Gabiųjų ugdymas

Gabiųjų mokinių skatinimo tvarka

Seminaras „Gabiųjų mokinių atpažinimas,   skatinimas ir palankių sąlygų sudarymas  veiksmingam  jų  ugdymui”.

2014 m. balandžio 16 d. Dalyviai: Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokytojai

Seminaro medžiaga:

Tradicinė K.Paltaroko gimnazijos bendruomenės išvyka siauruku ir dviračiais į Anykščius!

2014 m. balandžio mėn. 26 d. K.Paltaroko gimnazijos bendruomenė vyko į tradicinę kelionę  siauruku ir dviračiais į Anykščius. Tai - keturiolikta išvyka. Šiemet iškylautojų komandą sudarė 60-ties  moksleivių, tėvelių bei mokytojų grupė. Didžiąją dalį iškylautojų sudarė 5 b klasės mokiniai ir jų tėveliai. Iš Siauruko stoties, pasibalnoję dviračius, keliauninkai ilga virtine skriejo link miesto centrinės aikštės, kur vyko nuotaikinga fotosesija su dviratininkų Generolu prie poeto A. Baranausko paminklo. Dalyvių dėmesio sulaukė Šv. Mato bažnyčia ir jos apžvalgos aikštelė, Angelų muziejus, naujai duris atvėrusi L.ir St. Didžiulių viešoji biblioteka ir kitos lankytinos vietos. Nuotaiką ir gerus įspūdžius sustiprino linksmi nusileidimai vasaros rogutėmis. Toliau žygis tęsėsi link Niūronių, kur mokiniai lankė Arklio muziejaus ekspozicijas, skanavo aukštaičių kulinarinio paveldo patiekalus ir lepinosi saulėto oro teikiamais malonumais.

Išvyką organizavo mokytojai Nijolė Cimbalienė, Violeta Karanauskaitė  ir Kęstutis Meliūkštis

Pradinukai dalyvavo konkurse „VAIKŲ VELYKĖLĖS 2014”

„Vaikų Velykėlės” užbaigė Velykų savaitę. Pailsėję po  pavasario atostogų,  visi pradinukai džiugią nuotaiką atsinešė ir į šventę, kuri vyko balandžio 28 dieną  gimnazijos stadione. Mokiniai savo nupieštais, suaplikuotais, įvairiausiais raštais iškarpytais margučiais išpuošė 2 m aukščio margutį ir jo mažesnius „brolius“. Šventėje prisiminė Velykų tradicijas – žaidė žaidimus, ridinėjo margučius, varžėsi, kas greičiau juos perneš mediniu šaukštu.

Konkurso „Vaikų Velykėlės 2014“ organizatoriai  kiekvienam mokiniui skyrė Atvelykio dovanėlę - Naisių vasaros teatro muzikinio spektaklio vaikams, tėvams ir jų draugams „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“ DVD diską.

Ačiū už  bendradarbiavimą technologijų mokytojui Jevgenijui Babachinui gaminant Didžiojo margučio maketą.

Mokytoja  Gitana Garlienė, nuotraukos Ainos Cimermonienės

Projektas „Teatras-mokykla" tęsiasi

Projektas „Teatras-mokykla" tęsiasi: antradienį spektaklio „Iš Nuomšiko gyvenimo" aktoriai atvyko į gimnaziją. Mokiniams buvo smagu susitikti su spektaklio kūrėjais, vyko įdomus pokalbis apie „scenos virtuvę" - apie tai, kaip gimsta spektaklis, kokiu keliu jis pasiekia sceną.

Mokytoja Audra Gudynienė, nuotraukos Aidos Bijanskienės

Tarptautiniame festivalyje - aukščiausias įvertinimas

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokiniai Alytaus tarptautiniame festivalyje dalyvauja antrą kartą. Šįsyk jie pelnė patį aukščiausią įvertinimą - pirmąją vietą. Jie buvo įvertinti ne tik už geriausią prancūzų kalbą, bet ir geriausią vaidybą. Daug pagyrimų mūsų grupė girdėjo apie puikų pjesės parinkimą, gerą komandinį darbą ir išskirtinį pasirodymą. Visų žiuri nuomonė buvo vienareikšmiška - mums suteikta garbė atstovauti Lietuvą tarptautiniame frankofonų teatro festivalyje Vengrijoje 2015 m. kovo mėnesį. Ačiū mūsų šaunuoliams: Gabrielei Prunskaitei III gim.kl., Simonai Paspiešinskaitei III gimn. kl., Andresui  Etxezarreta Arrizabalagai 7b, Monikai Bagočiūtei, 8c Dominykai Kuncytei 8c, Marijai Ambrzevičiūtei III gimn. kl..

Prancūzų kalbos mokytoja Violeta Mackuvienė

Ekskursija į Vilnių

Balandžio 24 d. mūsų gimnazijos I-IV gimn. klasių moksleiviai dalyvavo skatinamojoje ekskursijoje į Vilnių.

Nuotraukos Stasio Skrebio