2a.jpg

Studijuok KTU PANEVĖŽYJE!

Pagalbos vaikams linija

Panevėžio kolegija

Mokinių konferencija - projektinių darbų pristatymui

2021 m.  birželio 3 d., mūsų gimnazijoje vyko MOKINIŲ KONFERENCIJA, skirta visus šiuos mokslo metus vykdytų projektinių darbų pristatymui. Apie vykdytą projektą pranešimus skaityti įvairių dalykų mokytojai atrinko įdomiausius, kokybiškiausiai atliktus ar inovatyvumu, o gal – praktiškumu, kūrybiškumu, moksliškumu, aktualumu ar kitais kriterijais išskiriančių projektų autorius. Mokiniams visus metus talkino didelis būrys mokytojų.  Darbų pristatymas buvo organizuojamas dviem srautais, pagal amžiaus grupes: 5-8 klasės ir I-II gimnazijos klasės. Projektų išpildymuose labai ryškiai atsispindėjo tarpdalykinė integracija. Fotogalerija

Mes, mokyklos bendruomenė, didžiuojamės mokinių žingeidumu ir įsitraukimu į veiklas, kruopštumu, atsivėrimu spontaniškumui, išradingumu ir atkaklumu siekiant savojo tikslo.

Pirmojoje Konferencijos dalyje (5-8 kl.) projektų pristatymo metu galėjome grožėtis šiuolaikine kryždirbyste, džiaugtis suvenyrinių gimnazijos rankinių gamybos procesu. Matematikos pasaulis pasirodė esantis ne tik piniginėje, kai skaičiuojame pinigus, bet ir gerai žinomuose Panevėžios statiniuose. Patobulinome ir anglų kalbos klausymo įgūdžius, klausėme projekto anglų kalba, sužinojome apie „Zero waste“ (Nulis atliekų) judėjimą. Pranešimu buvome skatinami mąstyti ir siekti gyventi ekologiškiau. Nustebino ir istorinėmis žiniomis pasikaustę, trumpam gidais tapę mokiniai, nuotoliniu būdu apvedžioję mus trumpiausiomis, ilgiausiomis, seniausiomis Panevėžio gatvėmis. Juos papildė kito projektinio darbo autoriai  - pramoninio turizmo temą pasirinkę mokiniai, kalbėję apie Panevėžyje veikusius Cukraus ir Konservų fabrikus. Nustebino Konservų fabrikui prognozuojama renesanso epocha... Išgirdę apie Cukraus fabriką, kito projekto dalyvio dėka, savo akimis galėjome pamatyti namų laboratoriją, kurioje buvo išauginti spalvoti cukraus kristalai. Pasiilgę kutūrinių renginių, buvome pamaloninti Pasakos – poemos „Eglė Žalčių karalienė“ video pristatymu, kur darniai apsijungė pasakojimas, aktorystė, režisūra, kino montavimas ir kiti praktiniai įgūdžiai bei talentai. Galiausiai patekome į sporto pasaulį, buvome supažindinti su lietuvių pasiekimais Olimpinėse žaidynėse, nuo 1991 metų jų iškovotomis pergalėmis.

Popietinėje dalyje (I-II gimnazijos klasė) jaukiai tęsėsi projektinių darbų pristatymo įvairovė: nuo pradinės mokinių svajonės sukurti žymiausių Panevėžio miesto lankytinų objektų maršrutą pėstiesiems, realybe virto mokinių sukurti net trys maršrutai: pėstiesiems, dviratininkams ir važiuojantiems automobiliu. Erdvės plėtėsi, miesto nebeužteko... Vėliau vienas mokinys nustebino netikėtais atradimais, sujungęs dvi meno šakas: poeziją ir fotografiją. Atidžiai įsiklausydamas į pasaulį, vaikinas stengėsi įžiūrėti jo šviesą. Kita gimnazistė pranoko lūkesčius: vietoj planuoto interaktyvaus knygos plakato sukūrė juos net keturis. Šie plakatai taps patogia mokomąja priemone ir mokytojui, dėstančiam Antikos kursą II gimnazijos klasėje, ir mokiniui, kuris lengvai ras vienoje vietoje visą reikalingą informaciją. Jungtinė mokinių grupė sukūrė internetinę svetainę, kurioje vystė skaitmeninio etiketo temą, gilino programavimo, informacijos paieškos, talpinimo, redagavimo ir informacijos sklaidos įgūdžius bei kūrybiškumą. Kito projektinio darbo pristatymo dėka nuo skaitmeninio pasaulio persikėlėme prie Baikalo. Mokinių sukurto dokumentinio filmo pagalba susipažinome su ten slypinčiomis paslaptimis. Kas suprato rusų kalbą, galėjome mėgautis rusiškai įgarsintu tekstu, o kam sunkiau – buvo galimybė skaityti lietuviškus titrus. Svarbu pažinti ne tik Baikalą, bet ir savo žmones, o konkrečiai –Lietuvos skulptorių prof. Juozą Zikarą,  kurio atminimui skirti 2021 m. Šiai pažinčiai mus pakvietė filmuką sukūrusios kito projekto autorės. O nuo skulptūros meno prie logiškai apskaičiuoto gyvenimo meno keliavome kartu su dviem II gimnazijos klasės mokiniais. Jie supažindino, koks praktiškas, svarbus ir žmogui gyvybiškai reikalingas fizikos mokslas. Nuo kuro energijos panaudojimo maisto gaminimui, patalpų šildymui, mokiniai perėjo prie spiritinės lemputės degiklio naudingumo koeficiento nustatymo, įvertino, kur nenaudingai prarandama energija, pasiūlė būdų naudingumo koeficientui padidinti, parengė laboratorinio darbo metodiką bei aprašą. Kad galva neperkaistų nuo tikslumo ir skaičiavimų magijos, buvome pakviesti pakeliauti muzikos terapijos takais ir mėgautis mūsų gimnazisto kurta muzika, prisiliesti prie svajojančio kurti jauno žmogaus paieškų ir kartu pavaikščioti jo kūrybinio kelio vingiais. Panašiais takais pasivaikščioti mus pakvietė ir kitos dvi mokinės. Prie muzikinės kūrybos jos dar prijungė poeziją.

Šiuose projektuose apsijungė, žinios, įgūdžiai, kūryba, tikėjimas, tikslumas, sportas, menas, mokslas… Buvo gera bendradarbiauti, mokyti ir mokytis, svajoti ir kurti su mylimais, gabiais, atsakingais mokiniais. Paaugome visi ne tik mokiniai, bet ir mes, mokytojai.

Ačiū visiems Mokinių konferencijoje dalyvavusiems mokiniams, mokytojams ir žiūrovams – klausytojams.

Konferencijos organizavimu rūpinosi pavaduotoja Violeta Dumbrienė, konferenciją vedė mokyklos psichologė Akvilija Kiburienė, pranešimų apibendrinimą internetinei svetainei ruošė s. Elija Rudinskaitė.

Papildoma  informacija

Konferencija ,,Projektinė veikla“  2021-06-03
 Projektų sąrašas

5-8 klasės