Priimami prašymai į gimnazijos 5 - 9 klases 2019-2020 m. m.

• » 2018 m. sausio 1 d. Kazimiero Paltaroko gimnazija tapo nevalstybine (privačia) ugdymo įstaiga, kurios steigėjas – Panevėžio vyskupijos kurija.
  • » Gimnazija teikia pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą (1-8, I-IV gimn. kl.) Mokymas grindžiamas krikščioniškomis vertybėmis, religinis auklėjimas – svarbi pedagoginio proceso dalis.
  • » Naujas gimnazijos statusas atveria platesnes ugdymo galimybes, leidžia sukurti geresnes mokymosi sąlygas: sukomplektuoti mažesnes klases, įkurti integralios dienos grupę pradinukams, užsienio kalbos mokymą pradėti nuo pirmos klasės, ugdyti bendruomeniškumą, pagarbą ir toleranciją, užtikrinti mokinių saugumą, suburti katalikiškas šeimas.
  • » Mokestis už mokymąsi gimnazijoje – 8 eurai per mėnesį.
  • » Surinkti pinigai bus naudojami mokinių skatinimui, kultūrinės ir pažintinės veiklos organizavimui, naujų mokymo erdvių kūrimui, mokymo priemonėms ir įrangai įsigyti.

Mokyklos, sukuriančios didžiausią pridėtinę vertę

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas tyrimas, kokios mokyklos sukuria aukščiausią pridėtinę vertę, tai yra garantuoja ne tik aukštais akademiniais rodikliais išsiskiriančią aplinką, bet ir užtikrina gerą atmosferą, puikius tarpusavio santykius ir padeda kiekvienam vaikui patirti asmeninę mokymosi sėkmę. Deja, kaip rodo tyrimai, tokių mokyklų iš 1200 tėra tik 21. Dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera, bet mokinių pasiekimai tragiški. Abu dalykus geba suderinti tik šios gimnazijos:

1. Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija
  2. Vilniaus Gabijos gimnazija
  3. Kauno B. Brazdžionio mokykla
  4. LSMU gimnazija
  5. Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija
  6. Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija
  7. Platelių gimnazija.
  8. Neringos gimnazija

Skaitykite daugiau...

Tarptautinėje matematikos ir informacinių technologijų konferencijoje

Kovo pradžioje Šiaulių universitete vyko „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektinių darbų” tarptautinė konferencija. Į šią konferenciją vyko ir Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos septyni IIImA2 grupės mokiniai: Augustinas Greibus, Kotryna Grigaitė, Kostas Kraniauskas, Viktorija Matulevičiūtė, Matas Mikėnas, Goda Misiukevičiūtė, Agota Verseckaitė su savo matematikos mokytoja Birute Masiokiene. Buvome tie laimingieji, pirmieji išbandę naująją gimnazijos transporto priemonę. Nuvykę į universitetą dar turėjome laiko, tad aplankėme Šiaulių nevyriausybinių organizacijų sąjungos iniciatyva bibliotekoje įkurtą Pinigų kambarį. Sužinojome, kad centų kambario įrengimui panaudota 157 tūks. 130 monetų, kurių bendra vertė – 3463 litai 69 centai (1003.15 €). Ir tai atrodo labai įspūdingai. Po to dar apžiūrėjome aušrininko dr. Jono Šliūpo archyvus Šiaulių universiteto bibliotekoje. Darbuotoja pasakojo apie jo šeimą, sūnų Vytautą, kurio daug asmeninių daiktų eksponuojama šiame nedideliame  muziejuje. Džiaugėmės galėdami paliesti gražius rašiklius, pavartyti žinomo žmogaus rankraščius.

Konferencijoje daugumą, be abejo, ir mus pakerėjo 3 klasės mokinio atrastas geometrijos pritaikymas gamtoje. Jis išsiaiškino, kodėl bičių koriai yra taisyklingo šešiakampio formos. Jaunasis mokslininkas pristatė įspūdingą bičių avilio maketą, leisdamas paragauti bičių duonelės ir medaus. Taip pat įsiminė vyresniųjų klasių mokinių  projektai apie Aukso pjūvį – „dieviškąją proporciją“, aptinkamą mene, žmogaus kūne, muzikoje, augalų žiedlapiuose; Gordijo mazgus, kuriuos narplioti turėjo galimybę savanoriai; sukurto loginio žaidimo „MindMaze” pristatymas, kuris leido mums, gimnazistams, suprasti, kiek reikia įdėti darbo, norint pasiekti savo svajonę. Atlikinėdami projektinius darbus, mokiniai turėjo remtis žiniomis, kurios bus nagrinėjamos mokyklose aukštesnėse klasėse ir netgi universitetuose.

Mūsų grupė vykdė projektą „Dovana Lietuvai. Matematinis modeliavimas ir spausdinimas 3D spausdintuvu“. Pranešime pristatėme projekto eigą, iliustruotą nuotraukomis, papasakojome apie 3D spausdintuvo taikymo progresavimą mokslo srityje, pateikėme išvadas.

Konferencijoje mūsų pristatymas iš kitų išsiskyrė projekte dalyvavusių mokinių gausumu  bei idėja padovanoti savo žinias ir laiką labiausiai pamirštai socialinei amžiaus grupei, t. y. senoliams.

III b gimn. kl. mokinė Viktorija Matulevičiūtė, nuotraukos IIIc gimn. kl. mokinio Kosto Kraniausko

Fotogalerija. Sausis 2019

Foto. Meninio skaitymo konkurso I-asis etapas