Dėl mokinių priėmimo į gimnaziją

Nuo 2017 m. gruodžio 1 d. priimami prašymai į pirmą klasę (nustatytos formos prašymo popierinį variantą galima užpildyti gimnazijos raštinėje, arba elektroninę prašymo formą galima rasti gimnazijos internetinėje svetainėje www.paltarokogimnazija.lt ir atsiųsti el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. );      Prašymas dėl priėmimo į pirmą klasę

Taip pat reikia pateikti šiuos dokumentus į gimnazijos raštinę:

1. vaiko gimimo liudijimą ir jo kopiją;
  2. vaiko sveikatos pažymėjimą (forma 027-1/a) – pateikiama iki gegužės 31 d.;
  3. krikšto liudijimo kopiją;
  4. fotonuotraukas (3x4, pateikiama į gimnaziją iki rugsėjo 1 d.);
  5. atskirais atvejais gali būti pateikti kiti dokumentai.

Mokinių savivaldos veiklos nuostatai

1. Bendrosios nuostatos
1.1. Mokyklos mokinių savivalda – kolegiali mokinių grupė, reguliariai svarstanti ir teikianti siūlymus Mokyklos tarybai bei administracijai ugdymo proceso tobulinimo, mokyklos vidaus tvarkos bei papildomojo ugdymo veiklos klausimais.
1.2. Mokinių savivaldos atstovai – sudėtinė Mokyklos tarybos dalis, lygiomis teisėmis atstovaujanti mokiniams.
1.3.Mokinių savivalda savo veikloje vadovaujasi Mokyklos vidaus tvarką reglamentuojančiais dokumentais, Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vaiko teisių konvencija, LMP sprendimais, švietimo koncepcija, Švietimo ir mokslo ministerijos norminiais aktais ir įstatymais.
1.4. Mokyklos savivaldos veiklą kuruoja direktoriaus pavaduotojas ugdymui.

2. Mokinių savivaldos sudarymas ir veiklos principai
2.1. Mokinių savivaldą sudaro: seniūnų taryba ir mokinių parlamentas..
2.2.Seniūnų tarybą sudaro 5-12 klasių seniūnai. Seniūnas gali atsistatydinti, motyvuodamas savo apsisprendimą, bet tik pritarus seniūnų tarybai. Tarybos kadencija yra vieneri metai.
2.3. Mokinių parlamentą renka 5-8, I-IV gimn. klasių atstovai (rinkikai) ataskaitinės – rinkiminės konferencijos metu slaptu balsavimu iš 7- 8 ir I-II gimn. klasių mokinių pasiūlytų arba pačių išsikėlusių kandidatų dvejiems metams. Kandidatai į mokinių parlamentą rinkimų organizavimo komisijai pristato motyvacinį laišką ir  mažiausiai dviejų mokytojų rekomendacijas (viena rekomendacija klasės auklėtojo/os). Mokinių parlamentą sudaro 11 narių. Prezidentas renkamas iš mokinių parlamento narių parlamento susirinkime slaptu balsavimu. Kiti nariai, tai: viceprezidentas, sekretorius, iždininkas, veiklos kuratoriai. Prezidentas turi teisę atsistatydinti, pateikęs parlamentui motyvuotą prašymą. Tuo atveju jo pareigas atlieka viceprezidentas. Nariui atsistatydinus arba baigus mokyklą, jį pakeičia mokinys, rinkimų metu surinkęs daugiausiai balsų iš nepatekusiųjų į mokinių parlamentą.

2.4. Mokinių parlamentas renkasi kartą per savaitę. Parlamento narys be pateisinamos priežasties praleidęs 3 susirinkimus yra šalinamas iš parlamento.

3. Mokinių savivaldos funkcijos
3.1.Seniūnų taryba:
3.1.1. Renka atstovus į Mokyklos tarybą iš 8- tų I-IV gimn. klasių mokinių atviru balsavimu.
3.1.2. Gina mokinių teises.
3.1.3. Tvirtina mokinių parlamento sprendimus.
3.1.4. Svarsto mokyklos veiklos programą, ugdymo plano projektą, mokyklos nuostatus, vidaus darbo tvarkos taisykles, teikia siūlymus dėl jų įgyvendinimo.
3.1.5. Informuoja klasių mokinius apie priimtus sprendimus ar nutarimus.
3.1.6. Ieško problemų sprendimo būdų.
3.1.7. Susiklosčius aplinkybėms, inicijuoja priešlaikinius prezidento rinkimus.
3.2. Mokinių parlamentas:
3.2.1. Dalyvauja Mokyklos tarybos, seniūnų tarybos posėdžiuose.
3.2.2. Tikrina mokinių savivaldos išlaidas.
3.2.3. Inicijuoja popamokinę veiklą.
3.2.4. Vykdo neigiamų socialinių reiškinių prevencinę veiklą.
3.2.5. Teikia pasiūlymus ir projektus seniūnų tarybai dėl mokinių poreikių tenkinimo.
3.3. Prezidentas:
3.3.1. Organizuoja mokinių parlamento ir seniūnų tarybos posėdžius.
3.3.2. Kartu su parlamentu atstovauja mokinių interesams.
3.3.3. Teikia pasiūlymus mokinių parlamentui.
3.3.4. Reguliariai susitinka su mokyklos administracija ir aptaria mokinių problemas.
3.3.5. Informuoja seniūnus apie mokinių parlamento nutarimus ir sprendimus.

4. Teisės
4. Seniūnų tarybos ir mokinių parlamento nariai turi teisę:
4.1. Gauti iš mokyklos administracijos informaciją, reikalingą mokinių savivaldos darbui.
4.2. Prašyti, kad Mokyklos tarybos ar administracijos priimti sprendimai būtų dar kartą svarstomi.
4.3. Inicijuoti klausimų svarstymą savivaldos posėdžiuose.
4.4. Susipažinti su visa savivaldos medžiaga.
4.5. Pasitraukti iš veiklos savo noru, apie tai pareiškiant raštu ir pritarus seniūnų tarybai.
5. Seniūnų tarybos ir mokinių parlamento darbo organizavimas:
5.1. Darbas organizuojamas vadovaujantis demokratijos, viešumo, kolegialumo ir procedūrų skaidrumo principais.
5.2. Posėdžiai rengiami esant reikalui, bet ne rečiau, kaip kartą per mėnesį.
5.3. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip 3/5 jos narių. Nutarimai priimami atviru balsavimu paprasta balsų dauguma. Slaptas balsavimas vykdomas, jei to pageidauja bent 2 posėdžio dalyviai. Posėdyje gali dalyvauti ir kviestiniai asmenys.
5.4. Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį tvirtinamas darbo planas kalendoriniams metams.
5.5. Posėdžiai, kuriuose svarstomi reikšmingi klausimai, protokoluojami. Posėdžio protokolą pasirašo pirmininkas ir sekretorius.

Straipsnių archyvas