8.jpg

Pamokų laikas

PAGRINDINIS, VIDURINIS UGDYMAS

1.  8.15  –  9.00
2.  9.10  –  9.55
3. 10.05  –  10.50
Pietų pertrauka, (10.50-11.15)
4. 11.15  -  12.00
Pietų pertrauka, (12.00-12.25)
5. 12.25  –  13.10
Pietų pertrauka, (13.10-13.25)
6. 13.25  –  14.10
7. 14.20  –  15.05
8. 15.10  –  15.55

PRADINIS UGDYMAS

1.  7.45 - 8.30
2.  8.40 - 9.25
3.  9.35 - 10.20
4. 10.30 - 11.15
5. 11.30 - 12.15
6. 12.30 - 13.15

Mėnesio darbo planas

Telefonų numeriai

8 679 71332 - direktorė
8 672 65256 - direktoriaus pav.ugdymui Edita Dilienė
8 672 76484 - direktoriaus pav.ugdymui Violeta Dumbrienė
8 672 78434 - direktoriaus pav.ugdymui Rima Kazakevičienė
8 672 65080 - direktoriaus pav. administracijai ir ūkio reikalams
8 672 64323 - buhalterija
8 679 71332 - raštinė
8 672 05160 - socialiniai pedagogai
8 608 39097 - karjeros specialistė
8 672 67276 - biblioteka
8 672 67374 - psichologė
8 608 35074 - psichologė 1-6 kl. 
8-679 29109 - kompiuterinės techn. inžinierius
8 672 58262 - administratorius, budėtojas

Aktualu

 


 

 

Facebook


Jaunieji maltiečiai ir gimnazijos savanoriai dalyvavo 25-ojoje Maisto banko akcijoje, kurioje kvietė panevėžiečius prisidėti prie akcijos ir paaukoti negendančių maisto produktų skurstantiems. Dėkojame visiems, kurie prisidėjote prie šios akcijos. Džiaugiuosi gausiu būriu savanorių, kurie talkino net keturiose Panevėžio parduotuvėse.

Tikybos mokytoja J. Šadauskienė 

Vasario-kovo mėn. gimnazijoje vykdėme akcijas, kurių metu mokiniai patys virė ir skanavo avižinę košę. Taip pat susipažino su grūdinių produktų svarba ir nauda organizmui. Akcijose dalyvavo 1,4,6,7 ir 8 klasių mokiniai.

Akcijas organizavo technologijų mokytoja Greta Bujokaitė ir sveikatos specialistė Sandra Dolgova  

FRANKOFONIJA – tai Tarptautinė organizacija (TFO), įkurta 1970 m. Jos nariais šiandien yra 88 pasaulio valstybės, kuriose kalbama prancūziškai.

LIETUVA nuo 1999 m. dalyvauja TFO veikloje stebėtojo teisėmis.

PRANCŪZŲ KALBA yra viena iš labiausiai paplitusių kalbų pasaulyje. Prancūzų ir anglų kalbos yra vienintelės, kuriomis kalbama visuose penkiuose žemynuose.

FRANKOFONIJOS DIENOS kasmet vyksta ne tik prancūziškai kalbančiuose kraštuose, bet ir Lietuvoje. Mokyklos, kuriose dėstoma prancūzų kalba, taip pat pažymi Frankofonijos dienas įvairia veikla: konkursais, viktorinomis, koncertais. Mūsų gimnazijos mokiniai prancūzakalbiai visą kovo mėnesį gilino savo žinias viktorinose apie Prancūziją, diktanto, meninio vertimo, raiškiojo skaitymo konkursuose. Pirmojo aukšto fojė buvo parengtas stendas apie Frankofoniją su 5-6 klasių mokinių paruoštomis aplikacijomis prancūzų tautinio kostiumo tema.

Kovo 24 d. mokyklos ketvirtokai bei svečiai ukrainiečiai buvo pakviesti į aktų salę pasiklausyti skambios prancūzų kalbos. Jiems dainavo ir deklamavo 6b, 6d ir III a klasių mokiniai prancūzakalbiai. Ketvirtokai turėjo progą parungtyniauti viktorinoje apie Prancūziją ir prancūzų kalbos paplitimą pasaulyje. Patys aktyviausieji buvo apdovanoti saldžiais prizais ir diplomais.

Kovo 29 dienos popietę 6d klasės mokiniai G. Krapauskaitė, S. Janeliūkštis ir III a klasės mokiniai G. Aleknaitė, R. Garbaliauskaitė, K. Juškevičius, K. Etxezarreta Arrizabalaga pristatė savo meninę programą Juozo Balčikonio gimnazijoje, kur vyko miesto mokinių prancūzakalbių Frankofonijos šventė.      

Prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Pratkelienė 

 

Kovo 17 dieną Petro Povilo parapijos namuose ateitininkai susirinkę po šv. Mišių paminėjo knygnešio dieną. Žiūrėjome filmą „Knygnešys“, po to vyko linksma estafetinė viktorina bei apdovanojimai. Kartu vyko ir savo keptų ar gamintų naminių pyragų konkursas. Gavome apdovanojimus ir po to sočiai vaišinomės skaniais pyragais.

Ateitininkė Gabija Šutaitė  

Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12 jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val.

Toks konsultacijų telefonu laikas pasirinktas neatsitiktinai. „Mažylių tėvams patogiau pasikalbėti, kai jie dieną miega, o dirbantys galės ramiai paskambinti pietų pertraukos metu. Vakarinis laikas išlieka toks pats (17-21 val.), nes kai iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka, neretai jie būna pavargę ir suirzę. O tai išprovokuoja konfliktines situacijas, kurias sunkiau ramiai išspręsti“, - pastebi „Tėvų linijos“ vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė. 

Kartais tėvams pakanka tik nesudėtingo praktinio patarimo, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ar motyvuoti vaiką mokytis, susitvarkyti kambarį, mažiau žaisti kompiuterinių žaidimų. Taip pat tėvams reikia padėti nusiraminti, kad lengviau susivaldytų konfliktinėje situacijoje, ir patarti, kaip išspręsti sudėtingas problemas: kai šeima skiriasi, vaikas vartoja alkoholį, smurtauja ar negrįžta į namus. 

Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirba tik profesionalūs Paramos vaikams centro psichologai, todėl čia skambinama ir išsikalbėti, nusiraminti, ir sužinoti konkrečių patarimų dėl bendravimo su vaikais. 

Anoniminės ir nemokamos konsultacijos teikiamos telefonu 8 800 900 12 darbo dienomis nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 21 val.

„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinama  VšĮ  „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt 

Kovo 28d. gimnazijos J.Juodelio bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka 7c kl. mokiniams (mokyt. Zita Kontrimienė). Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su daugybe įvairiausių žodynų, esančių bibliotekoje. Šioje netradicinėje veikloje jų laukė daug užduočių, kurias buvo galima atlikti pasitelkus į pagalbą žodynus. Užduotys buvo įvertintos taškais. Smagu pastebėti, kad kai kurie mokiniai jau turi gerus darbo su žodynais įgūdžius.

Kitokia pamoka netradicinėje aplinkoje visiems paliko malonų įspūdį, suteikė daug informacijos, kuri pravers ne tik lietuvių kalbos pamokose, bet ir gyvenime.

Nuotraukos Živilės Čipienės

Kovo 14 d. gimnazijos J.Juodelio bibliotekoje vyko 2018 metų knygos vaikams nugalėtojos Jurgos Vilės ir Linos Itagaki  „Sibiro haiku“ pristatymas. 3b. kl. mokiniai (mokyt. D.Žukauskienė) dalinosi savo mintimis apie knygą, skaitymo džiaugsmu su 2c kl. mokiniais (mokyt. G.Bataitienė). Ryškiais pamokos akcentais tapo trečiokų piešinių albumas, sukurtas, remiantis įspūdžiais perskaičius knygą „Sibiro haiku“, origami  lankstytos gervės, virstančios gandrais. Visiems buvo smagu bendrauti, dalintis įspūdžiais.

Nuotraukos Živilės Čipienės

Kovo 24 dieną 2c klasės teatro būrelis dalyvavo vaikų ir jaunimo teatro šventėje „Drąsiau, drambly!“, kuri skirta Tarptautinei teatro dienai paminėti. Mažieji artistai ne tik pristatė žaismingą ir pamokantį spektaklį „Skruzdėlė atsiskyrėlė“, bet stebėjo ir vertino kitų miesto teatro grupių vaidinimus. Šventę vainikavo saldūs prizai ir gausa aplodismentų.

Ačiū teatro mokytoja Daivai Barzinskienei, asistentei Deimantei Ovaldaitei už spektaklio parengimą, mokytojai Astai Ulienei, mamytei Kristinai Švitrienei už organizacinius rūpestėlius, artistų tėveliams už palaikymą.

Mokytoja Aina Cimermonienė 

Gimnazijos šeštokai: Mindaugas Kriukas 6a, Andrėja Žilytė 6a, Joana Šakalytė 6b, Evelina Žvirblytė 6c, Viltė Matiukaitė 6c dalyvavo eruditų konkurse Alfonso  Lipniūno progimnazijoje. Užtikrintai į finalą, kiekvieno etapo kovoje surinkdama beveik maksimalų balų skaičių, pateko Andrėja. Finalinėje kovoje ji be klaidų atsakė į visus savo klausimus, bei neatsakytus konkurenčių klausimus. Andrėja Žilytė savo žiniomis nustebino pačius konkurso organizatorius ir tapo šeštokų eruditų konkurso nugalėtoja.

6a klasės auklėtoja Vida Rudokienė

 STEAM pamokoje - kūrybinėje laboratorijoje „Stebuklingas vanduo“. 

Mokytoja  Neringa Garuckienė  

Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų! Pasaulinė vandens diena skirta didinti supratimą apie pasaulinę vandens krizę, o pagrindinis šios dienos akcentas yra paremti tvaraus vystymosi tikslo – vandens ir sanitarijos visiems –įgyvendinimą iki 2030 m.

Šių metų Pasaulinė vandens diena buvo pasitinkama šūkiu „Gera rankų higiena kovai su COVID-19“. Žmonės raginami kuo dažniau ir kruopščiau plauti rankas tekančiu vandeniu ir muilu, nes rankų higiena yra ypač svarbi norint užkirsti kelią COVID-19 ir daugelio kitų užkrečiamųjų ligų plitimui.

