Euro įvedimas Lietuvoje

2014-11-04d AB „Swedbank‘‘ Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė lankėsi Panevėžyje ir atvyko į mūsų gimnazijos, IId klasės „Ekonomikos ir verslumo‘‘ pamoką. Susitikimo su mokiniais tema „Euro įvedimas Lietuvoje‘‘.

Ji su mokiniais pasidalino asmeninių finansų valdymo patarimais, nes yra pagrindinė „Lietuvos ryto TV‘‘ projekto „kur dingsta pinigai‘‘ ekspertė ir sukaupusi daug patirties. Susitikimo metu apžvelgė Lietuvos kelią iki euro, kokius iššūkius ir kriterijus turėjo įveikti šalis, kodėl mums neverta baimintis naujosios valiutos bei kokiais etapais vyks euro įvedimas.

Projekto „Kam to reikia‘‘ praktikė akcentavo ką svarbu dabar kiekvienam mokiniui žinoti ir ką jie gali vyresniems savo giminaičiams patarti.

Pamokoje mokiniai sužinojo kaip išmintingiausia elgtis su savo asmeniniais pinigais ruošiantis valiutos keitimui ir pirmąsias dvi 2015 metų savaites.

Mūsų gimnazijos bendruomenės nariai O. Bložienės komentarus ir patarimus gali rasti www.manofinansai.lt tinklapyje.

Ekonomikos ir verslumo mokytoja J. Kondrotienė, nuotrauka Paulinos Baltulytės IIgd

Apsilankymas banke

Šių metų lapkričio 7 dieną  IV mobilios grupės mokiniai, kurie mokosi „Ekonomikos ir verslumo‘‘  pasirenkamąjį dalyką vyko į AB „Swedbak‘‘ padalinį Panevėžyje. Mokinių ir banko pardavimų vadybininko Justo Klimkevičiaus susitikimo tema buvo „Pinigai‘‘. Dabar aktualiausia tema kalbant apie pinigus yra euro įvedimas Lietuvoje nuo 2015 metų sausio 1 dienos.

Projekto „Kam to reikia?‘‘ praktikas J. Klimkevičius supažindino mokinius su dešimt svarbiausių dalykų, kaip elgtis su savo pinigais ateinant eurui į Lietuvą. Praktikas diskutavo su mokiniais apie šio svarbaus laikotarpio  ypatumus. Vyko mini viktorina, atsakiusieji į klausimus gavo prizus. Mokiniai apdovanoti  atmintinėmis apie euro įvedimą ir studentų finansų gido lankstinukais.

Ekonomikos ir verslumo mokytoja J. Kondrotienė, nuotraukos Salvijos Vaičikonytės

Festivalyje „Giedame Šv. Cecilijai"

Lapkričio 22 dieną, šeštadienį tęsėsi festivalio „Giedame Šv. Cecilijai" programa .

Visi giedantys gimnazijos moksleiviai (Mokytojos: Z. Pilkauskienė ir J. Garbaliauskienė) dalyvavo bendrame Panevėžio miesto ir rajono koncerte Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. 150 giedančių, grojančių Panevėžio jaunų žmonių šlovino Dievą giesme.

Mokytoja Jecinta Garbaliauskienė

Respublikiniame religinės muzikos ir meno festivalyje-konkurse

Kazimiero Paltaroko gimnazijos choras (Mokytoja Jecinta Garbaliauskienė) lapkričio 20 dieną dalyvavo X-jame respublikiniame religinės muzikos ir meno festivalyje-konkurse, skirtame religinės muzikos, poezijos ir chorų globėjai Šv. Cecilijai. Konkursas vyko V. Mikalausko gimnazijoje. Mūsų gimnazijos choras konkurse laimėjo II-ąją vietą.

Mokytoja Jecinta Garbaliauskienė

Liaudiškų šokių festivalis „Supyniau pynimą“

2014 m. lapkričio 26 d. gimnazijos pradinių klasių tautinių  šokių kolektyvas „Spindulėlis“, kuriam atstovavo 2b  ir 2c klasių šokėjai, dalyvavo miesto liaudiškų šokių festivalyje „Supyniau pynimą“ Senvagės pagrindinėje mokykloje. Antrokai atliko du šokius: „Žvirblelį“ ir „Vilniaus polką“. Geriausios festivalio šokėjų poros vardą laimėjo iš 2c klasės Augustė Labanauskaitė ir Matas Valma. Festivalio dalyviai apdovanoti saldžiais prizais ir padėka.

Šokėjus parengė choreografė Zita Rimkuvienė ir mokytoja Gražina Bataitienė.

Edukacinė pamoka G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje

2a, 2b ir 2c klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Kaip išsirinkti knygą", kuri vyko G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje. Mokiniai susipažino su lietuvių, užsienio rašytojų knygomis. Dalyvavo viktorinoje „Surask knygą", išmoko knygų lentynose išsirinkti norimą knygelę. Bibliotekos darbuotoja supažindino mokinius  su metų knygos penketuko rinkimais.

Vitalija Babrauskienė, Gražina Bataitienė