Dalyvavimas nacionalinio statybos iš makaronų čempionato „Makaronų tiltai 2017“ atrankos etape

Makaronų tiltai

Gimnazijoje vyko nacionalinio statybos iš makaronų čempionato „Makaronų tiltai 2017“ atrankos etapas, kuriame dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda.

Apie mus: Sekundė

Nuotraukos Stasio Skrebio

DIENA VGTU

Šių metų vasario 2d. mūsų gimnazijos 9-10 VGTU klasių mokiniai kartu su šios programos koordinatore Rimute Kazakevičiene bei lietuvių k. mokytoja Irena Savickiene buvo išvykę į VGTU. Tądien moksleiviai dalyvavo įvairiose mokslinėse veiklose: devintokai grupelėse darė fizikos bei chemijos laboratorinius darbus, o dešimtokai – biochemijos ir braižybos darbus. Po kelias valandas trukusių užsiėmimų mokiniai klausėsi matematikos paskaitos  „Paprastų algebrinių reiškinių pertvarkymas ir skaičiavimas“, o jai pasibaigus  visi skubėjo į kitą VGTU fakultetą, kur susipažino su robotikos mokslu ir prisilietė prie jos kūrinių – robotų. Vakare Keistuolių teatre stebėjome spektaklį „Diagnozė: visiškas Rudnosiukas“. Nors pavadinimas atrodo vaikiškas, tačiau spektaklis skirtas suaugusiesiems. Labai didelį įspūdį paliko tiek aktoriaus Daliaus Skamarako vaidyba, tiek monospektaklyje  paliestos temos: skausminga tėvynės istorija, genocidas, draugystės, šeimos vertybių, meno ir kt. Po spektaklio, jau vėlai vakare, grįžome į Panevėžį. Nors diena buvo ilga ir varginanti, tačiau labai įdomi ir turininga.

Rugilė Dovidonytė 1gb

Kalėdinių kepinių mugė

Gruodžio 22 dieną gimnazijoje vyko kalėdinių kepinių mugė. Kadangi 2016-ieji metai buvo paskelbti Bibliotekų metais, visos surinktos lėšos buvo paskirtos mūsų gimnazijos bibliotekai. Akcijos metu buvo surinkta net 102€, kuriuos mokinių parlamento atstovai perdavė bibliotekos darbuotojoms vasario 1 dieną. Nuoširdžiai dėkojame visoms klasėms, prisidėjusioms prie šios kasmetinės akcijos.

Mokinių parlamentas

Senųjų vadovėlių paroda

Moderniosios technologijos taip greitai keičia mūsų pasaulį, kad kartais nebežinome, kaip reaguoti – pasiduoti neišvengiamam  progresui ar iš paskutiniųjų stengtis saugoti senąsias vertybes.

Į gimnazijos J.Juodelio skaityklą atkeliavo daug senų lietuvių kalbos vadovėlių – tų, iš kurių gimtosios kalbos mokėsi tėvai, seneliai, netgi proseneliai. Keisti ir neįprasti tie pageltę puslapiai, kuriuose išguldytos gerai žinomos rašybos, skyrybos, kirčiavimo  taisyklės.

Parodos „Iš ko gimtosios kalbos mokėsi mūsų tėvai ir seneliai“  rengėjos ne tik kviečia  apsilankyti parodoje, bet ir pasvarstyti: o koks gi bus ateities vadovėlis?

Lietuvių kalbos mokytoja A.Gudynienė

Geriausia dovana Lietuvai – pilietiškumas

Jaunimas šiomis dienomis dažniausiai lieka abejingas valstybinėms šventėms. Jų nevilioja nei pateikimas, nei turinys. Tačiau reiktų keisti ne tik pateikimo formas, bet ir jaunų žmonių požiūrį į pilietiškumą.

Tokias idėjas Vasario 16 išvakarėse skleidė Nevyriausybinės organizacijos „Pozityvūs pokyčiai“ Vadovas Karolis Sargūnas. Pagrindinė jo idėja, siųsta mokiniams – dovanokite gerus darbus Lietuvai.

Tai buvo ne tik informatyvu, bet ir be galo įdomu. Tokios pamokos skatina aktyviau švęsti Lietuvos valstybės šventes.

IIgd klasės mokinė Elena Valkūnaitė, nuotraukos Stasio Skrebio