 Pirmadienį (03-21) I(2) gimnazijos klasės mokinių grupė dalyvavo STEAM pamokoje kūrybinėje laboratorijoje „Stebuklingas vanduo“. Mokiniai  dirbdami grupėmis ir porose po tris atliko šešis darbus:

 • Vandens tankis
 • Vandens pH
 • Vandens paviršiaus įtempimas
 • Muilo tirpalo putojimas kietame ir minkštame vandenyje
 • Įvairių vandens bandinių elektrinio laidumo tyrimas
 • Kas sunkesnis kietas ar skystas vanduo

Tokios netradicinės pamokos skatina mokinius dirbti su kiek nematytomis užduotimis ir pratintis prie užsiėmimų komandose. Visi devintokai turėjo turiningą pamoką ir puikiai susitvarkė su iššūkiu. Tikime, jog tokios pamokos patyriminio mokymo išliks atmintyje dar labai ilgai.

I gimnazijos klasės mokinė Adelė Balčėtytė, mokytoja Snieguolė Butkutė 

4a klasės 23 mokiniai dalyvavo skaitmeninio Kovo 11-osios atviruko konkurse, kurį organizavo Vinco Kudirkos muziejus. Kūrybiškai išreiškėme savo idėjas, puoselėjome patriotinius jausmus, tobulinome naudojimosi skaitmeninėmis technologijomis įgūdžius.

Mokytoja Danguolė

Kovo 8-10 d. 4- 8 ir I-IV klasių mokiniai dalyvavo iniciatyvoje „Laisvės apyrankė“, kurioje kartu su mokiniais išreiškė palaikymą Ukrainai ir bendrai šalių vertybei – laisvei. Dailės ir technologių pamokų metu buvo diskutuojama apie laisvę bei pinamos laisvės apyrankės. „Laisvės apyrankė“ – tai ne tik laisvės simbolis. Tai vienybės už pasaulio vertybes simbolis.

Dailės mokytoja Aida Bijanskienė  

3a ir 4c klasės mokiniai informatikos pamokose dalyvavo animacijos dirbtuvėse ir savo kūrybinius darbus skyrė Kovo 11-ajai - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti! Visas šviesiausias mintis ir paramą Ukrainai siunčia pradinukai.

Mokytojos Sonata ir Daiva

 

Pamoka – susitikimas III ir IV kl. moksleiviams. Svečiuose visišką regos negalią turintys sutuoktiniai Arvydas ir Sigita Markevičiai. Tema: Ar kada nors Dievas nusisuko nuo žmogaus? (liudijimas).

Įspūdinga buvo klausyti gitara grojančio ir giedančio Arvydo – klasę akimirkai užliejo muzikos garsai. Ir kiek daug džiaugsmo gyvenimu! Pajutome: jūs laimingi. Jūs – atviri netikėtumams, nieko nekaltinantys, bet mokantys priimti visa taip, kaip yra, nepasiduodantys. Sigita, o kad taip mums Jūsų valios ir ryžto! Kai laikėme rankose Parolimpinėse Europos ir Pasaulio žaidynėse iškovotus medalius – sulaikėme kvapą. Jūs pasiekėte labai daug ir garsinote Lietuvą. Ir ačiū, mielieji, už atsineštus daiktus, kuriuos naudojate buityje: už tą kalbantį laikrodį ir už elektroninį suflerį, kuris pasako, kas yra stiklainyje, už baltą lazdelę ir telefoną. O labiausiai – už šypseną ir tikėjimo sklaidą. Dievas kartu su jumis keliauja ir judu tą jaučiate savo gyvenime. Mums tai buvo brangiausias liudijimas, kurio taip reikia šių dienų ryšio su Dievu dykumose. Būkite palaiminti!

Sesuo Elija 

Dalyvių sąrašas:

Kovo 19 d. 1a kl. mokiniams (mokyt. D.Kepalienė) lietuvių kalbos pamoka „Biblioteka – mano draugė“ vyko netradicinėje aplinkoje – gimnazijos J.Juodelio bibliotekoje. Pamokos metu mokiniai sužinojo kokių  knygučių čia yra, kaip jos suskirstytos,  bei kaip jas susirasti. Vartydami knygas išsiaiškino, kad knyga turi autorių, bandė savarankiškai ieškoti reikiamo autoriaus knygų lentynose. Likusią netradicinės pamokos dalį vaikai smagiai leido knygučių draugijoje – klasės draugams pristatė savo skaitomą knygą, pasakojo įdomiausias ištraukas.

Visus lydėjo geros emocijos. Mokiniai įsitikino, kad bibliotekoje lankytis ir naudinga ir įdomu. Visi laukiame kitų prasmingų susitikimų.

Nuotraukos Živilės Čipienės 

Gimnazijos J.Juodelio vardo bibliotekoje 8l3 grupės mokiniams vyko netradicinė Lietuvių kalbos pamoka (mokyt. Milda Rastenienė) „Lietuvių kalbos išteklių informacinė sistema (Bibliotekos fondas ir E-žodynai)“. Pamokos tikslas – netradicinėje aplinkoje gauti kuo daugiau žinių apie bibliotekos fonduose esančius žodynus bei naudojimosi jais galimybes, išmokti dirbti su E-žodynais. Praktines užduoti geriausiai atliko: Rasa Vertelkaitė ir Justas Matulis.

Nuotraukos Živilės Čipienės

Pamokos metu netradicinėje erdvėje mokiniai susipažino su daugybe bibliotekoje esančių žodynų, atliko praktines užduotis.

Puikiai darbus atliko:

 • Teresa Etxezarreta,
 • Jomilė Pribušauskaitė,
 • Miglė Činčikaitė,
 • Ieva Kačanauskaitė,
 • Toma Gaižiūnaitė.

 Nuotraukos Živilės Čipienės 

Kvietimas 10-12 kl. moksleiviams, besidomintiems maisto kokybe ir sauga. Organizuojame kūrybines dirbtuvės „Funkcionalusis maisto produktas“.

Balandžio 6 d. arba gegužės 4 d. (pasirinktinai) nuo 10 val. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje, Studentų g. 11-416, Akademija, Kauno r.

Kūrybinių dirbtuvių metu: sužinosite kas yra funkcionalusis maistas, pagaminsite funkcionalų maisto produktą, nustatysite vitamino C kiekį pagamintame maisto produkte, įvertinsite pagaminto maisto produkto funkcionalumą ir juslines savybes, apsilankysite Juslinės analizės mokslo laboratorijoje. 

Kūrybines dirbtuves ves: studijų programos Maisto kokybė ir sauga trečio kurso studentės Lukrecija Ašembergaitė ir Ignė Petraitytė, doktorantės Dalė Šumskienė ir Indrė Čechovičienė, dėstytojai doc. dr. Nijolė Vaitkevičienė ir lekt. dr. Aloyzas Velička. 

Būtina registracija iki balandžio 3 d.

Daugiau informacijos apie kūrybines dirbtuves: Kūrybinės dirbtuvės moksleiviams „Funkcionalusis maisto produktas“ | VDU Žemės ūkio akademija

Kilus klausimams - kviečiu kreiptis į mane brigita.medveckiene@vdu.lt arba 8 625 80444 

Atidaromas jau šeštas Bricks4kidz STEM kūrybingumo centras Lietuvoje ir jis bus  PANEVĖŽYJE :)  Laukiami visi nuo balandžio 1d. Respublikos g 34. 2 a. 

Registracija:https://www.bricks4kidz.lt/renginiai-nariams-registracija/

Vytauto Didžiojo universitetas balandžio 7 dieną kviečia 10-12 klasių moksleivius atvykti į renginį „Matuokis profesiją 2023“, kurio metu VDU absolventai dalysis savo patirtimi bei įvairiomis istorijomis sėkmingos karjeros link.

Susitikime savais pavyzdžiais dalinsis VDU alumnai: „Kauno Žalgirio“ futbolo klubo prezidentas Mantas Kalnietis, „Kauno Žalgirio“ futbolo klubo vadovas Eimantas Pūras, advokatė Asta Kederytė, mokytojas Justinas Visickas, kino prodiuseris Mantvidas Žalėnas, Agro tiksliųjų technologijų skyriaus vadovas Arnas Radzevičius, muzikantas Vytenis Danielius, Europos Parlamento Personalo grupės atstovė Urtė Januškevičiūtė, „Nova natura“ produktų vadovė Augustina Mišeikaitė, socialinis darbuotojas Marius Rišys.

Greitu metu paskelbsime pilną tvarkaraštį, tad sek naujienas - https://www.vdu.lt/lt/matuokis-profesija-2023-kas-yra-populiaru-nebutinai-yra-teisinga/

Registracija į renginį: https://forms.gle/xcRoMaMVs6n5mfy68

Jei norite gauti informaciją pirmieji, prisijunkite į VDU moksleivių Facebook grupę - https://www.facebook.com/groups/1212503436266780

 VDU moksleiviams, Telefonas: 837 323 206, El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Norime Jums pristatyti Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto projektą “Studentas vienai dienai”! Kviečiame 9-12 kl. moksleivius atvykti ir dalyvauti paskaitose su tikrais studentais 

 Menų ir kūrybinių technologijų fakultete yra vykdomos 7 studijų programos:

 • Kultūrinės veiklos vadyba
 • Šokio pedagogika
 • Mados dizainas
 • Įvaizdžio dizainas
 • Mados technologijos ir verslas
 • Muzikinis teatras
 • Populiarioji muzika

 Susidomėjusius kviečiu kreiptis į karjeros specialistę Neringą 210 kab.

Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas (VU ATSI) kviečia dalyvauti naujame neformalių nuotolinių pamokų cikle „Atraskime Aziją!“ Tai yra 2022 m. inicijuotas VU ATSI projektas, kurio tikslas yra supažindinti su Azijos kultūromis 10–12 klasių Lietuvos moksleivius ir visus besidominčius. Šiuo projektu siekiama pagilinti moksleivių supratimą apie kultūrinius reiškinius Azijoje ir praplėsti jų pasaulėžiūrą pateikiant aktualią bei naujausiais moksliniais tyrimais paremtą informaciją.

Projektą sudaro devynios trečiadienio vakarais (nuo 17 valandos) vyksiančios 45 minučių trukmės pamokos apie įvairius istorinius ir šiuolaikinius kultūrinius fenomenus skirtingose Azijos valstybėse ir regionuose. Pamokas ves VU ATSI dirbantys dėstytojai – vieni geriausių Azijos specialistų Lietuvoje. Pamokų turinys įtraukiantis, sudominantis ir pritaikytas moksleivių auditorijai, o kiekvieno užsiėmimo pabaigoje bus sudaryta galimybė užduoti klausimų.

