2a.jpg

Jau priimami prašymai į gimnaziją 2019-2020 m. m.

Atvirų durų dieną Kazimiero Paltaroko gimnazijoje

Kviečiame būsimuosius mokinius bei jų tėvelius lapkričio 27 d. 18 val. atvykti į atvirų durų dieną Kazimiero Paltaroko gimnazijoje – katalikiškos krypties mokykloje, ugdančioje mokinius nuo pirmos iki dvyliktos klasės. (Vysk. K. Paltaroko g. 18, Panevėžys). Renginio metu susipažinsite su gimnazijos edukacine aplinka, mokymosi ir popamokinės veiklos galimybėmis.

Mokinių projektiniai-kūrybiniai darbai

Kūrybiškumo ugdymo projektas jaunimui 15 Lietuvos savivaldybių, suteikiantis kūrybiško mąstymo ir jo ugdymo pradmenis.

Kūrybiškumas, kaip svarbi kompetencija, ateities karjerai vis dar nėra pakankamai vertinamas arba yra suprantamas labai siaurai. Nėra iki galo suvokiama, kokią pridėtinę vertę, socialinį statusą ir pripažinimą gali suteikti kūrybinė veikla ir kūrybiškumas. Vyraujanti nuostata tiek jaunimo, tiek mokytojų, dėstytojų tarpe yra – jog kūrybiškumas yra neformalaus ugdymo sritis ir aktuali tik tiems jaunuoliams, kurie rengiasi studijuoti arba studijuoja meninių sričių specialybes. Vis dar manoma, jog kūrybišku vadinamas žmogus, kuriantis kažką gražaus, meniško: filmus, paveikslus ar muzikinius kūrinius.

Tačiau kūrybiškumas jau seniai nebeturėtų būti siejamas vien tik su menu, nes su netradicinio ir kūrybiško mąstymo reikalaujančiais sprendimais kasdien susiduria inžinieriai, architektai, vadybininkai, pedagogai, daugybės kitų profesijų atstovai.

Ne viena teorija teigia, kad vos užgimusi mūsų vaizduotė yra galingiausia, o po to tik laipsniškai degraduoja. Todėl vaikystė ir jaunystė yra tas metas, kai vizijų jėga yra pati stipriausia, o sugebėjimas jomis naudotis – pats intensyviausias.

Šis intensyvių mokymų - renginių ciklas skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams (14 – 20 m.) bei pedagogams. kurie tiki savo vaikų vizijomis bei skiepija sugebėjimą būti savo ateities šeimininkais. Kaip neužgniaužti jaunojo regėtojo kūrybos? Kaip lavinti vizualinį mąstymą ir atmintį? Kokios kasdienės priemonės padeda praktikuoti kūrybingiausią sąmonės dalį?

Projekto tikslas – skatinti moksleivius ugdyti savo kūrybingumą, suteikti jiems žinių ir pasitikėjimo, kūrybiško mąstymo ir jo ugdymo pradmenis, kurie padės ateityje dirbti savarankiškai.

Projektas vyksta 2018-02-20 – 2018-09-20 Alytaus m., Alytaus r., Anykščių r., Jonavos r., Kėdainių r., Klaipėdos m, Klaipėdos r., Kretingos r., Marijampolės, Panevėžio m., Šiaulių m., Šilutės r., Ukmergės r., Utenos r., Varėnos r. savivaldybėse.

Projekto veiklose sudalyvavo virš 400 jaunuolių, iš šių savivaldybių.

Mokytoja Aida Bijanskienė

Gegužės 9 dieną vyko Panevėžio miesto bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Ieškau Tėviškės“ – lietuviško žodžio šventė „Lietuviais esame mes gimę!“

Vaikų lūpose skambėjo raiškus lietuviškas žodis. Jaudino mažųjų nuoširdumas, atvirumas.

Šio konkurso nugalėtoju tapo mūsų gimnazijos 2c klasės mokinys Simonas Mačenskas. Palaikymo komanda: klasės draugai, Simono tėveliai džiaugiasi jo sėkme ir linki, kad raiškūs, šilti , nuoširdūs lietuviški žodžiai gyventų mumyse ir lydėtų  kasdienybėje.

Mokytoja Aina Cimermonienė

Kovas - tai tarptautinė frankofonų, t. y. prancūziškai kalbančių žmonių šventė. Visą mėnesį įvairiuose pasaulio šalyse vyksta renginiai. Kovo 28 dieną Kazimiero Paltaroko gimnazijoje vyko gimnazijos jaunųjų frankofonų šventė, netradicinė muzikos ir teatro pamoka prancūziškai. Renginį vedė dvyliktokai - Augustė ir Mantas. Mokiniai nuo šeštos iki pat dvyliktos klasės įsitraukė į renginį - dainavo, vaidino, deklamavo. Aštuntos klasės mokinės suvaidino trumpą epizodą apie tai, kaip nori išvengti namuose plauti indus, Rugilė pristatė savo dainą, su kuria balandžio mėnesį vyks į frankofoniškos dainos konkursą. Septintokai padainavo dainelę apie spalvas, jaunieji teatralai parodė spektaklį. Sulaukėme žiūrovų ir iš kitų gimnazijų. O štai Velžio gimnazijos septintokai irgi nepabūgo lipti ant scenos ir padeklamavo eilėraštį apie spalvas. Ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie renginio.
Mokytoja Violeta Mackuvienė, nuotraukos Stasio Skrebio

Kovo 6-oji - Europos logopedų diena Kovo 6-oji - Europos logopedų diena
Kovo 6-oji - Europos logopedų diena. Ta proga rengiama tarptautinė kūrybinių darbų fotografijų paroda „Pučiu ir kuriu". Joje dalyvavo Kazimiero Paltaroko gimnazijos 2-ų klasių mokinukai. Logopedinių pratybų metu siekiama padėti vaikams įveikti kalbinius sunkumus, lavinant kalbinį kvėpavimą, atliekant užduotis ir naudojant įvairias priemones ir būdus. Lavindami kalbinio kvėpavimo įgūdžius, pūtimo būdu mokiniai kūrė paveikslus. Buvo atrinkti 2b klasės mokinės Lėjos Bžuzauskaitės ir 2c kl. mokinio Modesto Railos darbai.
Logopedė Audra

Puslapis 1 iš 2