Jau priimami prašymai į gimnaziją 2019-2020 m. m.

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje svečiai iš Portugalijos

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje svečiai iš Europos Sąjungos šalių – ne retas įvykis, nes gimnazija (dabar tapusi katalikiška privačia) jau nuo 2008 m. vykdo įvairius tarptautinius projektus. Mokyklų partnerystės arba pagal švietimo mainų tarptautinių projektų terminologiją vadinamieji Erasmus+ KA2 projektai įneša daug įvairovės gimnazijos mokinių bei mokytojų gyvenime.

Šį kartą vasario 5 -9 d. Gimnazijoje lankėsi 2 mokytojai iš Barcelo miesto Rozos Romalho mokyklos, kurie atvyko pagal KA1 (mokytojų mainai) Erasmus+ projektą stebėti mokinių su spec. poreikiais integracijos pamokų metu. Jorge ir Rozą domino jau minėtų mokinių įsijungimas į meno dalykų pamokas. Portugalijoje nėra atskirų mokyklų vaikams su spec. poreikiais. Visi integruoti į bendrojo lavinimo mokyklas.

Portugalų mokytojai lankėsi beveik visose meno dalykų pamokose ir stebėjo ugdymo procesą bei mokinių veiklą. Svečius labai maloniai nustebino tautiškumo skiepijimas per dailės, technologijų, dramos pamokas bei lietuvių liaudies dainų mokymas, ko Portugalijos mokyklose nemoko.

Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleiviai labai šiltai sutiko svečius, domėjosi portugališkomis tradicijomis bei maistu. Portugalai įsijautė į muzikos pamokų metu dainuojamas sutartines ir bandė dainuoti kartu, o per pradinukų mokyt. Sonatos Marcinkevičienės vedamą pamoką apie Užgavėnių šventimą netgi puolė šokti kartu trankų šokį. Dramos būrelio užsiėmime vienas mokinys, besimokantis pagal pritaikytą programą, deklamavo eilėraštį, o portugalai, suradę youtube programoje dainą, pademonstravo paltarokiečiams, kaip skamba portugališki posmai. Visus apėmė šiltas bendrystės jausmas ir nereikėjo mokėti portugalų kalbos, kad pajustum tolimos šalies dainų ilgesį ir džiaugtumeisi savąja kultūra.

Svečiai lankėsi ir Panevėžio Šviesos specialiojo ugdymo centre, kur susipažino su šios mokyklos ugdymo sistema bei vaikais. Jie tokių centrų jau nebeturi nuo 2008-ųjų metų.

Portugalai išvyko ir liko dėkingi mūsų mokyklos mokytojams, kurių pamokose lankėsi, specialiojo ugdymo pedagogei D. Hincienei, gimnazijos vadovėms G. Gailiūnienei bei E. Dilienei už rūpinimąsi bei jų projekto eigos sklandumo užtikrinimą bei nuoširdumą.

Tikimės, kad kitais mokslo metais gims naujas Erasmus+ mokyklinių partnerysčių projektas, įtrauksiantis pradinio ugdymo mokytojas ir mokinius.

Tarptautinio Erasmus+ projekto koordinatorė M. Balbieriūtė

Registracija į Alumnų susitikimą 2018-12-28

Gimnazija mini Lietuvos 100-metį

100-mečio renginiai mieste