Pamokų aprašus ir tvarkaraščius rasite šioje nuorodoje: bit.ly/AtraskimeAzija.
Į šiuos užsiėmimus yra vykdoma registracija – moksleiviai gali rinktis juos dominančias pamokas. Užsiėmimai vyks „Zoom“ platformoje. Registruotis galima čia: bit.ly/AtraskimeAzija2023.

Karjeros specialistė Neringa

Sveikiname Augustiną Petrauskaitę (8b kl.) – 8 klasių mokinių vokiečių kalbos konkurso miesto etapo nugalėtoją!

Linkime sėkmės respublikiniame etape!

Mokinę ruošė vokiečių k. mokytoja Audronė Survilienė

Kviečiu dalyvauti inžinerijos savaitės pavadinimo ir simbolio kūrimo konkurse 7-12 klasių mokinius. Dalyvauti galima individualiai arba komandomis iki 5 asmenų. Registracija vykdoma pas karjeros specialistę 210 kabinete. Nuostatai

Karjeros specialistė Neringa

Vasario 28 dieną Kazimiero Paltaroko gimnazijoje lankėsi krepšinio klubo "Lietkabelis" krepšininkai. Visi 6-tų klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti susitikime! Mokiniai džiaugėsi išvydę krepšininkus, turėjo galimybę nusifotografuoti su jais, gavo jų autografus. Mokiniai uždavė daug klausimų atvykusiems svečiams. Šeštokams buvo įdomu sužinoti nuo kelerių metų jie pradėjo žaisti krepšinį, kuo užsiėmė iki pradedant domėtis šia sporto šaka, kas padeda susikaupti prieš varžybas... Krepšininkai akcentavo mokiniams, jog labai svarbu yra disciplina, dėmesio koncentracija ir gebėjimas pasimokyti iš savo padarytų klaidų. Ačiū už paliktą neišdildomą įspūdį atvykusiems „Lietkabelio“ krepšininkų komandos nariams!

Karjeros specialistė Neringa

Kviečiame smalsius ir entuziastingus gimnazistus registruotis į tarptautinės mokslinės konferencijos „Open Readings 2023“ moksleivių sesiją!

Tai yra puiki proga gamtos mokslais besidomintiems gimnazistams žengti pirmus žingsnius mokslininko karjeros link.

„Open Readings 2023“ moksleivių sesijoje:

 • gimnazistai galės pristatyti savo atliktus tyrimus biologijos, chemijos ir fizikos srityse stendinių pranešimų formatu,
 • kviestiniai lektoriai paprastai ir įdomiai papasakos apie savo darbo sritį, kokius mokslinius tyrimus jie atlieka ir ką reiškia būti mokslininku,
 • gimnazistai galės sudalyvauti ekskursijose–workshop‘uose VU Gyvybės mokslų centro bei Fizinių ir technologijos mokslų centro laboratorijose,
 • dalyvauti galima ir dalyviu, ir klausytoju

„Open Readings 2023“ moksleivių sesija vyks balandžio 20 d., dalyvavimas nemokamas.
Registracija atidaryta iki kovo 31 d. čiawww.openreadings.eu/moksleiviu-registracija

Daugiau informacijos

„Open Readings 2023“ moksleivių sesija balandžio 20 d.:
www.openreadings.eu/information_for_pupils

„Open Readings 2023“ balandžio 18-21 dienomis:
www.openreadings.eu

Ar pamenate savo pirmąjį darbą? Ar jis buvo prasmingas, ar atnešė nusivylimą?

Pirmasis darbas kiekvienam jaunam žmogui yra atsakingas žingsnis. O šiandienos kontekste pirmojo darbo pasirinkimas yra svarbesnis nei kada nors anksčiau. Kodėl? Nes rasti darbą nebėra iššūkis – internete apstu pasiūlymų įsidarbinti. Tačiau rasti tokį darbą, kuris Jūsų vaikui atvers plačias karjeros galimybes ir padės augti, sudėtinga. Todėl labai svarbu ne tik apsvarstyti, kokią specialybę pasirinkti, bet ir koks turėtų būti pirmasis darbas.

Tad kuo pasižymi geras pirmasis darbas? Kaip pasiruošti pirmai pradžiai? Kaip įžengti į darbo rinką? Apie tai ir dar daugiau diskutuosime nuotoliniame renginyje „Pirmasis Tavo darbas. Koks jis?“.

Trečiadienį, kovo 8 d. 18 val. savo įžvalgomis dalysis:

 • Dr. Dalius Misiūnas, ISM rektorius
 • Lukas Jablonskas, ISM alumnas, „Vinted“ produkto vadovas
 • Laurynas Puidokas, ISM karjeros konsultantas

Renginyje kviečiame dalyvauti kartu su savo vaiku.

Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija.

https://click.mailerlite.com/link/c/YT0yMTU5NTAwNjQwMTAxODYwNzU1JmM9dDNkMCZiPTEwOTEwOTc1NjMmZD1tOXI4bzVp.TE5fn4QDNHoYdQ4u6HVYd9-jwWTJO4BY9qrmVcmP1xM

 • 3c klasės mokinį Jokūbą Šinkūną 1- 4 klasių tarpe -  I vieta už  signataro Jonas Basanavičiaus sukurtą portretą
 • 3c klasės mokinę Bellą Katkevičiūtę 1- 4 klasių tarpe - III vieta  už signataro Antano Smetonos nupieštą portretą

Mokytoja Kristina Tamauskienė

3c klasė pristatė spektaklį - „Katės namai". Režisierės mokytojos D. Barzinskienė ir A. Cimermonienė. Šokio choreografija mokytojos M. Mickutės.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Kovo 27-ąją minima tarptautinė Teatro diena. Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai organizavo vaikų ir jaunimo teatro šventę „Drąsiau...“ .Gimnazijos 3c klasės teatro trupė „DraMazgis“  teatro festivalyje pristatė spektaklį „Tin tan lyliumai“. Buvo smagu, kad visi šventės dalyviai turėjo galimybę patys vaidinti, parodyti savo kostiumus, pasižiūrėti kitų mokyklų, darželių pasirodymus.

Mokytojos Daiva Barzinskienė ir Aina Cimermonienė, nuotraukos Mindaugo Milaknio 

FRANKOFONIJA – tai Tarptautinė organizacija (TFO), įkurta 1970 m. Jos nariais šiandien yra 88 pasaulio valstybės, kuriose kalbama prancūziškai. LIETUVA nuo 1999 m. dalyvauja TFO veikloje stebėtojo teisėmis. PRANCŪZŲ KALBA yra viena iš labiausiai paplitusių kalbų pasaulyje. Prancūzų ir anglų kalbos yra vienintelės, kuriomis kalbama visuose penkiuose žemynuose. FRANKOFONIJOS DIENOS kasmet vyksta ne tik prancūziškai kalbančiuose kraštuose, bet ir Lietuvoje. Mokyklos, kuriose dėstoma prancūzų kalba, taip pat pažymi Frankofonijos dienas įvairia veikla: konkursais, viktorinomis, koncertais. Mūsų gimnazijos mokiniai prancūzakalbiai visą kovo mėnesį gilino savo žinias viktorinose apie Prancūziją, diktanto, meninio vertimo, raiškiojo skaitymo konkursuose. Pirmojo aukšto fojė buvo parengtas stendas apie Frankofoniją su 5-6 klasių mokinių projektu „Piešiu Paryžių“, o trečiame aukšte galima susipažinti su prancūzų kalbos mokytojos J. Pratkelienės tapybos paroda „Žvilgsnis į Prancūziją“. Kovo 20 d. mokyklos koridoriuose skambėjo prancūziška muzika. Kovo 22 d. mokyklos ketvirtokai buvo pakviesti į aktų salėje vykusį renginį „Bienvenue en France“ (,,Sveiki atvykę į Prancūziją“). Jiems dainavo 5ac klasės mokiniai prancūzakalbiai. 4a, b, c klasių mokiniai turėjo progą parungtyniauti viktorinoje apie Prancūziją ir prancūzų kalbos paplitimą pasaulyje. Patys aktyviausieji buvo apdovanoti saldžiais prizais, balionais ir diplomais.

IIA klasės mokinė Rūta Baltušnikaitė

IVgb klasės merginos: Justina Cicilionytė, Viktorija Matulevičiūtė ir Viltė Zaveckaitė dalyvavome Kauno jėzuitų gimnazijos organizuojamose „Mažosios scenos dienose". Gimnazistai mus pasitiko itin šiltai,negailėjo gražių žodžių pasirodymui. Įspūdį paliko edukacinė Forumo teatro programa, kurią pristatė Kauno Kamerinis teatras, vaizduodamas realias gyvenimo situacijas ir kartu su žiūrovu ieškodamas problemų sprendimo. Susitikome buvusį mokinį Dominyką Vaitiekūną, kuris pasirinko aktoriaus kelią.Taip pat dalyvavome kūrybinėse užduotyse grupėms, gilinome teatrines žinias. Tai buvo paskutinis kartas,kuomet dalyvaujame šiame renginyje, tad emocijų netrūko. Didelį ačiū tariame teatro mokytojai Alinai Bardauskienei už pasirodymo „Bėgti,pabėgti'' paruošimą!

Justina Cicilionytė,Viktorija Matulevičiūtė,Viltė Zaveckaitė  

2023-03-16 dieną 8A klasės mokinys Mikulėnas Motiejus dalyvavo Respublikinėje 8-12 klasių mokinių  tiriamojoje-praktinėje gamtos mokslų konferencijoje su savo darbu „Kaip išsirinkti tinkamą dantų pastą?

Dalyvavo pranešėjai ir jų mokytojai iš 32 įvairių Lietuvos mokyklų - Anykščių rajono, Gargždų, Kauno miesto ir rajono, Kėdainių, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Palangos, Panevėžio miesto, Pasvalio, Prienų, Radviliškio rajono ir Vilniaus. Buvo perskaityti net 66 pranešimai. Pranešimus skaitė 98 mokiniai, o juos ruošė net 57 mokytojai. Plenarinį posėdį pradėjo Panevėžio švietimo centro padalinio  RoboLabas metodininkė Dalia Vizbarienė. Ji pristatė pranešimą tema „Priimk iššūkį: bendrauk - eksperimentuok - kurk!“. Pasidžiaukime ,kad vienas iš 98 mokinių skaičiusiųjų  pranešimus buvo ir mūsų mokyklos mokinys.

mokytoja  S.Butkutė

Kovo 27 dieną gimnazijoje vyko Lietuvos moksleivių čempionatas  „Makaronų tiltai - 2019“. Direktorė Gražina Gailiūnienė pasveikino susirinkusias net devynias moksleivių komandas. Mūsų gimnazijos tiltų statytojus (šešias komandas) subūrė fizikos mokytoja metodininkė Dalia Dambrauskienė, čempionato kuratorė- direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rimutė Kazakevičienė.

