Atidaryta 3D klasė

Gimnazijoje buvo atidaryta 3D klasė, o pristatymo metu supažindinta su jos galimybėmis.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Maironiečiai Baltų vienybės dieną šventė prie Raudonės pilies

Rugsėjo 22-ąją maironiečiai iš visos Lietuvos susirinko  Jurbarko rajone, prie gražiausios Lietuvoje Raudonės pilies švęsti Baltų vienybės dieną. Dalyvavome ir mes, gimnazijos maironietės, su savo būrelio vadove Regina Stumbriene.

Maironiečius sveikino Jurbarko rajono vadovai, poetė Violeta Šoblinskaitė, paskaitą „Baltų kultūros ženklai“ skaitė profesorė, etnologė Gražina Kadžytė, profesorius Vytautas Landsbergis. Jie džiaugėsi, kad maironiečiai augina lietuvybės dvasią savo sielose, prisimena Maironį, keliauja po istorines, didingą Lietuvos praeitį  menančias vietas.

Gražiai skambėjo Jurbarko meno mokyklos kanklininkių atliekamos švelnios melodijos, kartu su etnografiniu ansambliu šokome, žaidėme senovinius žaidimus. Įlipome į pilies bokštą, kur atsiveria gražiausi vaizdai: Jurbarko apylinkės kalneliai ir miškeliai, lėtai tekantis Lietuvos upių tėvas - Nemunas.

Pynėme Baltų ženklus ir jais papuošėme didžiulį pasaulio medį.

Maironietė Viktorija Skvereckaitė 6a kl., nuotraukos Eglės Steponavičiūtės

Piligriminis sveikatingumo žygis

TIK-o (tėvų iniciatyvinio klubo) kvietimu rugsėjo 17 d.  rytą  rinkosi gimnazijos mokiniai ir jų tėveliai pasiruošę leisti laiką kartu. Netrukus 20 baidarių kolona pajudėjo Nevėžio upe nuo Berčiūnų link Naujamiesčio. Sėkmingai įveikę pirmąjį žygio etapą vandeniu, pailsėję ir pasistiprinę, išvažiavome link Vadaktėlių. Ten laukė susitikimas šv. Jono Nepomuko bažnyčioje, pasakojimas apie bažnyčios istoriją ir šv. Joną Nepomuką. Šventoriuje stabtelėjome po Juozo Tumo Vaižganto ąžuolu, prisiminėme Garšvių knygnešius, aplankėme prieškario Lietuvos užsienio reikalų ministro J. Urbšio giminės kapavietę. Toliau žygį tęsėme pėsčiomis palei Nevėžio upę iki Murmulių atodangos ir Kalnelio miško keliuku pasukome link Upytės. Upytėje mus pasitiko mokytoja Dalia Greviškienė, kuri papasakojo apie Upytę, jos apylinkes bei Čičinsko kalną ne tik įdomių istorinių faktų, bet ir įvairių legendų. Sušilę prie laužo, pasisotinę keptomis dešrelėmis, pavargę, bet kupini įspūdžių grįžome į namus. Džiaugiamės ir didžiuojamės ne tik įveiktais kilometrais, papildytu žinių bagažu, bet ir patirtu bendrystės jausmu.

Mokytoja V. Rudokienė, soc. pedagogė I. Bučiūnienė

Paauglio nusižengimai ir nuobaudos

Rugsėjo 22 d. 8-tų klasių mokiniams vyko prevencinė paskaita „Paauglio nusižengimai ir nuobaudos", kurią vedė Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Kristina Ulienė. Paskaitoje dalyvavę mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos teisės aktais, kuriais remiantis yra skiriamos nuobaudos vaikams už atitinkamus pažeidimus. Prokurorė patarė mokiniams kaip reikėtų elgtis tinkamai, priminė jų pareigas mokykloje ir visuomenėje, bei paskatino domėtis galimomis pasekmėmis.

Socialinės pedagogės

Švenčiant ypatingąjį GAILESTINGUMO jubiliejų

Gimnazijos mokytojai dalyvavo Šiluvoje Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaiduose.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Kviečiame lankyti būrelius

Kviečiame KTU technologijų mokymo centre lankyti būrelius: „Taikomoji elektronika“ ir „Smagioji mechatronika“, kurie skirti 9-12 klasių mokiniams.