Verslas veža

2014 m. spalio 23d. gimnazijos IV klasės mokiniai, kurie mokosi pasirenkamąjį „Ekonomikos ir verslumo" dalyką, dalyvavo „Verslas veža‘‘ renginyje  Panevėžyje, „Cido arenoje. Mokiniai klausėsi sėkmingų verslo istorijų. M.Glodas , „Nextury Ventures‘‘ rizikos kapitalo fondo generalinis direktorius pasakojo, kad „Versle svarbiausia – tikslas ir ryžtas".

A. Žakas, UAB „Socialus marketingas" vadovas pasiūlė mokiniams „Sėkmės formulė = nieko neklausyk ir labai daug dirbk".

I.Vasiliauskas – licenzijuotas viešojo kalbėjimo treneris įmonės „Panikos zona" bendrasavininkas ir „Toastmaster Club Vilnius" įkūrėjas pasidalijo su mokiniais „Viešojo kalbėjimo įgūdžiais".

Renginį baigė nuotaikingas J. Didžiulio, muzikanto ir dainininko, pranešimas su muzikiniu pasirodymu „Muzika pasaulio neišgelbės".

Ekonomikos ir verslumo mokytoja J. Kondrotienė

Gimnazistų krikštynos

Spalio 22 dieną vyko gimnazistų krikštynos. Aborigenai iš Australijos, Eskimai iš šiaurės, Indėnai iš Amerikos ir Kanibalai iš Afrikos susirinko prie laužo aktų salėje. Ten juos pasveikino genčių vyriausieji, o po to gimnazistai pristatė savo gentis. Jie stebino savo ritualiniais šokiais ir teikė dovanas genčių vyriausiesiems. Šie buvo pamaloninti ir vertino gentis aukščiausiais balais.

Po linksmybių prie laužo, visi susitikome stadione. Ten gimnazistai žaidė žaidimus, stipriausi ir drąsiausi atlikinėjo užduotis. Išalkę buvo pavalgydinti, o ištroškę – pagirdyti ir taip įšventinti į gimnazistų gretas.

Ačiū devintokams už dalyvavimą.

Rūta  Galvanauskaitė  II d

6b klasė „Augu skaitydamas“ žaidimo „Knygių mūšiai“ finale!

Antradienį LRT klube vyko „Augu skaitydamas“ žaidimo „Knygių mūšiai“ finalas. LRT klube vykusį žaidimą, vedė „Auksinio proto“ vedėjas ir „Augu skaitydamas“ ambasadorius Andrius Tapinas, atvyko vaikai iš Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos, Alytaus, Rumšiškio, Lentvario.

Į finalinį žaidimą pateko dešimt komandų. Komandos formavosi iš klasės draugų, skaitovų būrelių, tiesiog kiemo draugų. Tarp komandų ir mūsų gimnazijos 6b klasės mokiniai, pasivadinę „Knygių elitas”.

Po atkaklios kovos jaunieji paltarokiečiai užėmė garbingą penktąją vietą.

Komandos sudėtis:

• Brazauskaitė Danielė
  • Budrytė Eglė
  • Čičirka Andrius
  • Kaminskaitė Vanesa
  • Kiaunytė Smiltė
  • Macijauskaitė Aušrinė

Klasės auklėtoja Violeta Karanauskaitė

5-tų klasių mokiniai aplankė Kazimiero Paltaroko gimtinę

Gimnazijos penktokai, krikščioniškų vertybių dieną, aplankė Kazimiero Paltaroko gimtinę.

