Apie

Bibliotekos misija   yra siekti užtikrinti  gimnazijos  aprūpinimą  informaciniais ir dokumentiniais ištekliais, užtikrinti prieigą prie turimų informacijos išteklių.
Bibliotekos vizija–atviras švietimo ir informacijos centras, mokymo ir mokymosi vieta su modernia informacine ir technine baze, visapusiškai tenkinant mokyklos bendruomenės informacinius poreikius, savo fondais ir veikla dalyvaujant ugdymo procese, sudarant sąlygas savarankiškam asmenybės tobulėjimui.
Bibliotekos tikslai:

• Tęsti gimnazijos bibliotekos pertvarką į informacinį centrą.
  • Drauge su pedagogų kolektyvu ugdyti mokinių asmeninius, komunikacinius, informacinius ir kritinio mąstymo gebėjimus.
  • Kaupti ir saugoti ugdymo procesui reikalingą literatūrą, papildant ją įvairių formų informacijos laikmenomis.

IŠ BIBLIOTEKOS ISTORIJOS

Biblioteka įsteigta 1991 metais. Mokykloje tuo metu mokėsi tik trys mokinių klasės. Biblioteka savo veiklą pradėjo mažoje patalpoje. Knygų buvo visai nedaug. Įkurti biblioteką lengva nebuvo, nes tuo metu Švietimo ir mokslo ministerija dar neskirdavo lėšų ugdymo literatūrai įsigyti. Dėl to knygų fondas buvo labai mažas. Mokiniai dovanodavo savo perskaitytas knygeles. Vėliau mokyklas rėmė Atviras Lietuvos fondas, taigi nemažą fondo dalį papildė informacinio pobūdžio knygos. Sulaukėme paramos net iš Amerikos lietuvių (daug ką domino besisteigianti katalikiška mokykla). Tai šviesaus atminimo mokyklos įkūrėjų fil. licenciato kunigo monsinjoro Jono Juodelio ir J.E. vyskupo Juozo Preikšo nuopelnas. Vėliau Švietimo ir Mokslo Ministerija pradėjo skirti lėšas ugdymo procesui skirtai  literatūrai įsigyti. Taip bibliotekos fondas ėmė gausėti, dovanojo knygas JAV Religinės šalpos fondas, pavieniai asmenys, teikė Lietuvos švietimo aprūpinimo centras.

Šiuo metu aptarnaujama virš 770 skaitytojų. Bibliotekos fonde yra daugiau kaip 11486 egz. leidinių, taip pat atskiras 25321 egz. vadovėlių fondas. Duomenys apie bibliotekos fondą sudarančius leidinius suvedami į jau sukurtą elektroninį bibliotekos katalogą. Įdiegtas elektroninis skaitytojų aptarnavimas. Naujai užsirašantiems skaitytojams išduodami elektroniniai skaitytojų bilietai.

Prie bibliotekos veikiančioje skaitykloje įkurta 10 kompiuterizuotų darbo vietų mokytojams, 4 kompiuterizuotos darbo vietos skaitytojams. Yra kopijavimo aparatas, skeneris, 2 spausdintuvai, kurių vienas yra spalvotas. Komplektuojama naujausia informacinė literatūra: žinynai, žodynai, enciklopedijos, prenumeruojama spauda.

Skaitykloje ir bibliotekoje stengiamasi sudaryti puikias sąlygas visapusiškam asmenybės lavinimuisi ir tobulėjimui.

Panevėžio  Kazimiero Paltaroko gimnazijos biblioteka - skaitykla

INFORMACIJOS SKLAIDOS KRYPTYS

SKAITYKLA

VEIKLOS KRYPTYS

• Skaitytojų aptarnavimas
  • Knygų išdavimas, naudojant MOBIS kompiuterinę programą
  • Informacijos paieška
  • Fondo komplektavimas ir tvarkymas, naudojant MOBIS kompiuterinę programą.
  • Bibliografinių žinių sklaida.
  •  Vadovėlių fondo komplektavimas, tvarkymas ir išdavimas.
  • Literatūros parodos.
  •  Videofilmų, kompaktinių diskų, mokomųjų programų fondo kaupimas, tvarkymas ir išdavimas, naudojant MOBIS kompiuterinę programą

•  Informacijos paieška internete.

•  Informacijos paieška rašytiniuose šaltiniuose.

• Bibliografinių žinių sklaida.

• Literatūros parodos.

• Profesinis informavimas.

• Naudojimasis kompiuteriais informacijos paieškai.

• Naudojimasis spausdintuvu.

• Naudojimasis skeneriu.

• Naudojimasis kopijavimo aparatu.

• Ryšiai su kitomis bibliotekomis

MATERIALINĖ BAZĖ