Priimami prašymai į gimnazijos 5 - 9 klases 2019-2020 m. m.

• » 2018 m. sausio 1 d. Kazimiero Paltaroko gimnazija tapo nevalstybine (privačia) ugdymo įstaiga, kurios steigėjas – Panevėžio vyskupijos kurija.
  • » Gimnazija teikia pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą (1-8, I-IV gimn. kl.) Mokymas grindžiamas krikščioniškomis vertybėmis, religinis auklėjimas – svarbi pedagoginio proceso dalis.
  • » Naujas gimnazijos statusas atveria platesnes ugdymo galimybes, leidžia sukurti geresnes mokymosi sąlygas: sukomplektuoti mažesnes klases, įkurti integralios dienos grupę pradinukams, užsienio kalbos mokymą pradėti nuo pirmos klasės, ugdyti bendruomeniškumą, pagarbą ir toleranciją, užtikrinti mokinių saugumą, suburti katalikiškas šeimas.
  • » Mokestis už mokymąsi gimnazijoje – 8 eurai per mėnesį.
  • » Surinkti pinigai bus naudojami mokinių skatinimui, kultūrinės ir pažintinės veiklos organizavimui, naujų mokymo erdvių kūrimui, mokymo priemonėms ir įrangai įsigyti.

Mokyklos, sukuriančios didžiausią pridėtinę vertę

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas tyrimas, kokios mokyklos sukuria aukščiausią pridėtinę vertę, tai yra garantuoja ne tik aukštais akademiniais rodikliais išsiskiriančią aplinką, bet ir užtikrina gerą atmosferą, puikius tarpusavio santykius ir padeda kiekvienam vaikui patirti asmeninę mokymosi sėkmę. Deja, kaip rodo tyrimai, tokių mokyklų iš 1200 tėra tik 21. Dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera, bet mokinių pasiekimai tragiški. Abu dalykus geba suderinti tik šios gimnazijos:

1. Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija
  2. Vilniaus Gabijos gimnazija
  3. Kauno B. Brazdžionio mokykla
  4. LSMU gimnazija
  5. Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija
  6. Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija
  7. Platelių gimnazija.
  8. Neringos gimnazija

Skaitykite daugiau...

Tarptautinio ERASMUS+ projekto partnerių susitikimas

Balandžio 23 – 27 dienomis gimnazija turėjo svečių iš penkių Europos valstybių. Atvyko vokiečiai (4 žmonės), vengrai (7 žmonės), prancūzai (6 žmonės), italai (6 žmonės) bei portugalai (9 žmonės) vykdyti projekto, skirto migrantų integracijai skatinti. Pastarasis susitikimas jau penktasis iš šešių ir jo metu užbaigėme redaguoti atmintinę, kuri turėtų pagelbėti mokykloms bei kitoms institucijoms įtraukti migrantus į vietinės bendruomenės gyvenimą. Projekto pavadinimas „Mes skatiname integraciją“ aiškiai byloja, kokia veikla užsiima dalyviai. Jie sudėjo į atmintinės kūrimą visas idėjas bei praktinius patarimus, kurie buvo pristatyti pranešimų bei bendrų seminarų metu. Kalbos mokymui skirta bene daugiausiai dėmesio (vokiečiai, italai ir prancūzai primargino atmintinės puslapius konkrečiais sugalvotais simboliais, nes jie turi didelį skaičių pabėgėlių ir imigrantų). Vengrai, lietuviai ir portugalai nukrypo daugiau į socializaciją, nors kalbos mokymas irgi išliko labai aktualus.

Kita užduotis buvo pristatyti mokinių praktinį indėlį įjungiant socialiai atskirtas žmonių grupes į bendruomenės gyvenimą. Projekto dalyviai įvairiai pasirengė šiam pristatymui: vieni rodė skaidres, kiti sumontavo bei įgarsino filmus (portugalų išradingumu visada galima žavėtis, nes jie pateikia savo pranešimus ypač meniškai). Lietuviai sukūrė video apie Romų dalyvavimą Panevėžio Dienos centro užsiėmimuose, kalbino  vienuolę, kuri dirba su Romų jaunimu bei pristatė šios tautinės mažumos jaunuolių mintis apie gyvenimą. Prancūzai domėjosi, kaip sekasi savanoriškai organizacijai padėti rumunų bei bulgarų imigrantams, kurie neturi pabėgėlio statuso, įsijungti į prancūzišką gyvenimą. Pasirodo, kad kalba yra labai sudėtingas dalykas, kai reikia konkrečiai padėti žmonėms. Nustebino didžiulė savanoriškų organizacijų, padedančių pabėgėliams ir migrantams gausa Italijoje. Pranešimų dienos vyko sklandžiai, nes partneriai atvyko gerai bei įdomiai pasirengę.

Mūsų gimnazijos projekto dalyviai nusprendė lietuvių kalbos mokyti originaliu būdu nuvesdami svečius bei dalį gimnazijos moksleivių į Meno teatro spektaklį „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Smagu buvo juoktis, kaip svečiai stengėsi atspėti, ką reiškia aktorių kartojami žodžiai, kuriuos svetimšaliai gerai įsiminė. Po spektaklio mūsų mokiniai organizavo aptarimą ir liko labai patenkinti.

Dauguma projekto partnerių pirmą kartą lankėsi Lietuvoje ir liko sužavėti lietuvių geranoriškumu, paslaugumu bei dėmesiu. Mokiniai daug bendravo po projekto veiklų. Jie greitai susiorganizuodavo, kad galėtų kartu praleisti vakarus, todėl išsiskyrimas buvo labai emocingas ir užsimezgė daug asmeniškų draugysčių. Mokiniai, kurie prieš šį renginį nebuvo labai susidomėję projektu, klausinėjo, kaip galima prisijungti prie Erasmus+ veiklos. Akivaizdžiai Erasmus+ projekto dalyvių susitikimas paliko  didelį įspūdį ir uždegė mūsų gimnazistuose norą dalyvauti tarptautiniuose projektuose.

Erasmus+ savaitė baigėsi vakarone su Raskilos etnografiniu ansambliu bei lietuviškomis vaišėmis. Svečiams neįprasta buvo šokti visiems kartu, bet pamažu įsijungė mokytojai bei mokiniai. Trepsėjo, plojo bei bandė dainuoti kartu. Nuotraukos Aleksandro Kuzmicko

Penktasis susitikimas baigėsi ir laukia šeštasis Bordo mieste Prancūzijoje, kuris vainikuos projektą tarpkultūrine švente, o prancūzų koordinatorius Franck Curely pažadėjo visiems įstabų renginį. Partneriai jau galvoja į priekį ir mintys sukasi apie naujo Erasmus+ projekto rašymą 2019 -2021 metams. Į Bordo vyksime su idėjomis naujam projektui.

Projekto koordinatorė: Meilutė Balbieriūtė,

Fotogalerija. Sausis 2019