Atvyko  moksleiviai iš Ukmergės rajono Taujėnų ir dvi komandos iš Kupiškio Lauryno Stuokos- Gucevičiaus gimnazijos.

VGTU dėstytojas Gintautas Ambrasas džiaugėsi, kad mokiniai labai domisi šia veikla, o makaronų tiltų čempionatas vyksta jau penkti metai.  Multimedia demonstravo ir išsamiai paaiškino, kokie yra tiltų tipai,  kaip jie statomi, kurie išlaiko didžiausias apkrovas. Tiltai statomi iš makaronų, sutvirtinami plastilinu. Būtina laikytis šių reikalavimų: tilto ilgis turi būti 42 cm, plotis -10 cm, aukštis – 20 cm. Konstravimas trunka 45 minutes. Moksleiviai kibo į darbą: svarstė, kokį tilto tipą pasirinkti, su komandų nariais pasiskirstė darbus (juk minutės bėga greitai).

Pirmąją  vietą laimėjo Kupiškio Lauryno Stuokos - Gucevičiaus  gimnazistų komanda „Labanaktis“. Jų tiltas buvo pats tvirčiausias: išlaikė 3kg 500gr svorį. Antrieji – Kazimiero Paltaroko gimnazijos komanda  „Partizanai“. (Jų tiltas išlaikė 3kg 20gr svorį). Trečiąją vietą laimėjo Ukmergės rajono Taujėnų „Pradinukai“ (tiltas išlaikė 3kg svorį). Čempionato organizatorius VGTU dėstytojas Gintautas Ambrasas geriausias makaronų tiltų statytojų komandas apdovanojo prizais ir padėkos raštais.

 Mokytoja Regina Stumbrienė, nuotraukos Stasio Skrebio

 

Gimnazijos choras (vadovė Jecinta Garbaliauskienė) dalyvavo Šv.Mišiose Panevėžio Šv.Juozapo globos namuose.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Kovo 15 d. gimnazijoje vyko tradicinė skaičiaus PI diena. Vyresniųjų klasių mokiniai tapo mokytojais žemesnių klasių vaikams. Pasakojo skaičiaus PI istoriją, atliko bandymus su apskritimu, sprendė matematines užduotis, rungėsi įvairiuose konkursuose. Ilgųjų pertraukų metu kvietė visus išbandyti savo jėgas įveikiant matematinius galvosūkius.

5-8 kl. mokiniai dalyvavo integruotame dailės ir matematikos STEAM projekte ,,Matematika tautinėje juostoje“. Jų kūrybiniais darbais pasipuošė gimnazijos trečio aukšto koridorius ir matematikos kabinetai. Įeinančius į gimnaziją pasitiko II a gimn. klasės mokinių bendras darbas – išpuošta PI raidė.

O kaip šventė be torto ar pyrago? Vaikai atsinešė daugybę nuostabių pyragų, išpuoštų PI raide. Savo keptais skanėstais vaišino klasės draugus ir mokytojus. Visi kas tik norėjo, turėjo progą pasmaližiauti.

Ačiū visiems mokytojams ir mokiniams prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Matematikos mokytoja Asta Girletė  

Gimnazijoje buvo minima tarptautinė Frankofonijos diena. Frankofonijos renginys tapo integruota prancūzų kalbos, muzikos ir teatro pamoka.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Pelenų diena – tai gavėnios pradžia. Ši diena pažymėta ypatingos atgailos dvasios, kai išreiškiamas asmeninis žmogaus troškimas atsiversti ir sugrįžti pas Dievą. Svarbiausias Pelenų dienos akcentas yra pelenų barstymas, simbolizuojantis ne tik gavėnios, kaip atgailos, laikotarpio pradžią, bet ir nusižeminimą bei nuoširdų siekį atsiversti ir tikėti Evangelija.

Nuotraukos Stasio Skrebio

 

Bėgimas skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šią datą tradiciškai švenčiame pagarbos bėgimu kovo 10-11 dieną, Laisvės aikštėje. Bėgimas organizuojamas nuo 2013 metų. Jo metu buvo siekiama nepertraukiamai bėgti net trisdešimt tris valandas, paminint trisdešimt tris metus nuo mūsų valstybei taip svarbaus dokumento pasirašymo datos. Bėgime dalyvavo ir Kazimiero Paltaroko gimnazija. Šiemet jai atstovavo 7d, 8a ir 8d klasių moksleiviai

Visi užsiregistravę/neužsiregistravę dalyviai bėga po vieną 400 metrų ilgio ratą. Pagal jau nusistovėjusią tradiciją kiekvienas bėgantysis prieš pradėdamas įveikinėti distanciją, perima Lietuvos vėliavėlę iš jau baigiančio bėgti ratą dalyvio. Taip, vėliavėlė iš piliečių rankų į rankas buvo perdavinėjama dagiau nei visą parą. 2016 metais organizuotas pagarbos bėgimas buvo rekordinis. Bendrai buvo nubėgta net 360 km. ir 770 m. Bėgime dalyvavo 839 bėgikai. Jauniausias užregistruotas dalyvis 4 metų amžiaus, vyriausias 83 metų amžiaus.

Dalyvaudami šiame bėgime pajutome klasiokų palaikymą, draugiškumą. Pasisėmėme patriotiškumo ir meilės tėvynei.

8a klasės mokinys Nojus Sabas 

Įvairiais renginiais gimnazijoje buvo paminėtos trys reikšmingos datos – vasario 16-oji, vasario 21-oji (gimtosios kalbos diena), kovo 11-oji.

Gimnazijos mokiniai rinko gražiausią lietuvišką žodį, rašė diktantą „Po gimtosios kalbos stogu“. Šeštokai rašė  dailyraštį „Išlieka tai, kas gražu“. Vyresnių klasių mokiniai savo žinias pasitikrino rašydami Nacionalinį diktantą. Aštuntų klasių mokiniai surengė konferenciją „Gimtojo žodžio puoselėtojai Panevėžio krašte“, kurioje skaitė pranešimus apie J.Balčikonį, G.Petkevičaitę-Bitę, E.Mezginaitę.

Kovo 7 d. 8a klasės mokiniai ir jų mokytoja R.Nefienė dalyvavo respublikinėje konferencijoje Kaune „Pasaulio lietuviai vakar ir šiandien“. Aštuntokai skaitė savo darbus ir klausėsi kitų pranešimų.

Gimnazijos lituanistės

 [...]Aleliuja, aleliuja!-
Skamba tūkstančiai varpų.
Giesmės stebina padangę,
Visur džiaugsmo su kaupu.
(P.Markevičius)

Šiomis kunigo, dailininko, poeto Petro Markevičiaus eilutėmis kovo 15 dieną gimnazijoje pradėjome tapybos parodos atidarymo šventę. Su poeto eilėmis supažindino dvyliktokės, smuiko garsai ir giesmės kūrė menišką atmosferą. Mintimis apie kunigą Petrą Markevičių pasidalino vyskupas Linas Vodopjanovas. Paroda pasidžiaugė direktorė Gražina Gailiūnienė ir gimnazijos kapelionas kunigas Tomas Paliukėnas. Džiaugėmės ir renginio viešnia, buvusia matematikos mokytoja, kraštotyrininke, aktyvia visuomenininke, kunigo Petro Markevičiaus dukterėčia Danguole Jonaitiene. Ji papasakojo apie kunigo gyvenimą ir kūrybą. Po nuoseklaus ir stebinančio viešnios pasisakymo, dailės mokytoja Aida Bijanskienė pakvietė visus apžiūrėti parodą gimnazijoje, kuri veiks iki šv. Velykų

Dailės mokytoja Aida Bijanskienė, nuotraukos Stasio Skrebio

 

Kovo 9-ąją 5-ojoje gimnazijoje vyko renginys „Laisvės keliu“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

Renginį globojo LR Seimo narė, LNSG komiteto narė Dovilė Šakalienė. Minėjimo metu gimnaziją atstovavusi komanda ne tik turėjo galimybę kartu su kitų Panevėžio gimnazijų mokiniais pasvarstyti, kas iš tiesų yra laisvė, bet taip pat daugiau išgirsti apie situaciją Ukrainoje, Lietuvos ir kitų valstybių karinį pasiruošimą. Tačiau pagrindinė renginio dalis – viktorina, kurioje gimnazijos komanda – Gaila, Augustina, Rugilė, Indrė ir Eitvydas – iškovojo pirmąją vietą. Keturi viktorinos etapai patikrino ne tik gimnazistų istorines, bet ir kultūrines žinias. Paskutinysis etapas, prisimenant sudėtingą Lietuvos kelią į laisvę, buvo skirtas Ukrainos kultūrai bei istorijai, norint pagerbti drąsius Ukrainos kovotojus. Kūrybiškos, nestandartinio formato užduotys bei pokalbis su LR Seimo nare buvo puikus būdas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir prisiminti, jog laisvė – nėra duotybė, o nuoseklaus ir sisteminio darbo rezultatas.

Mokytoja Rima Kemzūrienė

Kovo 9-ąją gimnazijoje minėjome Lietuvos nepriklausomybės dieną ir tradiciškai pagerbėme mokinius – pirmūnus, olimpiadų, konkursų nugalėtojus.

Skambėjo pučiamųjų orkestro atliekama muzika (vadovas Vygantas Trepekūnas). Visi susirinkusieji giedojo Lietuvos himną, solo atliko 6c klasės mokinė Dovilė Kisieliūtė. Gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė džiaugėsi, kad tai patys gražiausi žiedai – gabiausi ir darbščiausi mūsų mokiniai. Kapelionas Markas pasveikino visus kovo 11-osios proga, padėkojo už gražius pasiekimus. Mažieji „Spindulėlio“ šokėjai, pasipuošę tautiniais rūbais, atliko kompoziciją „Mano Lietuva“. Skambėjo gražūs ir prasmingi dainos žodžiai:

Juostų raštuose –Tu Lietuva,
Vaiko žodžiuose – Tu Lietuva.
Karo mūšiuose – Tu Lietuva,
Širdis manoji – Tu Lietuva.

