioteka - skaitykla

INFORMACIJOS SKLAIDOS KRYPTYS

SKAITYKLA

VEIKLOS KRYPTYS

• Elektroninis skaitytojų aptarnavimas
  • Knygų išdavimas, naudojant MOBIS kompiuterinę programą
  • Informacijos paieška
  • Fondo komplektavimas ir tvarkymas, naudojant MOBIS kompiuterinę programą
  • Bibliografinių žinių sklaida rengiant bibliografines pamokas bei edukacinius renginius įvairiomis temomis
  • Vadovėlių fondo komplektavimas, tvarkymas ir išdavimas
  • Literatūros parodos
  • Videofilmų, kompaktinių diskų, mokomųjų programų fondo kaupimas, tvarkymas ir išdavimas, naudojant MOBIS kompiuterinę programą

• Informacijos paieška internete

• Informacijos paieška rašytiniuose šaltiniuose

• Bibliografinių žinių sklaida

• Literatūros parodos.

• Profesinis informavimas

• Naudojimasis kompiuteriais informacijos paieškai

• Naudojimasis spausdintuvais

• Naudojimasis skeneriais

• Naudojimasis kopijavimo aparatu

• Ryšiai su kitomis bibliotekomis

MATERIALINĖ BAZĖ

19 kompiuterių

4 spausdintuvai

2 skeneriai

Kopijavimo aparatas

Garso kolonėlės

Televizorius

Fotogalerija. Sausis 2018

Foto. KVIEČIAME VISUS DALYVAUTI PROJEKTE „ AČIŪ LIETUVAI !“

Foto. Lietuva 27-ąjį kartą pagerbia ir prisimena visus, kurie kovojo už šalies laisvę 1991-ųjų metų sausį

Foto. I VGTU klasės mokinių išvyka į Vilniaus Gedimino Technikos universitetą