Paminėtos pirmojo Panevėžio vyskupo Kazimiero Paltaroko gimimo 140-osios metinės

Spalio 22 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai Katedros kriptoje paminėjo pirmojo Panevėžio vyskupo Kazimiero Paltaroko gimimo 140-ąsias metines. Ketvirtokai supažindino mus su vyskupo asmenybe, priminė pagrindinius priesakus vaikams. Prisimindami vyskupo žodžius „Didžiausias mano džiaugsmas bus, jei laikysitės Kristaus mokslo, kurį žodžiu ir raštu gausiai jums skelbiu“ pasižadėjome ne tik stropiau mokytis, bet dar labiau pažinti tikėjimą, kad augtume tikrais Jėzaus bičiuliais. Vyskupo amžino poilsio vietoje padėtos gėlės ir uždegta žvakė liudija, kad jo darbai ir žodžiai gyvi mūsų širdyse.

Renginį vedė: Daiva Žukauskienė ir Rita Ratkevičiūtė

6b klasės ekskursija Kernavėje ir Trakuose

Spalio 22dieną 6b klasės mokiniai vyko į ekskursiją. Keliavome link Kernavės. Kopėme į Kernavės piliakalnius, vaikščiojome Pajautos slėnyje. Aplankėme Kernavės Archeologijos muziejų. Vykome į Trakus,  apžiūrėjome Trakų pilies ekspoziciją. Dalyvavome „Kibinų gaminimo edukacinėje pamokoje“, kurios metu pasigaminome kibinus ir juos išsikepėme.  Buvome Užutrakio dvare, Angelų kalne.

Klasės auklėtoja Aida Bijanskienė

Turininga 8c klasės diena Kėdainiuose

Ar kada nors susimąstėte, koks miestas Lietuvoje turi ketvirtą pagal dydį senamiestį? Ne ne, tai ne vienas iš didžiųjų miestų, o miestas, įsikūręs pačiame Lietuvos centre - Kėdainiai. Šį gražų, jaukų miestą spalio 22 dieną, vyskupo Kazimiero Paltaroko gimimo dieną, aplankėme mes - 8c klasė. Daug įdomių faktų sužinojome apie įžymiųjų LDK kunigaikščių Radvilų valdymą Kėdainiuose, apsilankėme jų laidojimo vietoje - kriptoje. Susidomėję žvalgėmės po Šviesiąją gimnaziją, kurią irgi įkūrė Radvilos. Žavėjomės tvarkingu, išpuoselėtu senamiesčiu, Rotušės aikšte, Šv.Jurgio ir Evangelikų reformatų bažnyčiomis, sinagoga. Nustebino pasakojimai apie Kėdainių kasdienybę senovėje. Pavyzdžiui, ar žinojote, jog šiame mieste puikiai sutarė ir gyveno keturių tautybių žmonės: lietuviai, žydai, lenkai ir... - niekada  neatspėsite - škotai! Kodėl škotai, iš kur Lietuvos vidury škotai ? Aplankykite Kėdainius ir sužinosite ne tik tai!

Rusnė Šipelytė  8c klasė

Išvyka į Anykščius

Panevėžio K. Paltaroko Ic klasės mokiniai 2015 m. spalio 22 d. praleido Anykščiuose, kur aplankė Anykščių geležinkelio stotį, jame esančiame muziejuje klausėsi įdomaus gido pasakojimo, važinėjosi rankine drezina. Taip patgimnazistai važinėjosi vieninteliais Lietuvoje galingiausiais pramoginiais kartingais, išbandė 300 m ilgio trasą, o rudens vaizdais grožėjosi vaikščiodami „Medžių lajų taku“.

Ic klasės auklėtojas Stasys Skrebys

Vienuoliktokų pažintis su Panevėžio vyskupu Kazimieru Paltaroku

Spalio 22 d. gimnazijos vienuoliktokai apsilankė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje, kur eksponuojami  Vyskupo Kazimiero Paltaroko leidiniai, rankraščiai, dokumentai, fotografijų originaliai ir kopijos iš bibliotekos fondų bei Panevėžio vyskupijos archyvų. Mokiniai susipažino su vyskupo biografija, sužinojo apie jo bažnytinę, visuomeninę, kūrybinę ir leidybinę  veiklą.

Mokytoja Dalia Dambrauskienė

Minime Kazimiero Paltaroko 140-ąsias gimimo metines

Spalio 22-oji mūsų bendruomenei didi diena, subūrusi mus išreikšti savo pasididžiavimą gimnazija, kurioje mes mokomės ir pagarbą asmenybei, kurios vardas mus lydi. Toji iškili  asmenybė - monsinjoras Kazimieras Paltarokas, kurio 140-ąsias gimimo metines  minime.  Laikas, kuris mus skiria, šiandien tesujungia! Mes, visa gimnazijos bendruomenė, įveikėme 140 metrų atstumą ir taip simboliškai priartėjome prie Kazimiero Paltaroko bei miestui ir pasauliui nusiuntėme šią žinią į dangų paleisdami šimtą keturiasdešimt baltų balionų.

Kūno kultūros mokytoja metodininkė Violeta Karanauskait, nuotraukos Editos Daugelavičienės ir Gelminos Zdanevičiūtės