Apie Lietuvos nepriklausomybę, kovo 11-osios prasmę kalbėjo gimnazijos mokinių prezidentas, IIa klasės gimnazistas Mindaugas Kriukas. Išgirdome miesto meninio skaitymo konkurso laureato abituriento Roko Šimukausko skaitomą tekstą apie partizaną Vanagą. Vakarė Šniūraitė atliko dainą „Mano kraštas“. Direktorė Gražina Gailiūnienė, pavaduotojos ugdymui Violeta Dumbrienė ir Rimutė Kazakevičienė gausiam gimnazijos 5-8, I-IV gimn. klasių mokslo pirmūnų būriui (jų šiemet net 166), respublikos, miesto olimpiadų, konkursų nugalėtojams, pučiamųjų orkestro muzikantams ir vadovui Vygantui Trepekūnui įteikė padėkos raštus, dovanėles. Buvo pasveikinti ir apdovanoti ir mokytojai, paruošę mokinius olimpiadoms, konkursams.

Džiugu matyti, kaip auga gražus mūsų atžalynas. Tai mūsų gimnazijos pasididžiavimas, mūsų tautos ateitis ir viltis.

Mokytoja Regina Stumbrienė, nuotraukos Stasio Skrebio 

Vilniuje savo piligriminę kelionę Gailestingumo keliu pradėjome nuo Gailestingojo Jėzaus seserų vienuolyno. Dabartinėje vienuolyno koplyčioje tarpukariu buvo dailininko E. Kazimirovskio studija, kurioje jis pagal ses. Faustinos nurodymus 1934 m. nutapė Gailestingojo Jėzaus paveikslą. Užsukome į Aušros vartų koplyčią ir keliavome link Dievo Gailestingumo šventovės, kurioje  pagarbinome malonėmis garsėjantį Dievo Gailestingumo paveikslą. Pakeliui stabtelėjome  Vilniaus arkikatedros bazilikos Kazimiero koplyčioje kur saugomas karstas su šv. Kazimiero palaikais. Piligriminę kelionę baigėme apsilankymu šv. Faustinos namelyje. Už galimybę prisiliesti prie šventų Vilniaus vietų, pajusti Dievo gailestingumą dėkojame mus lydėjusiam kun. Marcos.

IIa klasės auklėtoja Vida Rudokienė 

Šį penktadienį mūsų mokykloje vyko neįtikėtina Kaziuko mugė! Tai buvo ne tik proga pagerbti lietuvių kultūros paveldą, bet ir puiki proga susirinkti kartu, pasimėgauti skanėstais ir pasilinksminti!

Viena iš mugės atrakcijų buvo ir mūsų pačių mokinių kepti skanėstai, o taip pat gyva muzika ir liaudies šokiai..

Ačiū visiems, kurie dalyvavo ir organizavo šią nuostabią mugę!

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Projekto "(ne)Pažįstamas Veidas" (2023-03-02) dalyviai ir s. Elija dėkingi mok. Stasiui Skrebiui už teminę reportažo ir portreto pamoką Gabrielės Petkevičaitės - Bitės bibliotekos foto studijoje. Oi, koks geras laikas buvo - ir pamoka, ir pramoga! 

Ačiū, vaikinai, jūs šaunuoliai! (s. Elija) 

2023 m. vasario 23 dieną 1 b klasės mokiniai dalyvavo Panevėžio Masiulio knygyno edukacijoje „Nuo raidės iki teksto". Edukacijos metu vaikai buvo labai aktyvūs ir smalsūs, sužinojo kokie buvo pirmieji susirašinėjimo ženklai. Knygyno direktorė vaikus apdovanojo: 
 • Adelė Grigaliūnaitė ir Stanislav Chornii gavo po knygą už tai, kad daug žinojo ir atsakė į daugelį klausimų. 
 • Jonė Izabelė Butkutė ir Motiejus Sabaliauskas gavo papildomus prizus - kreideles už tai, kad surado paslėptas knygas knygyne ir buvo pastabūs.
 •  Erikas Latanauskas ir Gustėja Masiulionytė gavo paguodos prizus už aktyvumą - kreideles. 
 • Visai klasei buvo skirta padėka.
Mokytoja Asta, nuotraukos Stasio Skrebio 

„Mes juntame, kad šįmet padidės stojimas į užsienio universitetus. Kitaip sakant, skatinama emigracija. Nors šiaip sąlygos Lietuvos aukštosiose mokyklose, tiek kolegijose, tiek universitetuose, yra ženkliai pagerėjusios visom prasmėm – tiek infrastruktūra, tiek tarptautiškumu“, – teigia G.Sarafinas ir priduria, kad stulbinamų pokyčių per šiuos metus pasiekė profesinės mokyklos.

Gimnazijoje kovo 28 d. mokymus apie karjeros paiešką, planavimą, pagalbą vedė žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas II, III, gimnazijos klasių mokiniams ir II gimnazijos klasių tėveliams. Džiaugiamės, kad redaktorius pasidalino savo įžvalgomis, pamokymais, patarimais, negailėjo suteikti individualios informacijos jos pageidaujantiems mokiniams.  

Socialinė pedagogė Inga Bučiūnienė

 

Komandos sudėtis:

 • Šateikaitė Eidvilė
 • Šateikaitė Dija
 • Keršulytė Roberta
 • Lotužytė Gabija
 • Kanapeckaitė Vaiva
 • Adomėnaitė Kamilė
 • Užkurėlytė Gabija
 • Jankauskaitė Liepa

Komandos vadovas: kūno kultūros mokytoja V. Karanauskaitė

Gimnazijos merginų tinklinio komandą, 2018-2019 mokslo metų Panevėžio miesto merginų 2002 m. gimimo ir jaunesnių tinklinio varžybose, iškovojus garbingą pirmąją vietą.

Komandos sudėtis:

 • Šateikaitė Eidvilė;
 • Šateikaitė Dija;
 • Keršulytė Roberta;
 • Lotužytė Gabija;
 • Kanapeckaitė Vaiva;
 • Adomėnaitė Kamilė;

Komandos vadovas: kūno kultūros mokytoja V. Karanauskaitė

Sveikiname gimnazijos vaikinų komandą iškovojusią Panevėžio miesto mokyklų žaidynėse, tinklinio varžybose III-čią vietą

Finalinėse tinklinio varžybose atkakliai žaidusi gimnazijos komanda iškovojo III-čią vietą. Teisėjų ir organizatorių pastebėjimu Kazimiero Paltaroko komanda išsiskyrė draugiškumu ir vienas kito palaikymų.

Komandos dalyviai:

 • Mickus Matas IIga kl.,
 • Laukys Kasparas IIga kl.,
 • Žostautas Matas IIgb kl.,
 • Paplavuchinas Domas Valentinas IIga kl.,
 • Tamarevičius Deivydas IIgb kl.,
 • Davidonis Sidas IIga kl.,
 • Šukys Kipras IIgb kl.,
 • Palinauskas Jokūbas IIga kl.

Kūno kultūros mokytojai  Kęstutis Meliukštis, Vasilijus Semčišinas.

Sveikiname matematikos Panevėžio miesto olimpiados etapo prizininkus!

 • Justą Rožėną 5 klasių grupėje III vieta.
 • Eveliną Žvirblytę 6 klasių grupėje I vieta
 • Viltę Matiukaitę 6 klasių grupėje II vieta,
 • Gustą Juškevičių 6 klasių grupėje III vieta.
 • Eriką Zaurą 7 klasių grupėje II vieta
 • Roką Urboną 8 klasių grupėje I vieta.
 • Jorį Kulbį 8 klasių grupėje III vieta

 Dėkojame matematikos mokytojoms: Genovaitei Lukoševičienei, Astai Girletei, Virginijai Skrebūnienei ir Birutei Masiokienei.

Sveikiname Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados regioninio etapo II-osios vietos laimėtoją IV gimnazijos klasės mokinį Tadą Ribakovą

Dėkojame mokytojai Joanai  Kondrotienei

 

Sveikiname Lietuvos geografijos olimpiados miesto etapo II-osios vietos laimėtoją III gimnazijos klasės mokinę Rusnę Šipelytę

Dėkojame mokytojui Aloyzui Koncei

Sveikiname Lietuvos mokinių regioninio meninio skaitymo konkurso II-osios vietos laimėtoją 7c klasės mokinį Luką Skaburskį.

Dėkojame mokytojai Zitai Kontrimienei

Kovo 24 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko vaikų ir jaunimo teatro šventė „Drąsiau, drambly", skirta tarptautinei teatro dienai paminėti. Mūsų gimnazijai atstovavo dvi jaunųjų aktorių trupės, tai 2c klasės mokiniai, mokytoja A.Cimermonienė ir mišri (6-9kl.) „Dramos studijos" moksleivių grupė. Parodėme du spektaklius: J.Radzevičiaus „Skruzdėlė Atsiskyrėlė" ir ištrauką iš A.de Sent Egziuperi „Mažasis Princas" Vaikus ruošė - teatro mokytoja, režisierė Daiva Barzinskienė. Jai talkino III g. kl. mokinė Deimantė Ovaldaitė.

Šiltas priėmimas, puikūs pasirodymai, dovanos, aplodismentai lydėjo jaunuosius aktorius viso renginio metu. Už puikų pasirodymą buvome apdovanoti ir pakviesti dalyvauti miesto šventėje „Susitikime penktadienį".

Režisierė Daiva Barzinskienė 

> >

Sveikiname Ugnę Misevičiūtę, laimėjusią III vietą respublikiniame prancūzų kalbos septintų klasių konkurse „Je parle français, et toi?". Šaunuolė, Ugne !

Prancūzų kalbos mokytoja Violeta Mackuvienė

Panevėžio miesto 8-tų klasių moksleivių anglų kalbos raiškiojo skaitymo konkurso 4-osios vietos laimėtoja tapo VIKTORIJA SKVERECKAITĖ 8a kl.

Sveikiname!

Anglų kalbos mokytoja Genovaitė Breivienė

Š.m. kovo 6d. vyko Panevėžio miesto 9-10 klasių moksleivių anglų kalbos olimpiada. Mūsų gimnaziją atstovavo Ainė Lašaitytė IIa kl., Elvinas Ribokas IIb kl., Jonas Perevičius IIc kl. ir Armandas Jasilionis  IIc kl. Pirmosios vietos nugalėtoja tapo LAŠAITYTĖ AINĖ IIa kl.

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtoją ir linkime sėkmės atstovaujant miesto garbę respublikiniame konkurse balandžio mėnesį Palangoje.

Mokinius ruošė mokytoja G.Breivienė ir J.Alešiūnienė

Sulaukėme kovo 14-osios ir mūsų gimnazijoje. Kiekvienais metais 03-14 yra minima tarptautinė skaičiaus PI diena. Ji pasirinkta dėl skaičiaus PI reikšmės π ≈ 3,14. Matematikai ir jų draugai šią šventę mini išradingai ir saldžiai .