Krikščioniškųjų vertybių diena Vilniuje

Kazimiero Paltaroko gimimo dieną, t.y. spalio 22- ąją, 8a ir 8b klasių mokiniai dalyvavo krikščioniškųjų vertybių dienos renginiuose  Vilniuje. Pirmiausia aplankėme XVI a. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią. Šis gotikos stiliaus pastatas įsikūręs sostinės senamiestyje šalia Sereikiškių parko, tradiciškai vadinamo Bernardinų sodo. Jis priklauso vienuoliams, mišios laikomos lietuvių, lotynų ir anglų kalbomis.  Vėliau keliavome į Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą- apžiūrėjome jo vidinę dalį, taip pat kiemelį. Ši įstaiga svarbi Lietuvai- filologinių dalykų dėstymo pradžia Vilniaus universitete galima laikyti XVI–XVII amžių, kai iškilo poreikis mokytis klasikinių kalbų – pirmiausia lotynų, taip pat graikų ir hebrajų. Šitaip buvo sudarytos sąlygos gerai išmokti lotynų kalbą, ja kalbėti, rašyti ir kurti įvairių žanrų literatūrinius rašinius: kalbas, dramas, odes ir kt. Dar vienas aplankytas kultūros objektas -  poeto  A. Mickevičiaus muziejus. Klausydamiesi išsamaus gidės pasakojimo praplėtėme savo žinias apie poeto gyvenimą, kūrybą. Muziejus  yra įsikūręs memorialiniame rašytojo bute, kuriame jis rašė poemą ,,Gražina''. Pastate yra renkama, saugoma, tyrinėjama ir aktualizuojama sukaupta medžiaga, susijusi su A. Mickevičiaus kūryba ir veikla. Krikščioniškųjų vertybių ir edukacinė išvyka mums buvo vertinga ir įdomi pamoka.

8a klasės mokinė Indrė Stasiūnaitytė

6a ir 6c klasės mokiniai spalio 22 dieną aplankė Paberžę

6a ir 6c klasės mokiniai spalio 22 dieną aplankė Paberžę – kaimą Kėdainių rajono šiaurėje. Apžiūrėjo medinę Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią (pastatyta 1859 m.), kleboniją, varpinę, buvusią špitolę. Išgirdo daug pamokančių istorijų iš tėvo Stanislovo gyvenimo. Šalia bažnyčios buvusiame Paberžės dvare aplankė 1863 m. sukilimo muziejų, pastatytą koplytstulpį A. Mackevičiui atminti; parke priešais dvaro rūmus supiltą sukilėlių atminimo pilkapį. Sužinojo, kad XVIII a. Paberžė priklausė baronui Šilingui, kuris čia 1793 m. pasistatė dvarą, 1787 m. pastatydino medinę Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčią, kuri netrukus sudegė. Vėliau tas pats dvarininkas kažkur nupirko ir atvežė naują bažnyčią (pastatyta sudegusios bažnyčios vietoje 1858 m.). Sukilimui pralaimėjus, ištremtas jam prijautęs Šilingas. Jo dvarą kaip dovaną gavo caro valdininkas Tichejevas. Šis įsteigė mokyklą. Joje mokiniai buvo maitinami nemokamai. Prieš pat Pirmąjį Pasaulinį karą Tichejevas sumanė parduoti Paberžę. Pirkti leido buvusiems dvaro baudžiauninkams lietuviams. Mokiniai įdėmiai klausėsi istorijų, pateikė savo klausimus.

Kelionėje apsilankėme ir Šiauliuose – edukacinėje pramoginėje programoje. Mokiniai sužinojo kaip nuo kakavmedžio surinktos pupelės yra apdorojamos, kad tiktų šokolado gaminimui. Klausėse šmaikščiai pasakojamos istorijos apie šokolado gamybą. Ir patys mokiniai, pasidabinę prijuostėmis ir kepuraitėmis, gamino savo rankomis saldainius, juos pakavo į specialius maišelius ir vežėsi į namus. Programos metu vyko įvairūs konkursai, nugalėtojai gavo saldžius prizus. Visi dalyviai apdovanoti pažymėjimais, įrodančiais, kad jie tapo šokolado ekspertais.

6a ir 6c klasės auklėtojos  V. Skrebūnienė,  J. Alešiūnienė.