Su šimtmečiu, LIETUVA!

Gražiausia vienok esti akimis matyti,
Kada širdims ir žodžiams ir darbui atsako,
Kad visi tie lietuviai patys, nevaryti,
Savo tėvynės garbei neapželdina tako.
Vincas Kudirka, 1888 m.

Kiek sveria šimtmetis?

Pažymime Lietuvos valstybės šimtmetį. Valstybės, kuri atsikūrė 1918 metų vasario 16-ąją. Tada ji buvo idėja, o valstybės kūną reikėjo sukurti iš naujo. Tiesa ir drąsa nugalėjo. Po Nepriklausomybės paskelbimo Lietuvos laukė ilgas kovų ir vargų kelias ginant ir stiprinant valstybę. Tačiau jau buvo tauta, atsakinga už savo dabartį ir ateitį, sugebanti ginti savo tautos interesus, kurti istoriją. Buvo atkurta tautiniais pagrindais valstybė, turėjusi savo teritoriją, vyriausybę, kariuomenę, ūkį ir kultūrą. Lietuviai išmėgino savo sugebėjimus, sustiprino pasitikėjimą ir įsiterpė į tarptautinę valstybių bendriją. Lietuvoje įvyko kultūrinis lūžis – ji „suvakarėjo“, realizavo žmonių iniciatyvą, veiklumą, individo teigimą kurti, asmens atvirumą pasauliui.

Dar Vincas Kudirka mums paliko žodžių – darbų vienybės idėją. Čia atrandame esmines demokratinės minties sąvokas: žodis, darbas, garbė. Jau po 10 metų kartu su kitais tautinio atgimimo veikėjais aplankiusi sergantį V. Kudirką Gabrielė Petkevičaitė–Bitė išgirdo kitus pranašiškus žodžius: „Jei teks jums rusų valdžia nusikratyti, turėsite dar sunkesnę kovą, kol savo juodųjų nenugalėsite“.

Taigi šiandien mums vėl reikalingas V. Kudirka. Jis lyg kompasas rodo, kurion pusėn turime savo veikimą lenkti. Mums reikalingas jo veiklios Tėvynės meilės, žodžio ir darbų vienybės suvokimas ir praktiniai darbai Tėvynės labui.

Valstybę kuria jos piliečiai. 1918 m. valstybę sukūrė Lietuvos kaimo jaunimas, pasitelkęs vyresniųjų patirtį. Į ką dabar mes galime atsiremti? Pamąstykime kartu. Juk tai bendras mūsų reikalas ir pasiryžimas toliau stiprinti Lietuvos valstybę. Kokie bus valstybės piliečiai, tokia bus ir valstybė. Kiekviena karta kuria savo Tėvynės sampratą.

Istorijos mokytojas ekspertas Juozas Brazauskas

Kviečia Teatro būrelis

Kviečia orkestro studija

Gimnazijos orkestro studija
kviečia moksleivius (nuo 8 metų) išmokti groti šiais muzikos instrumentais: Saksofonu, trimitu, kornetu, trombonu, fleita, gitara, mušamaisiais ir klavišiniais instrumentais.

II - IV nuo 12.45 – 14.30  417 kl. ir aktų salėje

Fotogalerija. Rugsėjis 2019

Foto. Krikščioniškų vertybių diena Truskavos rekolekcijų namuose

Foto. Katalikiškų mokyklų festivalyje