Netradicinio ugdymo diena. Vyskupo Kazimiero Paltaroko 138-ųjų gimimo metinių minėjime

Spalio 22 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai susikaupimo rytmečiu „Didžiausias mano džiaugsmas bus, jei laikysitės Kristaus mokslo“ paminėjo vyskupo Kazimiero Paltaroko 138-ąsias gimimo metines. Susirinkę Kristaus Karaliaus katedros kriptoje prie vyskupo kapo uždegė žvakutę, padėjo gėlytes, giedojo giesmes ir meldėsi. 3b ir 4b klasių skaitovai priminė vyskupo ganytojiškas mintis iš laiškų tikintiesiems.

Vyskupo žodžiai vaikų širdelėse pažadino troškimą malda ir gerais darbais liudyti tikrąją meilę.

Parengė Ona Meškauskienė ir Rita Ratkevičiūtė

Netradicinio ugdymo diena.Tikėjimo metų užbaigimo šventėje

Spalio 22d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Tikėjimo metų užbaigimo šventėje, kuri prasidėjo Šv. Mišiomis, Krekenavos bažnyčioje. Po Šv. Mišių kunigas Gediminas Jankūnas papasakojo kuo garsi ši šventovė. Kunigas pasakojo, kad 2011 m. rugpjūčio 15 d. per Žolinę Krekenavos bažnyčiai popiežiaus Benedikto XVI sprendimu suteiktas mažosios bazilikos statusas. Ir kad iš seniausių laikų Krekenava garsėjo Dievo Motinos paveikslu, kurį tikintieji laikė stebuklingu, nes yra užregistruota nemaža pagijimų apie kuriuos liudija votai, kurias apkabinėtas paveikslas. Paveiksle vaizduojama Švenčiausioji Mergelė su Kūdikiu ant rankų, papuošta vainiku ir sidabriniais drabužiais.  Baigęs pasakoti Kunigas Gediminas pasiūlė vaikams sugalvoti intenciją ir keliais apeiti aplink altorių. Visi vaikai su malonumu priėmė kunigo pasiūlymą ir, prašydami Marijos malonių, apie altorių apėjo keliais.

Iš Krekenavos vykome į Panevėžio vyskupijos sielovados centrą, kur žiūrėjome fotografijos parodą „Biblijos Žodis regimas tampa“ ir kompiuterinio piešinio „Tavo veido, Viešpatie, aš ieškau“ (Ps 27,8) filmukus, kuriuos kūrė ir mūsų gimnazijos mokiniai. Šventė baigėsi padėkų ir dovanėlių įteikimu visiems dalyvavusiems projekte  „Argi mūsų širdys nebuvo užsidegusios, kai Jis kelyje mums kalbėjo“ (Lk 24, 32), skirtame Tikėjimo metams.

Mokytoja Dalia Tabokienė

Garbingi svečiai gimnazijoje

Spalio 29d. Panevėžyje viešėjo Kinijos Liaudies Respublikos ambasados Lietuvoje  nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius p. Zengwen LIU su žmona p. Xiaofen YAO ir atašė Deng NA.

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos bendruomenė turėjo garbės priimti šiuos aukštus svečius.

Jie susipažino su mūsų gimnazijos istorija, veikla, apžiūrėjo kabinetus, biblioteką. Svečius pasitiko mūsų gimnazijos mokiniai pasveikindami juos ne tik lietuvišku žodžiu, bet ir angliškai. Šokėjai padovanojo šokį.

Ambasadorius padovanojo gimnazijai daug įvairios medžiagos apie Kiniją: knygų ir įrašų apie jų istoriją, kultūrą, meną. Gimnazijos direktorei, kaip prisiminimo dovana apie šį vizitą, buvo  įteiktas nuostabus paveikslas.

Svečiams kaip padėkos ir santarvės simbolį, padovanojome skulptūrėlę „Ramybės angelas“.

Pradinukai šventė Konstitucijos dieną

Spalio 25 d. pradinukai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Konstitucija gyvai“. 2- 4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis ruošėsi Konstitucijos dienai - kaupė, analizavo medžiagą. Daugiau sužinojo apie pačią Konstituciją, joje įtvirtintas teises ir pareigas. Atrinko Konstitucijai tinkančias tezes, suklijavo jas ant ,,rankų saulės“, kuri simbolizuoja visų mūsų pilietinę atsakomybę už viską, kas vyksta artimiausioje aplinkoje. Foje ir koridoriuje  mokiniai drąsiai pristatė kūrybinius darbus, akcentuodami savo indėlį į šeimos, mokyklos, gamtos, miesto gerovės kūrimą. Džiaugėsi bendryste. Giliau suvokė, kad viskas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Savo darbais pasipuošė  gimnazijos koridorius.

Mokytoja Kristina Tamauskienė

Netradicinio ugdymo diena. Gimnazistų išvyka į Vilnių

Spalio 22 d. minint Kazimiero Paltaroko  Gimnazijos vardadienį  III d ir III b klasės buvo išvykę į Vilnių. Aplankytos krikščioniškas vertybes puoselėjančios vietos: Bernardinų vienuolyno ir bažnyčios kompleksas, Šv. Juozapo kunigų seminarija. Kadangi gimnazistai ruošiasi baigę gimnaziją studijuoti aukštosiose mokyklose buvo įdomu apsilankyti J.Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Nebuvo užmiršti ir mūsų valstybės istorinės vietos, aplankyta Valdovų rūmuose. Laikas praleistas Vilniuje be susitikimo su mūsų gimnazijos draugais iš Jėzuitų ir Vilties gimnazijų nebūtų toks pilnavertis ir malonus.

Išvyką organizavo gimnazijos teatro mokytoja Alina Bardauskienė, kūno kultūros mokytojai Nijolė Ridikienė ir Kęstutis Meliūkštis bei tikybos mokytojas Andrius Meškauskas.

Nuotraukos  Pauliaus Venclovo IIId.

Netradicinio ugdymo diena. IIga klasės išvyka į Rygą

Gimnazijos gimtadienio dieną IIa klasės gimnazistai pasiskirstė veiklomis: dalis dalyvavo gamtos mokslų mokytojų organizuotoje konferencijoje, dalis organizavo I - okų gimnazistų krikštynas, o gausiausia grupė išvyko į kaimyninę Latviją susipažinti su Rygos įspūdingiausiais objektais.
Mums dovanotą saulėtą dieną iš Rygos televizijos bokšto aukštumų visa Latvijos sostinė spindėjo lyg iš atviruko. Gidė papasakojo apie bokšto pastatymo ir nūdienos istoriją, kuriai išgirsti labai pravertė rusų kalbos žinios ir įgūdžiai. II - okai nusprendė, kad tobulėti dar yra kur.

Didingas Rygos senamiestis sužavėjo pirmąkart besilankančius. Gėrėjomės šventovėmis, nuostabiais architektūriniais ansambliais, monumentais ir senamiesčio dekoru. Žinoma, daug ką norėjosi lyginti su mūsų sostinės istorinėmis grožybėmis. Stebino tai, ko Vilniuje nėra - tramvajaus linijos.

Laukė dar viena atrakcija - zoologijos sodas, pernai atšventęs įkūrimo 100 - metį. Nuostabus, užimantis didžiulį plotą, egzotiškų paukščių, žuvų, gyvūnų pilnas kampelis, nusidriekęs palei ežerą, paliko pačius šilčiausius įspūdžius.

IIa gimnazijos klasės auklėtoja Zita Pilkauskienė, nuotraukos auklėtojos ir Martyno Franko