Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-ąją dieną gimnazijos mokiniai kartu su užsienio kalbų mokytojais minėjo Europos kalbų dieną. Ta proga 5b klasės mokiniai mokyklos kiemą papuošė Europos vėliavomis, III-ajame mokyklos aukšte buvo kviečiama dalyvauti konkurse „Atpažink tautinį kostiumą". Džiaugiamės, kad mokiniai aktyviai dalyvavo konkurse, o du mokiniai net gi parodė puikias žinias tautinėse madose, tai 7a klasės mokinys Eitvydas Liberis ir 7b klasės mokinė Brigita Šniukštaitė. Sveikiname juos!

Užsienio kalbų metodinė grupė

KINGS: Tarptautinė anglų k. olimpiada mūsų mieste!

Kings komanda pradėjo turą po Lietuvos mokyklas, norėdama asmeniškai aplankyti, paspausti ranką ir įteikti diplomą visiems pavasario semestre dalyvavusiems mokiniams, kurie savo sumanumu ir kūrybingumu, motyvacija  bei drąsa pasiekė neeilinių rezultatų tarptautinėje KINGS olimpiadoje. Organizatoriai lankėsi mūsų gimnazijoje ir apdovanojo diplomais  olimpiados nugalėtojus, finalistus ir  įteikė padėkas mokytojams, padėjusiems savo mokiniams pelnyti geriausių rezultatų.

Sveikiname  Andrių Gražį IIIgb kl. gimnazistą,  užėmusį III vietą Tarptautinėje anglų k. olimpiadoje. Didžiuojamės  jaunaisiais kingsiečiais  finalistais ir dėkojame jų mokytojams:

Viktorija Skvereckaitė 7a kl., Benita Bliuvaitė  Iga  kl., Jorė Skvarnavičiūtė Iga kl. ( mokyt. Genovaitė Breivienė),  Rugilė Šašlovaitė 8a kl., Skirmantė Dauknytė 5b kl. ( mokyt. Kristina Lazauskaitė),  Dominykas Rezgys IIIgb kl.,  Andrius Gražys III gb kl., Deividas Stašaitis 7c kl.,  Justinas Čovbanas 7c kl., Laura Žibutytė  7b kl. ( mokyt. Rita Gibienė), Liepa Ivoškutė 7c kl. ( mokyt. Edita Daugelavičienė).

Taip pat pranešame, jog registracija į  olimpiados rudens sesiją jau prasidėjo.  Daugiau informacijos: http:/ www.kings.lt

Parengė anglų k. mokytoja R. Gibienėnuotraukos Stasio Skrebio

Mokinių rudens kroso varžybose

Rugsėjo 21 d. mieste vyko mokinių rudens krosas. Kadangi tą dieną smarkiai lijo, tai varžybas teko perkelti į lengvosios atletikos maniežą. Įvairių amžiaus grupių mokiniai varžėsi maniežo bėgimo takuose. Mūsų gimnazijai atstovavo tik 7 dalyviai, kiti dėl lietaus į varžybas neatvyko.

Sėkmingiausiai pasirodė IV gimnazijos klasės mokinys Adomas Repšys, kuris vieną kilometrą nubėgo per 2 min.52 sekundes, pasiekė asmeninį rekordą ir iškovojo III vietą. Septintokė Rasa Vertelkaitė distancijoje blogai apskaičiavo savo jėgas ir finišavo penkta, o gimnazistas Paulius Bareišis liko septintas. Visi dalyviai liko patenkinti savo pasiekimais.

Parengė V.Semčišinas

Edukacine kelione - seminaras Nidoje

Rugsėjo 15-17 d. Neringos gimnazijoje vyko edukacinis seminaras „Gimtinės pažinimas". Panevėžio ir Neringos, Kauno miestų pedagogų kvalifikacijos tobulinimo seminaro dėmesio centre - gyvenamosios vietovės ir krašto istorijos kompleksinis pažinimas. Seminare dalyvavo ir du K. Paltaroko gimnazijos mokytojai: Edita Daugelavičienė ir Stasys Skrebys. Savo pedagogine patirtimi dalinosi buvęs gimnazijos mokytojas ekspertas Juozas Brazauskas. Neringos gimnazijos vyresnių klasių mokytojai ir jų mokiniai žiūrėjo mūsų gimnazijoje prieš 10 metų sukurtą video spektaklį „Marcė". Jaunos menininkės gyvenimas ir jos kūryba jaudina ir šiandien. Mokytojus stebino aukštas mūsų teatro studijos narių meistriškumas. Antroje seminaro dalyje pristatyta nauja Juozo Brazausko biografinė apybraiža „Trumpas žydėjimas" apie trumpą, bet prasmingą dailininkės Marcės Katiliūtės gyvenimą ir jos kūrybą Nidoje prieš pat jos mirtį.Trečioje dalyje gimnazijos fotografijos vyr mokytojas Stasys Skrebys pristatė savo fotografijų parodą ir unikalias nuotraukas iš Lietuvos, tame tarpe Neringos gamtos vaizdų. Kitomis dienomis mokytojai grupelėmis susipažino su Neringos gamtos ir kultūros paminklais, Neringos švietimo praeitimi. Neringos gimnazijos direktorius Simas Survila įkurtame gimnazijos istorijos ekspozicijoje atskleidė mokyklos praeities ir dabarties aktualijas. Seminaro dalyviai dalyvavo Europos kultūros paveldo renginiuose.

Pateikė Juozas Brazauskas, nuotraukos Stasio Skrebio

Svečiuose Danas Rapšys

Tik nuskambėjus pirmajam šių mokslo metų skambučiui gimnazija sulaukė ypatingo svečio: savo buvusią mokyklą aplankė Lietuvos edukologijos studentas Danas Rapšys. Tai pirmasis sportininkas Lietuvos sporto istorijoje, laimėjęs net tris medalius (2 aukso ir 1 bronzos) vienoje universiadoje.

Džiugu, kad Danas, net įkopęs į sporto viršukalnes, nepamiršta savosios gimnazijos. Visiems buvo labai įdomu paklausyti sportininko pasakojimo apie neseniai vykusią pasaulinę spartakiadą Taipėjuje, apie sunkią ir sudėtingą sportininko kasdienybę ir pergalės džiaugsmus. Smagu, kad gimnazijoje puoselėtos vertybės – bičiulystė ir nuoširdus žmogiškas santykis – ir dabar yra svarbios žymaus sportininko gyvenime.

Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Gudynienė

Rugsėjo 1-osios šventėje

Gimnazijos bendruomenė šventė Rugsėjo 1-ąją. Pakiliai nusiteikusių mokinių, tėvelių bei mokytojų veiduose švietė šypsenos. Šventėje netrūko dainų, linkėjimų, giedros nuotaikos, kiekvienas apgalvojome savo norus ir siekius, sudėliojome žingsnelius ir pradėjome kelionę. Tegul ji būna sėkminga, lai rugsėjo pirmosios varpelis pažadina mumyse atradimo ir tobulėjimo džiaugsmą!

Nuotraukos Stasio Skrebio