Susitikimas - pilietiškumo pamoka

Sausio 27 d. gimnazijoje įvyko vyresnių klasių mokinių susitikimas - pilietiškumo pamoka su Lietuvos Respublikos seimo nariu Petru Auštrevičiumi ir Linu Zarecku (labiau žinomu kaip Žas dainininku pravarde Choras). Liberalų sąjūdžio partijos atstovai gyvai diskutavo su gimnazistais Europos Sąjungos, Europos Parlamento veiklos klausimais. Svečius džiugino gimnazistų žingeidumas.
Parengė Juozas Brazauskas, pilietiškumo mokytojas, nuotraukos Stasio Skrebio

JIE SUGRĮŽO...

Jie - tai mūsų gimnazijos 2012-2013 m.m. abiturientai. Ir sugrįžo pasidalinti įspūdžiais iš pirmosios savo sesijos ir  patirtimi iš metų, praleistų gimnazijoje. O joje buvusiems moksleiviams, pasirodo, buvo labai gera, jauku. Čia liko geri mokytojai, jau tapę draugais, ir prisiminimai - kai kurie linksmi, kai kurie prasmingi. O mūsų gimnazijos bendruomenė džiaugėsi  jais - suaugusiais, besidalinančiais brandžiomis mintimis. Tikimės, jog buvusiųjų abiturientų patirtys padės lengviau surasti savo gyvenimo kelią ir dabartiniams gimnazistams. Iki kitų susitikimų.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkursas

46-ajame Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkurso miesto etape prozos sekcijoje geriausiai įvertinti III gd klasės mokinio  DOMINYKO MARKEVIČIAUS apsakymai (mokyt. I.Savickienė).

Linkime sėkmės Dominykui šalies etape!

Siūlome stovyklauti

LIONS klubų jaunimo mainų stovyklos suteikia galimybę kiekvienam pasijausti Pasaulio piliečiu. Stovyklos suteikia jaunimui unikalią galimybę pamatyti ir pabūti kasdieniniame kitų šalių žmonių gyvenime. Į LIONS klubų rengiamas ir finansuojamas vasaros stovyklas gali vykti jaunuoliai nuo 16 iki 22 metų. Svarbi sąlyga – sugebėti bendrauti anglų kalba. LIONS jaunimo stovyklos trunka ne trumpiau kaip 15 dienų, pirmąją savaitę stovyklautojus paprastai priima šeimos, po to vykstama į stovyklas. Kambariuose stovyklautojai apgyvendinami po kelis, būtinai – skirtingų tautybių ir religijų, nes stovyklų tikslas – išmokti gyventi ir sugyventi su kitokiu žmogumi. Dalyvauti tarptautinėje jaunimo stovykloje – ne tik malonumas ir pramoga, bet ir atsakomybė bei įpareigojimas deramai atstovauti savo šaliai. Plačiau

Chemijos pamoka-seminaras

Sausio mėnesį mūsų  gimnazijoje lankėsi ir pamoką- seminarą vedė  III ir IV klasėms KTU chemijos fakulteto silikatų katedros prof. dr. K. Baltakys, lekt. dr. I Barauskas, dokt. A. Eisinas. „Cheminė technologija ir inžinerija: produktų kūrimas ir gamyba“.

Chemijos mokymosi tikslas- plėtoti gamtamokslinę kompetenciją. Šiam tikslui pasiekti turime mokinius paskatinti domėtis moderniosiomis technologijomis, mūsų šalies prioritetinėmis fizinių, technologijos ir medicinos mokslų plėtotės kryptimis, padėti susipažinti su profesijomis, pasirengti studijoms aukštojoje mokykloje. Jau ne pirmi metai ruošdama mokinius chemijos egzaminui, pastebiu, kad dauguma neapsisprendę, kokiu keliu pasukti.

Lektoriai supažindino mokinius su švietimo sistema Lietuvoje, KTU įvaizdžiu. Plačiau pristatytas Chemijos fakultetas, jo stuktūra, šiuolaikinės mokslo laboratorijos, kuriose studentai turi galimybę kurti naujus produktus, juos degustuoti visiškai tokiose pat įrenginiuose kaip ir realiose įmonėse. Juk vienas iš mokymo metodų ir yra praktinis bei tiriamasis darbas. Ypač visus sužavėjo neseniai atidarytas maisto mokslo ir technologijų centras, kaip sudėtinė integruoto mokslo, studijų ir verslo centro dalis. Mokiniai susipažino su kiekviena mokslo studijų kryptimi ir šalies ūkio įmonėmis, kuriose galima įsidarbinti. Lektorių pristatymus paįvairino rodomi bandymai.

Pagrindinis iniciatyvos tikslas- naujų pamokos vedimo formų paieška, siekiant praktinės bei teorinės dermės, buvo įgyvendintas. Mokiniai pamoka- seminaru liko labai patenkinti, o kai kuriems neliko abejonių dėl tolimesnių studijų. Juos žavi jaunų dėstytojų betarpiškumas, šmaikštumas, laisvumas, kūrybiškumas, nes šie žmonės dirba iš idėjos, tai jų sumanymas. Buvome maloniai pakviesti apsilankyti laboratorijose.

Chemijos mokytoja Snieguolė Butkutė

Dalyvaujame projekte „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!"

Mūsų gimnazija dalyvauja projekte „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!" Šis projektas susideda iš 3 etapų. Pirmojo etapo metu rinkome senas baterijas ir mūsų gimnazija Panevėžio apskrityje užėmė I-ąją vietą.  Kaip pirmojo etapo nugalėtojai sausio 19 dieną vykome į „Žalgirio“ areną stebėti krepšinio varžybų  - Kauno „Žalgiris“ ir Prienų „TonyBet“. Buvome gražiai nustebinti  organizatorių VšĮ Problemų sprendimo centro  gavę dovanų sirgalių  vėliavą su „Žalgirio“ atributika, kurioje atsispindėjo ir mūsų miesto pavadinimas. Po rungtynių turėjome galimybę nusifotografuoti su krepšininkais.

Nuotraukos mokytojos Neringos Garuckienės