Ankstų rytą vyresniųjų klasių mokiniai pasitiko visus skubančius į gimnaziją su nuotaikinga muzika ir matematine užduotimi. Vėliau jie savo jaunesniems draugams vedė netradicines matematikos pamokas. Jų metu prisiminė skaičiaus PI istoriją, jo reikšmę mokslui, atliko įvairias praktines užduotis, sprendė galvosūkius, dalyvavo viktorinose, dėliojo iš skaičiaus PI dėliones, rungėsi tarpusavyje, kuriam pavyks daugiau išmokti skaičiaus PI skaitmenų po kablelio.

Mokiniai skaičių PI perteikė ir kūrybiniais darbais - piešė, lipdė, konstravo, drožinėjo, siuvo, vėlė, dekoravo. Jų darbai papuošė gimnaziją. Šventę vainikavo vaikų kepti apvalūs pyragai, papuošti graikiška π raide. Džiugu, kad mokiniai įdomiai ir kūrybingai praleido laiką.

Ačiū visiems mokiniams, mokytojams ir tėveliams, kurie prisidėjo prie šios šventės.

Matematikos mokytoja Asta Girletė  

Kovo 2 dieną Klaipėdoje vyko VII-as  Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Mūsų gimnazijos  8a klasės mokinė Rugilė Garbaliauskaitė laimėjo 1 vietą. Vertinimo komisija, kurioje buvo kompozitorė Audronė Žigaitytė, operos solistai: Gintarė Skėrytė, Rokas Spalinskas džiaugėsi Rugilės pasirodymu ir ją apdovanojo specialiu prizu už geriausiai atliktą dainą.

Džiaugiamės Rugilės muzikiniais pasiekimais ir sveikiname ją, ir jos mokytoją Jecintą Garbaliauskienę.

Kovo 10 d. gimnazijos 5-8, I-IV gimnazijos klasių mokiniai susirinko į tradicinę šventę „Atžalynas“ ir paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

1990 metais kovo 11 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą. Jame rašoma, kad atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Akte remiamasi 1918 metais vasario 16 dieną pasirašytu Lietuvos nepriklausomybės aktu, kuris niekada nesustojo teisinės galios.

Šiais metais, stipriau nei anksčiau, norėjome  pajausti bendrumo jausmą, pasidžiaugti, kad gyvename laisvoje šalyje, įvertinti savo nuveiktus darbus. Labai smagu, kad gimnazijoje mokosi  daug atsakingų, siekiančių savo tikslų mokinių. Šventės metu buvo pasveikinti 2021-2022 m. m. pirmojo pusmečio mokslo pirmūnai ir olimpiadų - konkursų nugalėtojai bei  juos parengę mokytojai.  

Visi susirinkusieji už puikią šventinę programą liko dėkingi muzikos mokytojai Jecintai Garbaliauskienei, šokių mokytojoms Zitai Rimkuvienei, Laimutei Marijai Jancevičienei, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Linai Karazijienei, renginio režisierei Daivai Barzinskienei.

Violeta Dumbrienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

 

Sveikiname Lietuvos mokinių istorijos olimpiados miesto etapo laimėtoją Indrę Stasiūnaitytę IVga –III vieta

Mokinę olimpiadai ruošė istorijos mokytoja metodininkė Rima Kemzūrienė

Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleiviai aktyviai dalyvavo Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuotame 32–ame Kovo 11–osios metinėms skirtame ir 32 valandas trukusiame bėgime.

Bėgdami po 1-4 bėgimo aplink Laisvės aikštę ratus, savanoriškai dalyvavo Ib ir Ic gimnazijos klasių bei 6b klasės mokiniai, kurie estafetiniu būdu įveikė 65 ratus po 468 metrus.

Kiekvienam iš bėgusių dalyvių buvo įteikti dalyvio pažymėjimai. Sudalyvavę pilietiškumo, fizinio ugdymo, sveikatinimo pamokoje, moksleiviai liko puikios nuotaikos.

Fizinio ugdymo mokytojai  

Kovo 4 dieną Kazimiero Paltaroko gimnazijoje šurmuliavo Kaziuko mugė. Teatro mokytojos Daivos Barzinskienės  vadovaujami ketvirtokai šokėjai kvietė visus mokyklos moksleivius ir mokytojus paganyti akis į gražų pasirodymą, supažindino su Kaziuko mugės tradicijomis ir kvietė pirkti, ko širdis geidžia.

Šįkart jaunieji ,,verslininkai“ prekiavo savo rankomis pagamintomis apyrankėmis, saldumynais, gėlėmis, cukraus vata, ledais, gėrimais ir kitais suvenyrais.

Mokyklos parlamentas paskelbė konkursą ,,gražiausio prekystalio rinkimai“, kurio metu prekiaujantys mokiniai turėjo galimybę nufotografuoti savo prekystalį ir siųsti parlamentui. Visi mokyklos moksleiviai turės galimybę balsuoti už labiausiai patikusį, gražiausią, kūrybiškiausią prekystalį, o nugalėtojai bus apdovanoti Parlamento įsteigais prizais.

Kaziuko mugėje dalyvavo apie 50 vyresniųjų klasių moksleivių. Šiame renginyje ugdomi darbiniai įgūdžiai, įgyjami verslo pradmenys. Mokiniai susipažino su mugės tradicijomis, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti. Retas dalyvis namo grįžo tuščiomis rankomis, dauguma nešė lauktuvių iš Kaziuko mugės.

Mokyklos Parlamento kuratorė Ramunė Batutienė,  

Kaip ir kasmet, gimnazijoje praūžė šimtadienis.

Nuotraukos Sigito Laurinavičiaus ir Lino Stumbrio  

Žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, iš artimųjų ir kitų suaugusiųjų girdėdami daug skirtingos informacijos apie karinius veiksmus Ukrainoje, vaikai ir paaugliai gali jausti didelį nerimą, jiems gali kilti įvairių klausimų.

Pateikiame informaciją tėvams kaip kalbėtis su vaikais apie situaciją Ukrainoje, kurią parengė Paramos vaikams centras.

Primename, kad dėl emocinės paramos ar psichologo konsultacijų galite skambinti telefonu 1809.

Daugiau informacijos apie pagalbos galimybes sužinosite www.pagalbasau.lt/gaukpagalba.

#pagalbasau #vaikai #tevai #ukraina #pokalbis

Pavasaris! Saulė šypsodama žengia lėtai aukštoj dangaus mėlynėj ir beria kaskadomis mums savo spindulius, o su jais – gyvenimą ir džiugesį. (M. K. Čiurlionis)

Velykos - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo šventė. Ruošdamiesi šiai gražiai šventei, pradinių klasių mokiniai piešė velykinius piešinius, margino margučius. Kviečiame pasidžiaugti mokinių piešiniais, kuriuos nupiešė kūrybingai pritaikius nuotolinį mokymą. Tegul bundanti gamta atneša Jums gerumo, vilties, džiaugsmo, o Šv. Velykų saulės spinduliai pripildo širdį gėrio, pasitikėjimo, sveikatos!

Pradinių klasių metodinė grupė

"Džiaukimės tuo, ką turime, neimdami lyginti: niekuomet nebus laimingas tas, kam neramu, jog kitas yra laimingas" (Seneka). 

Kovo 20-oji Tarptautinė laimės diena. Gimnazijos psichologės pakvietė 5-8 klasių mokinius dalyvauti „Laimės receptų" akcijoje. Mokiniai kūrė savo laimės receptus, juos iliustravo ir sutalpino į „Laimės receptų" knygą. Kviečiame pavartyti, pasižiūrėti kas mokiniams teikia laimę, o galbūt, iš jų pasimokyti mėgautis mažais, bet svarbiais dalykais.

Psichologės Aušra Mikelaitienė ir Akvilija Kiburienė 

Sveikiname su Žemės diena!!! Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 

Milėja Mackevičiūtė 8b kl.

Minint 31-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines 3c klasės mokiniai Kamilė, Martyna, Augustė, Paulina, Adelė ir Gabrielius dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. Džiaugiamės šiais mokiniais.

Mokytojos Daiva ir Asta

Mielos moterys!

Su Kovo 8-ąja

 • Lietuvą, kurioje gyvename šiandien, sukūrė jie – šalies valdovai ir karvedžiai, partizanai ir menininkai, knygnešiai ir mokytojai. Lietuvos herojai, kuriems šiandien sakome ačiū už kiekvieną dieną laisvoje tėvynėje.
 • Parašykite jiems asmenišką laišką ir įmeskite į pašto dėžutę, esančią prie vieno iš 50 paminklų visoje Lietuvoje. Padėkokime istoriniams herojams už jų darbus, papasakokime, kokią Lietuvą kuriame šiandien, pasidalinkime mintimis ir svajonėmis – iš širdies į praeitį. Nuo Vasario 16-osios iki pat Kovo 11-osios švęskime Lietuvos gimtadienį prisimindami jos kūrėjus.
 • Įdomiausių laiškų autorius apdovanos akcijos iniciatorius Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

https://www.laiskasistorijai.lt/

Vasario 16 - kovo 11 mūsų gimnazijoje tradiciškai vyksta gimtosios kalbos dienos. Dalijamės vienu iš renginių – „Gražiausio žodžio ir gražiausio posakio rinkimas 5-8 klasėse“

Mieli mokytojai, tėveliai ir mokiniai,

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos  švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. V-349,  nuo 2020 m. kovo 16 dienos iki 2020 m. kovo 27 dienos skelbiamos mokinių PAVASARIO ATOSTOGOS vietoj 2020 m. balandžio 14 dienos – 2020 m. balandžio 17 dienos numatytų pavasario atostogų.

Mokinių atostogų metu gimnazijos mokytojai ruošiasi mokinių mokymuisi nuotoliniu būdu MOODLE ir kitose virtualiose mokymosi aplinkose.

NUO KOVO 30 D. PRASIDĖS NUOTOLINIS MOKINIŲ MOKYMAS.

Detalesnė informacija apie nuotolinį ugdymosi procesą bus pateikta nuo kovo 25 d. elektroniniame  TAMO dienyne.

Mieli mokytojai!

Šiandien Lietuvoje prasideda visuotinis nuotolinis mokymas(is). Natūralu, kad neįprasta veikla kelia nemažai iššūkių. Kad atlaikytume išbandymus, svarbu susidėlioti planą, apgalvoti keletą žingsnių į priekį ir susitelkti į tai, ką galima padaryti dabar.
Pozityviai žiūrėkime į naują patirtį ir klaidas – tai galimybė daug ko išmokti!

