Priimami prašymai į gimnazijos 5 - 9 klases 2019-2020 m. m.

• » 2018 m. sausio 1 d. Kazimiero Paltaroko gimnazija tapo nevalstybine (privačia) ugdymo įstaiga, kurios steigėjas – Panevėžio vyskupijos kurija.
  • » Gimnazija teikia pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą (1-8, I-IV gimn. kl.) Mokymas grindžiamas krikščioniškomis vertybėmis, religinis auklėjimas – svarbi pedagoginio proceso dalis.
  • » Naujas gimnazijos statusas atveria platesnes ugdymo galimybes, leidžia sukurti geresnes mokymosi sąlygas: sukomplektuoti mažesnes klases, įkurti integralios dienos grupę pradinukams, užsienio kalbos mokymą pradėti nuo pirmos klasės, ugdyti bendruomeniškumą, pagarbą ir toleranciją, užtikrinti mokinių saugumą, suburti katalikiškas šeimas.
  • » Mokestis už mokymąsi gimnazijoje – 8 eurai per mėnesį.
  • » Surinkti pinigai bus naudojami mokinių skatinimui, kultūrinės ir pažintinės veiklos organizavimui, naujų mokymo erdvių kūrimui, mokymo priemonėms ir įrangai įsigyti.

Mokyklos, sukuriančios didžiausią pridėtinę vertę

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas tyrimas, kokios mokyklos sukuria aukščiausią pridėtinę vertę, tai yra garantuoja ne tik aukštais akademiniais rodikliais išsiskiriančią aplinką, bet ir užtikrina gerą atmosferą, puikius tarpusavio santykius ir padeda kiekvienam vaikui patirti asmeninę mokymosi sėkmę. Deja, kaip rodo tyrimai, tokių mokyklų iš 1200 tėra tik 21. Dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera, bet mokinių pasiekimai tragiški. Abu dalykus geba suderinti tik šios gimnazijos:

1. Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija
  2. Vilniaus Gabijos gimnazija
  3. Kauno B. Brazdžionio mokykla
  4. LSMU gimnazija
  5. Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija
  6. Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija
  7. Platelių gimnazija.
  8. Neringos gimnazija

Skaitykite daugiau...

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje svečiai iš Portugalijos

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje svečiai iš Europos Sąjungos šalių – ne retas įvykis, nes gimnazija (dabar tapusi katalikiška privačia) jau nuo 2008 m. vykdo įvairius tarptautinius projektus. Mokyklų partnerystės arba pagal švietimo mainų tarptautinių projektų terminologiją vadinamieji Erasmus+ KA2 projektai įneša daug įvairovės gimnazijos mokinių bei mokytojų gyvenime.

Šį kartą vasario 5 -9 d. Gimnazijoje lankėsi 2 mokytojai iš Barcelo miesto Rozos Romalho mokyklos, kurie atvyko pagal KA1 (mokytojų mainai) Erasmus+ projektą stebėti mokinių su spec. poreikiais integracijos pamokų metu. Jorge ir Rozą domino jau minėtų mokinių įsijungimas į meno dalykų pamokas. Portugalijoje nėra atskirų mokyklų vaikams su spec. poreikiais. Visi integruoti į bendrojo lavinimo mokyklas.

Portugalų mokytojai lankėsi beveik visose meno dalykų pamokose ir stebėjo ugdymo procesą bei mokinių veiklą. Svečius labai maloniai nustebino tautiškumo skiepijimas per dailės, technologijų, dramos pamokas bei lietuvių liaudies dainų mokymas, ko Portugalijos mokyklose nemoko.

Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleiviai labai šiltai sutiko svečius, domėjosi portugališkomis tradicijomis bei maistu. Portugalai įsijautė į muzikos pamokų metu dainuojamas sutartines ir bandė dainuoti kartu, o per pradinukų mokyt. Sonatos Marcinkevičienės vedamą pamoką apie Užgavėnių šventimą netgi puolė šokti kartu trankų šokį. Dramos būrelio užsiėmime vienas mokinys, besimokantis pagal pritaikytą programą, deklamavo eilėraštį, o portugalai, suradę youtube programoje dainą, pademonstravo paltarokiečiams, kaip skamba portugališki posmai. Visus apėmė šiltas bendrystės jausmas ir nereikėjo mokėti portugalų kalbos, kad pajustum tolimos šalies dainų ilgesį ir džiaugtumeisi savąja kultūra.

Svečiai lankėsi ir Panevėžio Šviesos specialiojo ugdymo centre, kur susipažino su šios mokyklos ugdymo sistema bei vaikais. Jie tokių centrų jau nebeturi nuo 2008-ųjų metų.

Portugalai išvyko ir liko dėkingi mūsų mokyklos mokytojams, kurių pamokose lankėsi, specialiojo ugdymo pedagogei D. Hincienei, gimnazijos vadovėms G. Gailiūnienei bei E. Dilienei už rūpinimąsi bei jų projekto eigos sklandumo užtikrinimą bei nuoširdumą.

Tikimės, kad kitais mokslo metais gims naujas Erasmus+ mokyklinių partnerysčių projektas, įtrauksiantis pradinio ugdymo mokytojas ir mokinius.

Tarptautinio Erasmus+ projekto koordinatorė M. Balbieriūtė

Fotogalerija. Gruodis 2018

Foto. KALĖDINĖ DOVANA – KELIONĖ Į RENESANSINĘ LATVIJĄ

Foto. Alumnų susitikimas gimnazijoje