Dėl mokinių priėmimo į gimnaziją

Nuo 2017 m. gruodžio 1 d. priimami prašymai į pirmą klasę (nustatytos formos prašymo popierinį variantą galima užpildyti gimnazijos raštinėje, arba elektroninę prašymo formą galima rasti gimnazijos internetinėje svetainėje www.paltarokogimnazija.lt ir atsiųsti el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. );      Prašymas dėl priėmimo į pirmą klasę

Taip pat reikia pateikti šiuos dokumentus į gimnazijos raštinę:

1. vaiko gimimo liudijimą ir jo kopiją;
  2. vaiko sveikatos pažymėjimą (forma 027-1/a) – pateikiama iki gegužės 31 d.;
  3. krikšto liudijimo kopiją;
  4. fotonuotraukas (3x4, pateikiama į gimnaziją iki rugsėjo 1 d.);
  5. atskirais atvejais gali būti pateikti kiti dokumentai.

Olweus mokinių apklausa apie patyčias 2016

Klasės valandėlių temos

(skirtos Olweus programos įgyvendinimui)

• Keturios taisyklės prieš patyčias. Olweus programos ,,Nuobaudų kopėčių“ taikymas.
    • Mokinių (ypač paauglių) ir mokytojų tarpusavio santykiai. Kas padeda kurti šiltus tarpusavio santykius.
    • Kas skatina mokinių norą eiti į mokyklą ir mokinių aktyvų dalyvavimą įvairiose (mokyklinėse ir popamokinėse) veiklose.
    • Kaip pagerinti klasių mikroklimatą. Draugiškų tarpusavio santykių kūrimas klasėse.
    • Triukšmo įtaka paauglio (vaiko) organizmui.
    • Draugiškas elgesys su žemesnių klasių mokiniais.
    • Kaip pasipriešinti bendraamžių neigiamai įtakai.
    • Kaip jaučiasi vaikai, kai iš jų tyčiojamasi.
    • Kaip reaguoti į patyčias: efektyvūs ir neefektyvūs reagavimo būdai.
    • Kodėl apie patyčias svarbu papasakoti suaugusiems.
    • Skundimas ir pagalbos ieškojimas.
    • Kaip aš galiu prisidėti prie patyčių mažinimo mokykloje (labiau tinka vyresnių klasių mokiniams).
    • Pagarba mokytojui.
    • Mokinių taisyklių priminimas, akcentuojant labiausiai pažeidžiamus punktus. Taisyklių nesilaikymo pasekmės.
    • Tolerancija: ,,kitokių“ vaikų priėmimas, bendraamžių tarpusavio santykiai.
    • Pagarba sau ir kitam.
    • Pagarba kito nuosavybei.
    • Jausmų atpažinimas ir raiška.
    • Draugystė.
    • Vienišumas.

Žaidimai „Laikrodukas“ (Pagal laiko trukmę pasikalbėti su vis kitu draugu nurodyta tema).

„Surask draugą, kuris ...“ (kuo greičiau surasti draugą, padėti lape parašą, kuris turi šunį, katę, vakar buvo kine, žaidė kompiuteriu ir t.t. – mokytojas skelbia pokalbio temą).

Olweus mokinių apklausa apie patyčias 2015

Mokinių parlamentas Olweus projekte

Gimnazijos mokinių parlamentas 2013-2014 m. m. prioritetine veiklos sritimi išsirinko mokinių bendruomenės telkimą, bendravimo tarp skirtingo amžiaus mokinių skatinimą. Tuo tikslu lapkričio mėn. buvo suorganizuoti 5-8 klasių ir I-III gimnazijos klasių mokinių aktyvo (seniūnų ir pavaduotojų) mokymai-nakvynė Truskavos rekolekcijų namuose. Vėliau sausio mėn. 7-8 klasių, I-III klasių ir mokinių parlamento savanoriams buvo organizuojami mokymai gimnazijoje „Aktyvistų naktis”. Renginio metu krikščioniškųjų vertybių ugdymo programos gimnazijoje koordinatorius A. Meškauskas. supažindino su savanoriška veikla. Mokinių parlamento nariai dalijosi savo asmenine patirtimi, kvietė jaunesnius mokinius nebijoti kreiptis pagalbos į juos, iškilus problemoms klasėje. Mokymams sėkmingai buvo panaudota medžiaga iš pasaulinės lyderystės konferencijos, kurioje dalyvavo ir gimnazijos mokinių parlamento atstovai. Masiškiausiu renginiu tapo  „Aštuntokų naktis gimnazijoje”. Vasario mėn. paskutinį penktadienį visą parą gimnazijoje praleido keturių gimnazijos aštuntų klasių mokiniai. Skatinant bendrauti su bendraamžiais iš skirtingų klasių, mokiniai buvo suskirstyti į grupes. Grupelės rungėsi „Protų kovose”, šoko, sportavo.

Bendrauti skatina ir šiais mokslo metais mokinių parlamento įkurtas „KPG Cinema” (Kazimiero Paltaroko gimnazijos kino teatras). Penktadienio vakarais mokiniai renkasi gimnazijoje ir žiūri pasirinktus arba parlamento pasiūlytus filmus.

Informaciją parengė mokinių parlamentas.

Olweus programos mokymų medžiaga

Programos ,,Olweus” mokymosi ir supervizijų grupių vadovų mokymai >>>