Mieli gimnazijos bendruomenės nariai, Lietuvoje siaučia GRIPAS, naujasis COVID-19 virusas. Paskelbus karantiną, įvesti apribojimai, kurių privalome laikytis visi be išimties, mūsų pačių labui.

Gimnazijoje vyko gabiųjų mokinių pagerbimo šventė „Atžalynas“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Lietuvai švenčiant 30-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines tradiciškai Panevėžyje šiai datai paminėti vyko kovo-11-osios bėgimas,

Gimnazijoje vyko Kovo 11-osios pagerbimo šventė „Lietuva - tai mes”, kurią organizavo pradinių klasių mokiniai ir mokytojai.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Kovo 14-oji tarptautinė skaičiaus PI diena. Paminėjimui ši diena pasirinkta dėl π reikšmės – 3,14. Pi  reiškia  apskritimo  ilgio ir jo skersmens santykį. Pi diena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva.

Pažvelkime  į matematiką kitaip.

Kovo 13 d. Jūsų laukia:

 • netradicinės matematikos pamokos,
 • galvosūkių, kryžiažodžių sprendimas pertraukų metu,
 • vaišinimasis „matematiniais“ pyragais.

Linkime išradingai praleisti dieną!

Matematikos ir IT mokytojai

Kovo 3 dieną gimnazijos pradinukai Gabrielės Petkevičaitės - Bitės bibliotekoje dalyvavo 50 – ojoje Vaikų literatūros skyriaus Gimtadienio šventėje.

Gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo mokymuose, kuriuos vedė žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Vasario 28 – penktadienis. Šis penktadienis neeilinis Panevėžio K. Paltaroko gimnazijos 5d klasės mokiniams. Nešini miegmaišiais, čiužiniais į mokyklą vakare rinkosi penktokai. Visi buvo puikios nuotaikos, veiduose švytėjo šypsenos, juk buvo organizuojama naktis gimnazijoje – PUOSELĖJAME DRAUGYSTĘ.

 

Lietuva į NATO buvo priimta lygai prieš 15 metų. Gimnazija prasmingai paminėjo šią sukaktį. II gimnazijos klasių  mokiniai  susitiko su Karaliaus Mindaugo husarų bataliono – Lietuvos ginkluotųjų pajėgų karinio dalinio, esančio Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtyje, kariškiais. Svečiai mokiniams papasakojo, parodė filmukus  apie NATO misijas, savo veiklą, atskleidė kokių asmeninių savybių būtina turėti, norint siekti profesionalaus kario karjeros. Gimnazistai turėjo galimybę paliesti kario žvalgo įrangą, ginklų kopijas.

6b klasė atstovavo gimnazijai Lietuvos narystės NATO 15-mečio minėjime, kuris vyko prie miesto Savivaldybės. Renginio metu buvo iškilmingai pakelta NATO vėliava, vyko trumpas koncertas, buvo demonstruojama karinė technika ir ginklai.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Dumbrienė, nuotraukos Stasio Skrebio

Linkime sėkmės. Šiandien I gimn. klasės mokinys Matas išvykstą į informatikos olimpiados Šalies etapo baigiamąją dalį. Olimpiada vyks Nemenčinės Gedimino gimnazijoje. Linkime Matui įdomių sprendimų ir originalių minčių!

Informacinių technologijų mokytoja Irma Lažauskienė

Kovo 10-14 dienomis vyko kultūrinė-pažintinė kelionė į Strasbūrą (Prancūziją), kurią laimėjome dalyvaudami pilietinių- iniciatyvų projekte „Kuriame Lietuvą”. Kelionės metu mes daug sužinojome apie Lenkiją, jos kultūrą ir politiką, išvydome nuostabų Vokietijos gamtovaizdį, aplankėme Drezdeną ir Niurnbergą ir, žinoma, apsilankėme Europos Parlamente Strasbūre. Čia mes susitikome su parlamentaru Petru Auštrevičiu. Ilgai laukto susitikimo metu jis mums papasakojo apie Parlamento prasmę Europai ir jos šalims, jo veiklą, dienotvarkę ir visus sprendžiamus klausimus. Po susitikimo gidė mus nuvedė į pačią Europos parlamento širdį - plenarinę pasitarimų salę. Ten turėjome galimybę gyvai pamatyti ir išgirsti čia sprendžiamas problemas ir kartu dalyvauti pasitarime. Po apsilankymo Europos parlamente apžiūrėjome Strasbūro miestą, aplankėme įžymiąją Strasbūro Katedrą ir kitus garsius pastatus.

Į šį projektą mes įsitraukėme dėka istorijos mokytojos Almos Kazlauskienės, kuri pasiūlė temą apie tremtį patyrusią Bartkų šeimą iš Panevėžio rajono. Kartu su mumis važiavo Bartkų šeimos atstovė- mūsų gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Irma Lažauskienė. Ši kelionė mums yra gera motyvacija ateityje domėtis Lietuvos ir Europos istorija bei dalyvauti pilietiniuose projektuose.

IIga mokinės Martyna Mickutė ir Emilija Kęstaitytė

3 b klasės mokiniai sužinojo, kad kovo 21-ąją švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena. Nuoširdžiai ir linksmai prisidėjo prie socialinės akcijos #nenurašykopalaikyk#, skirtos palaikyti ir išreikšti toleranciją ir draugiškumą žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Į svečius atvyko mama Kristina, kuri papasakojo, kas nulemia tų žmonių kitoniškumą ir kodėl buvo sugalvota tokia akcija. Mokiniai sužinojo, kad tokie vaikai vadinami „Saulės vaikais“. Klasės mokiniai mūvėjo skirtingų spalvų kojines - nepabūgo pabūti kitokiais! Supratome, kad tai, ką šiandieną darėme, paskatins mus dar labiau plėsti draugiškumo ir tolerancijos ribas, padės formuoti požiūrį į žmones su šia negalia. Dėkojame mamai Kristinai.

3b klasės mokiniai, nuotraukos mamos Kristinos

 

Kovo 10 dieną 3c klasės vaikai ir tėveliai dalyvavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuotame 29 – osioms Kovo 11-osios metinėms skirtame bėgime, kuriuo buvo siekiama Lietuvos estafetinio bėgimo rekordo. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas pažymėjimais. Bėgimo akimirkos įsimintinose Modesto tėvelio nuotraukose.

Nuotraukos Nerijaus Railos

Kovo 12 dieną visoje Lietuvoje Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba daugiau nei 100 mokyklų organizuoja „Vaiko konstitucijos pamoką“ šalies penktokams.

Nuotraukos Stasio Skrebio

 

Kovo 6 d. (trečiadienį), Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje bus aukojamos šv. Mišios ir pelenų barstymas:

 • 10 val. I-V klasių mokiniams
 • 12 val. VI-12 klasių mokiniams

Kapelionas kun. Tomas Paliukėnas

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje vyko - „Kaziuko kermošius“. Visą dieną šurmuliavo šventinė prekyba, mokiniai mokėsi verslumo pardavinėdami įvairiausius gaminius. „Amatininkų kiemelyje“ visi norintys galėjo susipažinti su tradiciniais amatais. Aktų salėje 8 kl. , I-III gimn. kl. mokiniai, tėveliai ir mokytojai dalyvavo protų kovose - „101 klausimas apie Lietuvos istoriją". Stadione prie Užgavėnių laužo, skambant nuotaikingai muzikai, liejosi linksmybės ir vaišės.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Artėja gražiausia metų šventė – Šv. Velykos. 1b ir 3a klasių mokiniai su mokytojomis vyko Į Panevėžio rajone, Upytėje įsikūrusį Tradicinių amatų centrą ir  dalyvavo edukacinėje programoje „Velykų tradicijos, papročiai, kiaušinių marginimas“. Mokiniai sužinojo apie Šv. Velykų tradicijas, kokiais raštais ir ornamentais buvo marginami kiaušiniai senovėje, kokius ir iš ko žmonės pasigamindavo dažus, ką reiškė kiekviena spalva, ką simbolizuoja margučio raštai. 

Mokytojos Vitalija Babrauskienė ir Sonata Marcinkevičienė

Integralios dienos grupės mokiniai dalyvavo susitikime su 1c klasės mokinio Tajaus Šegamogo tėčiu Tomu. Krepšininkai Tomas ir Donatas žaidžia Rėzus krepšinio komandoje. Sportininkai vaikus pamokė varyti kamuolį per kliūtis, atlikti „krokodilo" metimus į krepšį, parodė, kaip mankštinasi per treniruotes. Pirmokai džiaugėsi gavę dovanų krepšinio kamuolį. Ši sporto popietė buvo žaisminga ir smagi.

Mokytojos Daiva ir Vida

 

Gimnazijos Tik‘o (tėvų klubo) iniciatyva gimnazijoje kovo 22 d. vyko šeimų vakaras. Jo metu mokėmės velti sausą veltinį, vėrėme sodus, rišome apyrankes, gaivinome žmogų, rungėmės šaškių žaidime, piešėme ant vandens. Dalyviai džiaugėsi turiningai praleistu laiku ir kvietimu į planuojamą gimnazijos šeimų žygį po Panevėžio miestą.

Inga ir Vida


3a klasės mokiniai dailės ir technologijų pamokoje išbandė programėlę Quiver 3D. Pirmiausia atspausdintame piešinyje mokinys nupiešia piešinį, tada išmaniajame /planšetiniame įrenginyje reikia paleisti suinstaliuotą programą ir virš piešinio atgyja 3D vaizdas ekrane. Nupiešėme virš 50 piešinių, nes norėjome kuo daugiau pamatyti atgyjančių piešinių savo mobiliajame įrenginyje. Išmanusis telefonas tapo puikiu įrankiu, piešimo išmanioji pamoka persikėlė į namus - teko mokyti tėvelius ir senelius naudotis išmaniaisiais mobiliaisiais įrenginiais.

3a klasės mokytoja Sonata Marcinkevičienė  

 

Kovo 22-ąją dieną gimnazijoje vyko iniciatyva „Kiekvieną pertrauką išgerk stiklinę vandens", skirta Pasaulinei vandens dienai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Sandra Dolgova

Knygnešio dieną 1a ir 1c klasių mokiniai paminėjo kraštotyros muziejuje. Pirmokai dalyvavo  edukacinėje programoje „Lietuvybės terapija“, apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas ir išklausė muziejininkės pasakojimą apie knygnešių gyvenimą, įžymius knygnešius. Tai buvo pirmoji pažintis su knygnešystės istorija. Pirmokai atliko užduotis slaptojoje daraktorinėje mokykloje. Įdomiausia buvo rašyti su žąsies plunksna.  Reikia tikėtis, kad mokiniai  suprato išsaugotos gimtosios kalbos ir ja parašytų knygų vertę.  

