Priimami prašymai į gimnazijos 5 - 9 klases 2019-2020 m. m.

• » 2018 m. sausio 1 d. Kazimiero Paltaroko gimnazija tapo nevalstybine (privačia) ugdymo įstaiga, kurios steigėjas – Panevėžio vyskupijos kurija.
  • » Gimnazija teikia pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą (1-8, I-IV gimn. kl.) Mokymas grindžiamas krikščioniškomis vertybėmis, religinis auklėjimas – svarbi pedagoginio proceso dalis.
  • » Naujas gimnazijos statusas atveria platesnes ugdymo galimybes, leidžia sukurti geresnes mokymosi sąlygas: sukomplektuoti mažesnes klases, įkurti integralios dienos grupę pradinukams, užsienio kalbos mokymą pradėti nuo pirmos klasės, ugdyti bendruomeniškumą, pagarbą ir toleranciją, užtikrinti mokinių saugumą, suburti katalikiškas šeimas.
  • » Mokestis už mokymąsi gimnazijoje – 8 eurai per mėnesį.
  • » Surinkti pinigai bus naudojami mokinių skatinimui, kultūrinės ir pažintinės veiklos organizavimui, naujų mokymo erdvių kūrimui, mokymo priemonėms ir įrangai įsigyti.

Mokyklos, sukuriančios didžiausią pridėtinę vertę

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas tyrimas, kokios mokyklos sukuria aukščiausią pridėtinę vertę, tai yra garantuoja ne tik aukštais akademiniais rodikliais išsiskiriančią aplinką, bet ir užtikrina gerą atmosferą, puikius tarpusavio santykius ir padeda kiekvienam vaikui patirti asmeninę mokymosi sėkmę. Deja, kaip rodo tyrimai, tokių mokyklų iš 1200 tėra tik 21. Dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera, bet mokinių pasiekimai tragiški. Abu dalykus geba suderinti tik šios gimnazijos:

1. Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija
  2. Vilniaus Gabijos gimnazija
  3. Kauno B. Brazdžionio mokykla
  4. LSMU gimnazija
  5. Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija
  6. Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija
  7. Platelių gimnazija.
  8. Neringos gimnazija

Skaitykite daugiau...

ĮSPŪDŽIAI IŠ SEMINARO VEIMARE (VOKIETIJA)

Demokratinio auklėjimo ir demokratijos skatinimas per tarptautinius mokyklinius mainus

Š.m.gegužės 13-15 dienomis lankiausi Vokietijos mieste Veimare, kur vyko Europos Sąjungos tarptautinio Švietimo mainų fondo remiamas seminaras apie demokratijos  ir tolerancijos skatinimą vykdant tarptautinius mokyklų partnerysčių projektus. Mūsų gimnazija dalyvauja projekte „Skatiname integraciją“, taigi tema aktuali.

Seminaro vieta parinkta neatsitiktinai Tiuringijos žemės  klasikų mieste Veimare, nes demokratijos, laisvės, žmonių teisių bei teisingumo   nebegalime traktuoti kaip savaime suprantamų sąvokų Europoje. Tai parodė ir migrantų krizė 2015m.bei visi su tuo susiję politiniai reiškiniai. Veimaras XVIII -XIX a. Buvo Vokietijos demokratijos lopšys, o ir netoliese  esantis Buchenvaldo koncentracijos stovyklos memorialas primena apie žiaurų žmogaus teisių pažeidimą. Tokias mintis išreiškė Tiuringijos žemės švietimo ministras Helmutas Holteris, atidarydamas seminarą.

Seminare dalyvavo apie 200 švietimo darbuotojų iš Vokietijos, Austrijos bei kitų Europos šalių. Dauguma jų vykdo tarptautinius arba vietinius  mokyklinius švietimo projektus. Šiuose projektuose didelis dėmesys skiriamas mokinių bei mokytojų patirties apsikeitimui įvairiomis auklėjimo temomis.

Dalyviai klausėsi knygų autoriaus ir žurnalisto Jurgeno Vybikės minčių, kaip gelbėti demokratines teises, o psichologas Ahmadas Mansuras kalbėjo apie prevencijos darbą mokyklose ir aiškino teroro psichologijos sąvoką, iliustruodamas pavyzdžiais iš Vokietijos mokyklų gyvenimo. Nejaukiai skambėjo turkų kilmės filosofo Kenano Giungioro pamąstymai apie imigrantų bei pabėgėlių sandūrą Europos šalyse. Šis oratorius akcentavo individualaus priėjimo svarbą, asmenybės pažinojimą darbe su imigrantais. Ryšių užmezgimas tarp svečių ir šeimininkų – vienas iš pagrindinių sėkmės garantų. P. Giungoras drąsiai kalbėjo apie atvykėlių žeminimą ir priešiškas nuostatas Europoje. Tos mintys skatino susimąstyti, kokias idėjas skiepyti mokiniams ir kaip patiems išlikti pakantiems besikeičiančioje Europoje.

Be teorinių paskaitų  vyko daug įvairių praktinių seminarų ir diskusijų, kur  dalyviai pristatė savo einamus arba jau pasibaigusius projektus. Pastarieji pasisakymai stiprino mintį, kad demokratiją reikia gyvai kurti, statyti, modeliuoti, ką daro viena jungtinė mokyklų iš Vokietijos, Olandijos ir Italijos asociacija. Jie dalijosi patirtimi, kaip sunku išlaviruoti tarp autonomijos ir bendro sprendimų priėmimo. Pastarojo projekto dalyviai buvo labai atviri ir sulaukė nemažai prieštaraujančių klausimų.

Sulaukiau dėmesio apie mūsų gimnazijos vykdomą projektą, radau partnerių Austrijoje bei Čekijoje. Parsivežiau medžiagos iš paskaitų bei pristatymų, kurią skleisiu gimnazijoje ir tarp projekto partnerių.

Meilutė Balbieriūtė

Fotogalerija. Kovas 2019

Foto. Gimnazijos choras giedojo Panevėžio Šv.Juozapo globos namuose

Foto. Netradicinė lietuvių kalbos pamoka 1a klasėje - „Biblioteka – mano draugė“