Sielovada

Jau tapo tradicija pradinių klasių mokiniai kartu su vyresniaisiais draugais vadovais birželio mėnesį, pasibaigus pamokoms, savaitę praleidžia biblinėje stovykloje. Šiemet labiau pažinome karaliaus Dovydo istoriją. Šioje kelionėje su Senojo Testamento veikėjais aukodami šv. Mišias mus mielai lydėjo kapelionas Tomas, kunigas Mindaugas. Stovykloje nestigo ir staigmenų: mus aplankė gimnazijos aštuntokai Paulius, Lukas, Svajūnas ir suorganizavo futbolo varžybas, Pajuostės Mindaugo bataliono kariai pademonstravo karinę techniką, Gedulo ir Vilties dieną minėjome šv. Mato bažnyčioje, kelionės į Anykščius metu „užpuolė“ plėšikai. Stovykloje netrūko nuotykių ir įspūdžių. Vaikai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti grupelėse, dalintis ir įveikti įvairias baimes. Ypatingai dėkojame mūsų vadovams Marijai, Kotrynai, Žygintai, Viktorijai, Eglei, Gabijai, Godai, Dovilei, Vytautui ir Juliui, kurie tapo tikrais vyresniaisiais mažųjų draugais.

Išsiskyrėme svajodami apie kitų metų stovyklą.

Mokytojos Alma, Gitana ir Rita

2018 m. birželio 11-13 dienomis, mums, 5-8 klasių Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokiniams buvo suteikta nuostabi galimybė labiau susipažinti su mus supančia gamta ir jos globėju Šv. Pranciškumi.  Chemijos, fizikos, biologijos ir tikybos mokytojos nemenkai pasistengė kurdamos įtraukiančią, pilną veiklų, užsiėmimų ir svarbiausia žaidimų gamtos stovyklą.

Pirmąją dieną, jau įsikūrus tykioje Nikolajevkos sodyboje, gavome pirmąjį iššūkį. Buvome suskirstyti į šešias grupeles ir turėjome sukurti komandos vėliavą, šūkį, pavadinimą, padailinti stovyklines kepuraites. Aštuntokai lengvai prisiėmė vadovų vaidmenį, prižiūrėjo jaunesniuosius. Mokinių kūrybiškumui nebuvo galo, tačiau dauguma vis dėlto pasirinko su gamta susijusius pavadinimus: „ŽŽŽŽ (Žalia žolė žaliai žaliuoja)“, „Ugnis“, „Medžiai mėnulyje“, „Ančiukai“. „Pranciškonai“ nepamiršo ir šv. Pranciškus. Prajuokino ketvirtosios grupelės pavadinimas „Teigiami“.

Po sočių pietų mus aplankė du „vienuoliai“. Aštuntokai puikiai suvaidino šią rolę ir išmokė kaip gaminti natūralius dažus. Kiekviena grupė turėjo galimybę pati jų pasidaryti, naudodama tik pigmentą, krakmolą ir vandenį. Pagaminus dažus, laukė dar vienas aštuntokų paruoštas vaidinimas. Dabar jau publikai pasirodė meškeriotoja Ona ir gamtos inspektorius. Buvo paaiškinta,  kodėl negalima šiukšlinti aplinkos ir kur dėti surinktas šiukšles. Tuomet gamtos inspektorius pakvietė komandas sukurti plakatus apie įdomesnius šiukšlių panaudojimo būdus. Komandos ir vėl priėmė iššūkį labai kūrybingai, netrūko nei dainų, nei makiažo pamokėlių.

Dienos pabaigoje susirinkome žiūrėti filmo apie šv. Pranciškų. Filmas iš ties buvo gilus ir pamokantis. Visi išliko susikaupę iki pat jo pabaigos, nes žinojo turėsiantys atsakyti į klausimus apie filmą. Dieną užbaigėme filmo aptarimu ir malda, dėkodami už labai turiningą dieną.

Antroji diena jau nuo pat ryto žadėjo daug įvairios veiklos. Biologijos mokytoja dar mieguistiems pravedė mankštelę ir paruošė mus tortų kepimui! Kiekviena komanda išbandė po naują torto receptą, kuriais galėjome pasivaišinti vakare. Kiekvienas buvo paskatintas prisidėti ir nepamiršti gaminimo ir namie.  Taip pat komandos varžėsi ir sportinėse estafetėse bei virvės traukime.

Vėliau mus nustebino netikėtas svečias. Iš Kretingos atvyko pats pranciškonų vienuolis brolis Paulius OFM.  Jis pralinksmino linksmomis giesmėmis ir pakvietė niekuomet neprašauti pro taikinį, kurio centras yra Jėzus. Visi stovyklos dalyviai turėjo progą nueiti išpažinties ir dalyvauti šv. Mišiose, kurias vienuolis Paulius pravedė detaliai paaiškindamas, kiekvieną jų dalį. Po šv. Mišių mėgavomės maudynėmis ir  šašlykais. Mūsų dar laukė paskutinė ir bene sunkiausia šios dienos veikla. Turėjome suvaidinti pantomimą iš įvairių šv. Pranciškaus gyvenimo epizodų. Komandos šį iššūkį priėmė be sunkumų, stebino ir vaidinimo įgūdžiai, ir originalūs sceniniai drabužiai.

Paskutiniąją dieną, ryte, atsisveikinome su vienuoliu Pauliumi, šokdami afrikietišką šokį. Tuomet su biologijos mokytoja dalyvavome žaidime, per kurį susipažinome su augalų rūšimis ir turėjome tuos augalus atpažinti aplinkoje. Galiausiai fizikos mokytoja nustebino mus su žaidimu, įtraukiančiu ir visą sodybos ekspoziciją. Stovyklos pabaigoje niekas neliko nuskriaustas, visi gavome diplomus ir ledų.

Ši stovykla daugeliui paliko neišdildomą įspūdį, paskatino kurti, domėtis ir sužinoti. Tikimės, kad mus ir toliau lydės per stovyklą sukauptos žinios apie šv. Pranciškų ir gamtą.

8c klasės mokinė Teresė Kančytė

Pokategorės

Puslapis 1 iš 4

Gimnazija mini Lietuvos 100-metį