Parengė mokyt. Gražina Bataitienė  

Sveikinimas gimnazijos bendruomenei su Žemės diena.

Gamtos mokslų metodinė grupė

Pradinių klasių mokiniai Knygnešio dieną paminėjo knygų paroda „Mano tėvų, senelių vaikystės knyga“. Vaikai džiaugėsi, susidomėję vartė knygutes, klausinėjo, vienas kitam rodė savo mamyčių, tėvelių ir senelių knygas. Pati seniausia 3c klasės Teresės mamos vaikystės knyga Šventosios Kūdikėlio  Jėzaus Teresės „Sielos istorija“ 1931 m. leidimo. Net apdegusi atkeliavo  2b klasės mokinio Juliaus močiutės Zofijos  padovanota jos pirmosios mokytojos knyga „Gyveno senelis ir senelė“ 1956 m. Šioje parodoje  visos knygos turi  savo istoriją. Mes dėkingi, kad knygnešiai slapta nešė lietuvišką žodį , mintį, knygą...  Džiugu, kad tėveliai ir seneliai išsaugojo savo vaikystės knygas  ir jomis dalinasi su mumis.

Parodą parengė  mokytojos G. Bataitienė, D. Žukauskienė, nuotraukos Stasio Skrebio  

Kovo 14 dieną matematikai ir jų draugai švenčia tarptautinę skaičiaus π (Pi) dieną. Norėdami atkreipti matematikos svarbą ir grožį mūsų gyvenime matematikos mokytojai mūsų gimnazijoje surengė šventę. Pi dienoje susipynė ir mokslas, ir menas, nes gimnazijos koridorius puošė mokinių pieštos, klijuotos, siuvinėtos, drožinėtos pi raidės. Pamokų metu mokiniai susipažino kas tai yra skaičius pi, bandė siekti rekordo išmokstant kuo daugiau skaičiaus pi skaitmenų, sprendė įvairius galvosūkius. Vyresnieji moksleiviai pertraukų metu siūlė jėgas išbandyti dėlionių konkursuose. Na ir žinoma visi vaišinosi savo keptais pyragais išpuoštais pi raidelėmis. Gimnazijos specialistės užbaigė šventę įdomiu renginiu su 5 - 6 klasių mokiniais. Popietės metu mokiniai atliko įvairių daiktų matavimus, tikrino skaičiaus pi reikšmę. Žaismingai iš lego kaladėlių dėliojo pi skaičiaus seką. Šių metų rekordas 28 skaitmenys! Lauksime kitų metų rekordo.

Matematikos mokytojos, socialinės pedagogės ir psichologės  

Patys gražiausi žodžiai - Tėvynė, Lietuva, Žemė, Laisvė - sugulė į ketureilius ir haiku. Šį kartą poetais tapo visi 5-8 ir I-IV klasių mokiniai, paskyrę savo kūrybą Lietuvos šimtmečiui ir taip išreiškę pagarbą bei meilę savo gimtinei.
Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Gudynienė

Miglė Palujanskaitė, IVgc kl. mokinė IV nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“ 2 etapas, LR Seime

Š. m. kovo 10 d. aš, IVgc kl. mokinė Miglė Palujanskaitė, dalyvavau pirmąkart organizuojamame IV nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ 2 etape, vykusiame LR Seime. Atvykę iš Lietuvos miestų ir miestelių bei užsienio šalių įvairių amžiaus grupių dalyviai atsakinėjo į 30 atvirų istorinių klausimų, susijusių su įvairiomis gyvenimo sritimis ir apėmusių kone visus Lietuvos valstybės laikotarpius. Konkurso pabaigoje išaiškėjo geriausiai pasirodęs progimnazistas, gimnazistas, visuomenės atstovas, užsienio lietuvis bei pats pačiausias Lietuvos istorijos žinovas. Juo tapo vilnietis Rimantas Grikienis.

Konkursas neapsiribojo vien užduočių sprendimu: kol dalyviai bandė atsakyti į sudėtingus klausimus, lydintys mokytojai buvo pakviesti į ekskursiją po Seimą, vėliau panašia ekskursija nudžiuginti ir konkursantai. Renginys sutapo su Seimo pavasario sesijos pradžia, tad turėjome galimybę apsilankyti ir plenariniame posėdyje.

Dalyvavimas pirmąkart per 4 metus vykusiame nacionalinio konkurso 2 etape yra didžiulis pasiekimas. Džiaugiuosi turėjusi progą ne tik atstovauti gimnaziją, bet ir praplėsti žinias, sužinoti dalykus, kurių jokiuose istoriniuose vadovėliuose nerasime. Nuoširdžiai dėkoju istorijos mokytoja Rimai Kemzūrienei už paskatinimą, pasitikėjimą ir suteiktas žinias, padėjusias konkurse pasiekti savąjį tikslą! 

Miglė Palujanskaitė,  IVgc kl. mokinė 

Kaip ir kasmet, prieš kovo 11-ąją, gimnazijoje susirenkame pagerbti, apdovanoti puikiai ir labai gerai besimokančių mokinių. Pilnutėlėje salėje mokinių, mokytojų ir tėvelių repetavo moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestras. Nuotaika šventiška. Kompoziciją apie caro priespaudos , spaudos draudimo laikotarpį atliko 6c klasės berniukai. Visi dalyvavusieji giedojo Lietuvos valstybės himną, sveikino gimnazijos moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Vygintas Trepekūnas).

Direktorė Gražina Gailiūnienė kalbėjo: „Tėvynė prasideda čia. Mes švenčiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-metį ir didžiuojamės jumis, gimnazijos mokslo pirmūnais“. Direktoriaus pavaduotoja Violeta Dumbrienė džiaugėsi, kad šių mokslo metų I-ąjį semestrą puikiai ir labai gerai baigė 42 mokiniai iš 5-8 ir I-IV gimnazijos klasių. Pavaduotoja įteikė mokslo pirmūnams padėkos raštus. Mūsų gimnazijos moksleiviai turi labai daug laimėjimų konkursuose ir olimpiadose, bet apdovanojimai jiems bus įteikti pavasarį. Pasveikino 8a klasės mokinę Vitą Bisigirskaitę, Panevėžio miesto epistolinio rašinio konkurse laimėjusią I-ąją vietą (mokytoja  Lina Karazijienė). Visus atgaivino  kompozicijos: 7-okų - Bumba dumba“ (vadovė Alina Bardauskienė) ir 11-okų ,,Bėgti, bėgti, bėgti“ (vadovės: Alina Bardauskienė ir Zita Kontrimienė), laimėjusios miesto ir regioniniuose meninio skaitymo konkursuose. Rugilė Garbaliauskaitė su broliuku Jonuku atliko lietuvių liaudies dainą „Už žalių miškelių“.

Gražiai auga mūsų atžalynas. Linkime sėkmės ir naujų laimėjimų. Dėkojame rengusiems šią šventę ir dalyvavusiems.

Regina Stumbrienė, nuotraukos Stasio Skrebio  

Kovo 8 d. nuo pat ryto gimnazijoje lankėsi svečiai iš Baltriškių (Zarasų raj.) Tiberiados vienuolyno. Brolis Egidijus ir šiuos metus kartu su broliais nusprendęs praleisti Algimantas dalijosi, kaip jie savo kasdienybėje patiria Dievo buvimą, taip pat kokia vyksta veikla jų vienuolyne. Tikybos ir kitų pamokų metu svečiai susitiko su aštuntokais, devintokais ir vienuoliktokais.
Dėkojame s. Vitalijai Fedaravičiūtei už šių susitikimų suorganizavimą.

 

Kovo 8 dieną į aktų salę sugužėjo daug gimnazijos dainorėlių, žiūrovų. Vyko jau gražia tradicija tapęs pilietinės dainos konkursas. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, muzikos mokytoja Edita Dilienė sveikino visus, džiaugėsi, kad mus vienija meilė savo kraštui. Linkėjo dainuoti kartu ir būti laimingiems.

Konkurse skambėjo gimnazijos pradinių, vyresniųjų klasių chorų, ansamblių, duetų, solistų atliekamos dainos apie Lietuvą – Tėvynę, gražios ir melodingos liaudies dainos. Turime puikių dainininkų, kuriuos skatina ir moko dainuoti šaunūs muzikos mokytojai: Jecinta Garbaliauskienė, Dalia Šmidtienė, Edita Dilienė, Gitana Garlienė, Lina Kairytė (Panevėžio Vaikų muzikos mokyklos mokytoja).

Direktoriaus pavaduotoja Edita Dilienė dėkojo dainininkams, jų mokytojoms, įteikė padėkos raštus, pavaišino saldainiais.

Regina Stumbrienė, nuotraukos Stasio Skrebio

 

Vasario mėnesį  gimnazijos moksleiviai pasiryžo dalyvauti akcijoje „Už stipresnę Lietuvą“. Jos tikslas stiprinti kiekvieno gimnazisto fizinį pasirengimą vienoje iš jėgos ištvermės rungčių - 100 atsispaudimų per vieną kūno kultūros pamoką. 8-I-IV gimnazijos klasių mokiniai aktyviai dalyvavo šioje akcijoje. Akcija buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui paminėti.

Parengė kūno kultūros minkytojai Kęstutis Meliūkštis, Vasilijus Semčišinas

Vadovaujantis naujai patvirtintu Darbo kodeksu 2018 m.  vasario 13 d. vyko gimnazijos Darbo tarybos rinkimai. Rinkimų komisija skelbia rezultatus.

 1. Misevičienė Daina - 57
 2. Karanauskaitė Violeta- 44
 3. Ratkevičiūtė Rita- 31
 4. Bujokaitė Greta- 45
 5. Pauliukienė Valė- 47

Darbos tarybos pirmininkas - Misevičienė Daina, el. paštas: dainamisevicienė@gmail.com, darbo tarybos sekretorius - Karanauskaitė Violeta, el. paštas: v.karanauskaite@gmail.com  

Kiekvienais metais kovo pirmomis dienomis mūsų gimnazijoje šurmuliuoja Kaziuko mugė.

Nuotraukos Stasio Skrebio  

Paieška svetainėje

Gimnazija mūsų rankose

TV laida „Lietuvos mokyklos" apie Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnaziją

Projektas „Būk sveikas ir aktyvus"

Projektas „Būk stiprus ir aktyvus“

Gimnazijos pasiekimai

Virtualios mokymosi aplinkos

 

Iškilus problemoms kreipkitės adresu:
 pagalba@paltaroko.panevezys.lm.lt

Patyčių dėžutė

Asmens duomenų apsauga

Meniu

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas