ERASMUS PLIUS projekto dalyvių išvyka į Švediją

Projektas remiamas Europos Sąjungos.

Europos Komisijos parama neatsako  už publikacijos turinį ir turinys atspindi tik autoriaus nuomonę

Švedija yra labai palanki šalis pabėgėliams ir migrantams, todėl nenuostabu, kad III-čiasis tarptautinio projekto „Skatiname integraciją“ susitikimas įvyko Švedijos mieste Stiomstade, esančiame pietinėje Švedijos dalyje. Striomstado miesto gimnazija yra vienas iš mūsų partnerių. Gimnazijoje mokosi daug migrantų bei suformuotos klasės pabėgėliams švedų kalbos mokyti.

Skridome su dvejomis užduotimis: pristatyti skaidres apie Lietuvos politinį požiūrį į migrantus bei dalyvauti inscenizuotame žaidime, kur projekto dalyviai neva atstovavo Europos valstybių delegatus europiniame suvažiavime pabėgėlių klausimais. Mūsų gimnazijos mokiniams Davidui Etxezarettai ir Gediminui Gutauskui teko atstovauti Vokietijos ir Švedijos parlamentarus. Žaidimas vyko tris dienas. Pasak Gedimino ir Davido tokia veikla jiems patiko, nes galėjo bendrauti su kitais partneriais, daug sužinojo apie kitų Europos šalių politiką bei praturtėjo migracijos bei pabėgėlių tema. Nors žaidimas didelių ginčų tarp delegatų ir nesukėlė, bet mokiniai dalyvavo aktyviai.

Pristatytos skaidrės buvo įvairios. Mūsiškiai gimnazistai kalbėjo laisvai ir prisistatė pirmieji, todėl sulaukė pagyrų ir didelio dėmesio. Portugalų skaidrės kaip visada buvo labai meniškos ir emocingos. Susitikimo šeimininkai švedai nusprendė suteikti žodį pabėgėlei iš Sirijos, kuri labai išraiškingai papasakojo, ką reiškia bėgti nuo bombų, atsiskirti nuo šeimos ir pritapti svetimoje šalyje. Vokiečių animacija buvo labai įsimintina ir aiški, nors mokiniai ir nekalbėjo, bet filmas buvo įgarsintas. Prancūzai, italai ir vengrai stengėsi parodyti, kokios organizacijos dar prisideda prie pagalbos pabėgėliams organizavimo, kokias išmokas gauna šeimos, kaip vyksta prieglobsčio suteikimo procedūra.

Susitikimai būtų nuobodūs, jeigu nebūtų organizuojamos išvykos, kad dalyviai sužinotų apie tos vietovės  lankytinas vietas. Vykome į Koster (šved.pakrantė) salą, kuri įtraukta į gamtos paveldo sąrašą ir joje įkurtas nacionalinis parkas. Muziejus pasakoja apie jūros augmeniją ir gyvūniją ties salos pakrantėmis. Pamatėme nemažai tipiškos švediškos gamtos bei skandinaviškos kultūros paminklų kaip bronzos amžiaus piešiniai ant uolų bei akmenų luitus, žyminčius laidojimo vietas.

Sekanti kelionė nuves į Budapeštą spalio 8-ą – 14-ą dienomis. Jau yra keletas mokinių, norinčių dalyvauti šiame mobilume(taip vadinami tarptautiniai susitikimai). Kreiptis  galima pas pavad.ugdymui V. Dumbrienę. Norintys dalyvauti turi prisiimti atsakomybę, kad  apgyvendins kitų šalių  mokinius savo šeimose, kai susitikimas vyks mūsų gimnazijoje 2018-04-(24-29d.). Aišku, pastarieji mokiniai turi gerai kalbėti angliškai , būti drąsūs, nebijoti kalbėti viešumoje ir mokėti bendrauti. Reikia nusiteikti, kad gyvens šeimose ir turės prisitaikyti prie kitokio maisto bei režimo.

Projekto koordinatorė Meilutė Balbieriūtė

Straipsnių archyvas