Telšių rajono mokytojų priėmimas mūsų gimnazijoje

Kovo 25 dieną į gimnaziją atvyko mokytojai iš Telšių rajono. Įvyko konferencija, kurioje mūsų pedagogai dalijosi savo darbo gerąja patirtimi.

Direktorės pavaduotoja Rimutė Kazakevičienė pasveikino svečius ir supažindino su veiklos programa. Istorijos mokytojas ekspertas Juozas Brazauskas papasakojo mūsų gimnazijos istoriją, apžvelgė dabarties aktualijas: „ Šiuo metu mokosi 1069 moksleiviai. Jau išleidome 13 abiturientų Šiemet gimnaziją baigs 14-oji laida. Auga nauja, nepriklausomos Lietuvos karta. Jiems jau turime pateikti viską naujai. Auklėjame moksleivius katalikiška dvasia. Panevėžio mieste mūsų mokykla – didžiausia ir prestižinė." Apie ugdymosi rezultatus kalbėjo direktorės pavaduotoja  Violeta Dumbrienė: „Tenka spręsti įvairias problemas. Dabar turime gimnazijoje ispanų, makedoniečių, ukrainiečių ir kt. tautybių mokinių. Pas mus mokosi ir garsūs sportininkai, kuriems tenka derinti mokymąsi ir sportą. Esame ilgoji  gimnazija. Stengiamės, kad iš mūsų neišeitų gabieji 8-okai. Jiems skiriame didelį dėmesį: jau seniai organizuojame diagnostinius testus 8-9-11 klasėms, dabar jau vykdome ir standartizuotus testus.

Skaityti daugiau...

Panevėžio miesto policijos komisariato padėka

Kovo 26 d. Panevėžio miesto policijos komisariatas pareiškė padėką pilietiškam mūsų gimnazijos 7c klasės mokiniui Emiliui Montvilai, kuris 2015 m. kovo 18 d. Panevėžio mieste rado pamestus pinigus, jų nepasisavino ir grąžino savininkui.

Dėkojame Emiliui. Didžiuojamės šiuo kilniu poelgiu.

Eruditų konkurse – pergalė!

Kas geriau dega: dyzelinas ar benzinas? Kas pirmasis išrado automobilį ? Žodis „ačiū“ – kokia kalbos dalis?  Į šiuos ir daugybę kitų klausimų teko atsakyti Eruditų konkurso dalyviams. Šiame konkurse kovo 24-ąją susikovė K.Paltaroko gimnazijos 7c klasės (auklėtoja I.Savickienė) ir A.Lipniūno progimnazijos septintokai. Teko įveikti šešis sunkius turus, atsakyti į vis sunkesnius, vis suktesnius klausimus. Ir ... Sveikiname! Pirmąją garbingą vietą iškovojo mūsų gimnazistė – 7 c klasės mokinė Goda Raščiūtė! Nekantriai lauksime kitų metų konkurso, kad galėtume vėl sukryžiuoti mokslo ir žinių špagas!

Rusnė Šipelytė 7c klasė

Viešnagė Bitės namelyje

Kovo 18 d. bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre vyko renginiai skirti rašytojos, pedagogės, visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtadieniui. Vaikai bibliotekoje  džiaugėsi  Bitės namelio atnaujinimu. Smagu, kad namelis išgražėjo, praturtėjo jo vidus, atsirado apšvietimas. Sugalvota patraukli edukacinė veikla ir vaikai turėjo įdomių užduočių bei pažinimo džiaugsmą. Vaikai galėjo kurti receptus, užsiimti žurnalistiniu darbu, žaisti stalo ir judrius žaidimus. Galėjo namelyje pabūti, pasvajoti, pažiūrėti į ekrane plaukiančius vaizdus.

Mokytoja Aina Cimermonienė

Renginys skirtas Žemės dienai

Kovo 19 d. Panevėžio „Šviesos" specialiojo ugdymo centre  vyko renginys,  skirtas Žemės dienai. Jame dalyvavo ir mūsų pradinukai - 4 c klasės mokiniai. Programai  ,,Mano lietuviškas pavasaris“ padėjo pasirengti  muzikos mokytoja Dalia Šmidtienė. Džiaugėmės galėdami išgyventi gerų darbų laikotarpį. Sveikindami su gražiu Žemės pavasariu ir dėkodami už plojimus  padovanojome vaikams po simbolinį  paukštį, kuris, kaip svajonė, pakelia mus nuo Žemės aukštyn. Specialiosios mokyklos direktoriaus pavaduotoja Birutė Krasuckienė pasidžiaugė nuoširdžiu bendradarbiavimu. Įteikė mūsų mokiniams saldžius prizus.

Mokytoja Kristina Tamauskienė

7c klasė Knygnešio dieną paminėjo bibliotekoje

Kovo 16-oji – Lietuvos Knygnešio diena. Šią dieną gimęs žymiausias Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis. K.Paltaroko gimnazijos 7 c klasės mokinai įsimintiną datą paminėjo gimnazijos bibliotekoje. Popietę pradėjome eilėmis apie knygnešius. Vėliau išklausėme bibliotekininkės Lionės įdomų pasakojimą apie carinės Rusijos po 1863 metų lietuvių sukilimo paskelbtą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimą, apie slaptą knygnešių organizaciją, daraktorių mokyklas vaikams. Sužinojome, kad lietuviškos knygos būdavo spausdinamos Tilžėje, Ragainėje (Mažosios Lietuvos teritorijoje) ir knygnešių išradingai slapta gabenamos per Vokietijos – Rusijos imperijos sieną į Lietuvą. Knygnešiai rizikuodavo savo ir savo artimųjų gyvybe, nes carinės Rusijos žandarai juos persekiodavo ir žiauriai bausdavo  mirties bausme ar trėmimu į Sibirą. Paskui visi kartu atlikome komandines kūrybines užduotis.

Valanda, praleista bibliotekoje, praėjo prasmingai ir žaismingai. Beje, ir patys pabuvome knygnešiais – padovanojome gimnazijai knygų.

Didžiuojamės, kad esame lietuviai, kad vieninteliai pasaulyje esame turėję tokį unikalų reiškinį kaip knygnešystė.

Rusnė Šipelytė, 7c klasė