Jau priimami prašymai į gimnaziją 2019-2020 m. m.

ERASMUS+ projekto baigiamasis susitikimas Bordo mieste

Prancūzijos regionas Akvitanija su jame esančiu Bordo miestu garsėja vyno ūkiais. Sąnašinis dirvožemis sukūrė palankias sąlygas augti Merlot vynuogėms jau romėnų laikais. Visur Bordo mieste galima pamatyti reklamuojamą raudonąjį vyną. Tokį miestą išvydome ir mes, K. Paltaroko gimnazijos nariai, atvykę į paskutinį Erasmus+ projekto MES SKATINAME INTEGRACIJĄ partnerių susitikimą.

Šio susitikimo tikslas – dalyvauti daugiakultūrinėje šventėje, kurioje pristatėme savo šalies maisto produktus, dainą bei pasakojome prancūziškai apie savo ryšį su projektu bei jo įtaką mokiniams. Prancūzų mokyklos College DAquitaine koordinatorius Franck Curely supažindino su populiariomis Bordo vietomis bei jo apylinkėmis. Gėrėjomis nuostabiais miesto pastatais, vaikščiojom po nacionalinį parką, lipom į Pilat smėlio kopą, kad pamatytume Atlanto vandenyną, klausėmės pasakojimo apie vyndarystę Saint Emillono viduramžiškame miestelyje. Mokykloje mokėmės prancūziškų dainų, pritariant koordinatoriaus Curely gitarai.

Penktadienį atėjo ilgai lauktoji šventės diena. Drauge su kitais partneriais supjaustėme savo baltą varškės sūrį, juodą ruginę duoną su linų sėmenimis bei padėjome šakotį, kuris traukė prancūzų mokinukus kaip magnetas. Nedidukai vaikai iš pradžių nedrąsiai klausinėjo, kas čia per valgis, iš ko jis pagamintas ir teiravosi, kada pradėsime degustaciją. Šalia mūsų stalo portugališkas gėrybes dėliojo partneriai iš Santa Marija De Feira miesto mokyklos. Italai iš Bergamo miesto ruošė savo regionui būdingą kukurūzų patiekalą ir pjaustė sūrius. Tuo tarpu vokiečiai iš Vaimaro miesto Marijos gimnazijos nuklojo stalą įvairiomis dešrelėmis bei Pumpernikelio juodos duonos gabalėliais. Vengrai iš Budapešto Fazori gimnazijos  jau buvo išdėstę papriką ir saliami dešrą, na o švedai iš Striomstado gimnazijos, žinoma, atsivežė silkės ir bruknių uogienės. Prancūzai labai aktyviai lankė mūsų stalus ir klausinėjo apie produktus. Lietuvišką sūrį valgė labai atsargiai iš pradžių, bet vėliau prašė dar ir dar. Akvitanijos koledže Bordo mieste mokosi trečdalis imigrantų, kas ir krito į akis, bet visus jungė bendras šventės jausmas ir pakili nuotaika.

Kai visi projekto partneriai buvo pakviesti dainuoti „Odės džiaugsmui”, abejingų neliko. Džiaugsmas atsispindėjo kiekvieno veide ir norėjosi traukti kartu su mokiniais. Dainą atliko vokiečių kalba. Tekstą mokiniai turėjo pasiruošę. Šventės kulminacija tapo Erasmus+ partnerių dainos ir šokiai iš savo šalių. Portugalai vaizdavo jūrą ir atliko ilgesingąją fado dainą, vengrai ir italai dainavo populiarias jaunimo dainas ir sulaukė pritarimo iš žiūrovų, o švedai pakvietė visus į bendrą ratą švediškam šokiui.

Džiugu, kad daugiakultūrinė šventė pavyko ir pritraukė  daug žiūrovų. Tikimės, kad prancūzų tėvai ir mokyklos moksleiviai ilgai atsimins šį projekto renginį. Svarbu, kad mes Europoje dar išsaugoję savo tapatumą ir mokame vertinti draugystę bei bendrystę. Mokiniai susidraugavo ir buvo sunku bei graudu atsisveikinti, kai šventė baigėsi prancūzų mokinių tėveliai pateikė įvairių kepinių ir sumuštinių, kad pasistiprintume.

Sėkmingai parskridome iš Bordo ir ilgai prisiminsime integracijos šventę. Šis žodis įgavo realų pavidalą Erasmus+ projekto dėka. Projekto šalių koordinatoriai jau planuoja teikti paraišką 2019-2021 metams. Būsimo projekto tema būtų apie mitybą ir sveikatą.

Projekto koordinatorė Meilutė Balbieriūtė, nuotraukos Aleksandro Kuzmicko

Registracija į Alumnų susitikimą 2018-12-28

Gimnazija mini Lietuvos 100-metį

100-mečio renginiai mieste