Gimnazijos žemės skautai minėjo žemės dieną

J.Tumo Vaižganto draugovės skautai kovo 18 dieną, žemės dieną, kartu su Panevėžio krašto skautais paminėjo 20 km žygiu ir nuoširdžia pagalba Panevėžio gyvūnų prieglaudos augintiniams. Lankomės čia jau ne pirmą kartą, bet nuolat visus jaudina įvairios šuniukų ir kačiukų istorijos, nuolat įgyjame naujos patirties vedžiojant, bendraujant, užjaučiant ir padedant gyvūnams patikėti, kad ne visi žmonės, sutikti jų kelyje, juos gali nuskriausti. Taip pat kviečiame ir gimnazijos bendruomenės narius apsilankyti nuošaliame Kaimiškio kampelyje, kur jūsų laukia daug nuoširdžių gyvenimo draugų.

Skautų vadovė I.Bučiūnienė

ERASMUS PLIUS projekto susitikimas Varendorfo mieste Vokietijoje

Dalis mūsų gimnazijos mokinių bei mokytojų vėl gyvena tarptautinio Erasmus plius projekto veikla, susitikimais su partneriais iš 6-ių Europos valstybių. Dėl ribotų finansinių galimybių galime išvežti labai nedaug mokinių, dėl to apgailestaujame. Į Vokietijos miestą Varendorfą skrido keturi žmonės (du mokytojai ir dvi mokinės). Kadangi projektas vykdomas migracijos ir integracijos tema, tai šiame susitikime gilinomės į migracijos istoriją 19-20-ame amžiuje Europos šalyse, pristatydami sukurta vaizdinę medžiagą ir dalyvaudami keturiuose seminaruose „Migracijos atspindžiai“, „Migrantai vaizduoja savo potyrius piešiniuose“, „Žymūs žmonės, gyvenę migracijoje“, „Kultūrinis šokas“. Pastaruosius seminarus vedė prancūzų, vengrų bei švedų mokytojai liko labai patenkinti seminarų eiga bei mokinių pasisakymais. Renginiai pasiekė savo tikslą ir sužadino mokinių dėmesį pabėgėlių bei emigrantų problemoms bei džiaugsmams. Mūsų gimnazistės Justina Cicilionytė bei Viltė Bijanskytė, pristatė savo sukurtą filmą apie Lietuvos migracijos istorinius momentus. Jos teigė, kad tokių seminarų galėtų būti kiekviename projekto susitikime. Jie esą labai įdomūs mokiniams bei skatinantys susimąstyti apie pabėgėlių ir migrantų išgyvenimus svetimose šalyse.

Skaityti daugiau...

Skautai Panevėžio vyskupijos jaunimo dienoje

Mūsų gimnazijos jaunieji jūrų skautai kovo 4 d. dalyvavo šv. Kazimiero dienoje. Po šv. Mišių Laisvės aikštėje kartu su miestelėnais klausėmės ansamblio „Raskila", vaišinomės „šv. Kazimiero" sriuba. Po to laukė teminiai susitikimai, orientacinės varžybos mieste.

Vadovas Stasys Skrebys

Mažoji konferencija I-ose gimnazijos klasėse

Šių metų kovo mėnesį Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje vyko konferencija, kurios pagrindinė tema - ,,Ar gimtajai kalbai gresia išnykimas?”. Konferencijoje dalyvavo devintų klasių antrasis lietuvių kalbos pogrupis, o pranešimus skaitė devintosios VGTU klasės mokiniai.

Pranešėjai kėlė labai rimtus ir šiais laikais labai aktualius klausimus  - ,,Ar lietuvio santykis su gimtąja kalba pakito?”, “Ar gimtajai kalbai gresia išnykimas”, “Ar gimtoji kalba yra vertybė?”. VGTU klasės mokiniai, vadovaujami mokyt. i.Savickienės, susiskirstė į grupeles ir, pasirinkę vieną iš šių temų, paruošė pranešimus. Juos perskaitė Mažojoje konferencijoje antrojo lietuvių kalbos pogrupio mokiniams. Šie taip pat turėjo skirtas užduotis – išklausyti bendraamžių pasisakymus ir stebėti, kokių klaidų neišvengė pranešėjai, sakydami viešąją kalbą. Ši konferencija suteikė devintokams galimybę ne tik išsakyti savo požiūrį tokiu opiu klausimu, bet ir pajusti, ką reiškia sakyti kalbą viešai. Neabejojame, jog įgytos patirtys pravers kitais metais laikant kalbėjimo įskaitą.

9 klasių Mažoji konferencija – vienas iš Kalbos savaitės gimnazijoje renginių.

Gabrielė Aputytė, IgC klasės mokinė

Kviečiame į biblioteką ir skaityklą susipažinti su šiuo metu eksponuojamomis parodomis

Mokytojos Aidos Bijanskienės
mokinių darbų paroda
Mokytojos Irmos Lažauskienės mokinių
komp. leidybos kūrinių paroda
Mokinių piešinių paroda Senų vadovėlių paroda

Aštuntokų protmūšis

Kovo 23-ią dieną įvyko paskutinysis aštuntokų protmūšis. Mokinių parlamentas nuoširdžiai dėkoja visiems dalyviams: nuo penktokų iki aštuntokų, kurie aktyviai dalyvavo šiame renginyje. Tikimės, kad išliksite aktyvūs, nuolat gilinantys savo žinias, gimnazistai. 8-okų turnyro nugalėtojai - 8b klasės komanda „Malačės". Sveikiname!
Mokinių parlamentas