SVEIKATOS „ABC“

Š.m. spalio 23-24 dienomis mūsų gimnazijoje vyko sveikatingumo renginys 5-toms ir 6-toms klasėms. Penktokams ir šeštokams buvo kalbama apie sveikatą, fizinio aktyvumo naudą, koks yra netinkamas maistas ir kaip jis kenkia žmogaus organizmui.

Renginio metu vaikai atliko įvairias užduotis: piešė sveikatos piramides, pristatė savo namų darbus, susijusias su sveikata, kūrė šūkį apie sveikatą, rašė svarbiausias sveikos mitybos taisykles. Sveikatos ABC renginio mokytojos – tai mokinės Laura, Gintarė ir Martyna, kurios vedė mokinius sveikatos keliu, pristatė skaidres apie sveikatą.

Todėl klasės buvo nominuojamos kaip „Šauniausios“, „Kūrybiškiausios“, „Sveikatingiausios“. Komisija įteikė klasėms ne tik diplomus, bet ir po simbolišką apdovanojimą susijusią su sveikata.

Mokiniai pagilino savo žinias, mokėsi būti ne tik sveiki, bet ir draugiški vieni kitiems.

Nuoširdžiai dėkojame 5-tų ir 6-tų klasių auklėtojams ir mokiniams už šaunius namų darbus ir aktyvų dalyvavimą Smile

Socialinės pedagogės

Sveikos gyvensenos akademija

Spalio19 dieną gimnazijoje vyko renginukas 4-okams – „Sveikos gyvensenos  akademija“ - tai Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos remiamo projekto: ,,Mūsų gimnazija - sveikatingumo oazė -2“ renginys.

Ketvirtokai pristatė sukurtus gražius darbelius apie sveikatą, vaidino spektaklį ir pasakojo apie vaisius ir daržoves. Mokiniai aktyviai dalyvavo renginyje, kurį vedė mokinių savivaldos atstovės: Martyna ir Laura. Jos mokė mažuosius sveikai gyventi: kalbėjo apie sveikus produktus, kartu su mokiniais kūrė sveikatos taisykles, šūkius apie sveikatą, koliažus – daržoves.

Džiugu, jog visi mokiniai ne tik aktyviai dalyvavo, bet ir prižadėjo laikytis sukurtų sveikatos taisyklių.

Dėkojame visiems dalyviams už gražius prisistatymus ir linkime toliau stiprinti sveikatą vitaminu C – daugiau šypsotis  Smile

Soc. pedagogė Edita

Tradicinis dviratininkų žygis

Spalio 22 dieną vyko gimnazijos tradicinis dviratininkų žygis vyskupo Kazimiero Paltaroko gimtadieniui paminėti. Gimnazistai įveikė 53-jų kilometrų atstumą maršrutu Gailionys-Panevėžys.

Dalyvavo:

1. AugustinasMažeika Iga
  2. Martynas Frankas Iga
  3. Paulius Raišelis IIIgc
  4. AndriusMagelinskas IIIgc
  5. ArminasPetkevičius Igd
  6. Tomas Vaitekūnas IIIga
  7. Aidas Aukštuolis Iga
  8. Edvardas Zlotkus Iga

Komandą lydėjo mokytojai Vasilijus Semčišinas ir Kęstutis  Meliūkštis

Akcija „Kaip gyveni?“

Psichikos sveikata yra be galo svarbi bendros kiekvieno žmogaus sveikatos dalis.

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena.

PSICHIKOS SVEIKATA – tai geros savijautos pojūtis, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.

PSICHIKOS SVEIKATA – TAI:

• Gebėjimas būti savimi tarp kitų;
  • Emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, taip pat išgyventi skausmą ir liūdesį;
  • Gebėjimas išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams;
  • Gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti.

Ši diena – puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera mityba, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais ir tais, kuriuos mylite, kuriais pasitikite, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichikos sveikatą.

Spalio 10 dieną mūsų gimnazijoje vyko akcija „Kaip gyveni?“- tai Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos remimo programos remiamo projekto: ,,Mūsų gimnazija - sveikatingumo oazė -2“ akcija.

Iš ryto gimnazijos bendruomenės narius šypsenomis ir skaidria nuotaika pasitiko vyresnieji gimnazistai, kurie dalijo informacines skrajutes, primindami bendruomenei šios dienos reikšmę bei  svarbą. Pertraukų metu skambėjo nuotaikinga muzika. Gimnazistai su jaunesniais draugais dalijosi patarimais ir patirtimi apie tarpusavio santykius, bendravimą ir gyvenimo sunkumų įveikimo būdus. Mokinių mintys atsispindi parengtuose stendiniuose darbuose: „Geros savijautos medis“, „Jei tau sunku – pasikalbėkime“.

Visą savaitę klasių auklėtojai su savo mokiniais kalbėjosi apie emocinę sveikatą, dalijosi savo išgyvenimais ir patirtimis, analizavo įvairias problemines situacijas ir kūrė darbus.

Ačiū visiems dalyvavusiems akcijoje :)

Psichologė Daiva, soc. pedagogės Edita ir Kristina

Mokytojų metodinės dienos

Spalio 29 dieną gimnazijos mokytojai dalyvavo Vilniuje ugdymo plėtotės centro projekto „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo plėtra (II etapas)“ dalykų mokytojų metodinių dienų renginiuose. Informatikams tai buvo metodinė diena „Informacinių technologijų ugdymo turinio naujovių sklaida“,  dailės, muzikos, šokio, teatro mokytojams - ,„Meninio ugdymo inovacijos ir problemos", istorijos, geografijos, pilietiškumo pagrindų ir ekonomikos mokytojams - „Socialinio ugdymo turinio inovacijos ir problemos“.

„Švarių rankų šokis“: plauti rankas gali būti linksma!

Rugsėjo pradžioje prasidėjusi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) iniciatyva, skirta ikimokyklinių įstaigų ir pradinių klasių moksleiviams, sulaukė didelio susidomėjimo. Mažieji teiravosi apie rankų higieną, rekomenduojamus rankų plovimo veiksmus ir juos jungė į linksmą šokį.

Šokį konkursui paruošė mokytoja Sonata Marcinkevičienė su 2a klase ir šokių mokytojas Gintaras Petraitis .