MS=ms64468382

Pamokos konferencijos

I gimnazijos klasių VGTU grupės mokiniams gegužės 14 dieną biotechnologijų pamoka vyko inovatyvių technologijų įmonėje „BIOENERGY LT", kuri įsikūrusi Panevėžyje Staniūnų gatvėje. Pardavimų vadovas Tomas Vaitkevičius papasakojo apie įmonės veiklą, kuri kuria bei gamina pagal pažangiausias mokslo ir gamybos technologijas biologinius – bakterinius preparatus, skirtus augalų mitybos optimizavimui bei natūralaus dirvožemio derlingumo atstatymui. Gimnazistai taip pat susipažino su automatizuota bioreaktorių linija, tyrimų laboratorijomis, pagilino žinias apie biotechnologijoje naudojamus mikroorganizmus.

Biotechnologijų mokytojos: Daina Misevičienė ir Neringa Garuckienė

Vasario 20 dieną Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje vyko atvira pamoka „Gamtos mokslai kitaip“ vadinamajai 13 klasei, kurios mokiniais buvo dvidešimt du Panevėžio miesto gamtos mokslų mokytojai. Didėjant dėmesiui gamtamoksliniam ugdymui, siekiant jį padaryti patraukliu mokiniams, mokytojai nuolat turi ieškoti naujų ugdymo metodų, formų, erdvių. Taigi fizikos mokytojos D.Dambrauskienė, D.Kuosienė, biologijos mokytojos D.Misevičienė, N.Garuckienė ir chemijos mokytoja S.Butkutė pasidalino savo patirtimi, kaip įgytas dalykines teorines žinias, per žaidimus ir vaidybą, pateikti kūrybiškai, įdomiai, patraukliai siejant visus tris gamtos mokslus.

Parengė S.Butkutė

Minint Žemės mėnesį gimnazijoje vyko penktų klasių mokiniams viktorina „Gamtos pasaulio labirintuose“. Šios viktorinos tikslas – keliaujant labirintais įminti visas gamtos paslaptis. Dalyviams teko įveikti teorines, praktines ir kūrybines užduotis.

Gamtos mokytoja Neringa Garuckienė

Balandžio 20d., penktadienį, aktų salėje vyko integruota atvira pamoka „Gamtos mokslai kitaip". Susirinkę gimnazistai - devintųjų klasių mokiniai - išsyk pateko į draugingą, šiltą atmosferą. Ir trys komandos, sudarytos iš šešių dalyvių, ir sirgaliai gavo linksmas, įdomias užduotis. Paklausti, kaip, jų spėjimu, patys pasirodys, mokiniai buvo nusiteikę optimistiškai; o kaipgi kitaip, kai klausimus ir mįsles puolame su komandos draugais ir šypsena veide? Sirgaliams buvo pavesta sukurti jiems duoto prietaiso reklamą (reklamuoti teko biologinį torsą, stovą su mėgintuvėliais ir elektroskopą, tad pristatymuose netrūko nei originalumo, nei šmaikštumo), o komandų dalyviams darbo buvo šiek tiek daugiau: jie turėjo atlikti šešias užduotis, tačiau, kadangi šios buvo smagios ir negirdėtos, entuziasmo toli gražu netrūko. O kur noras, ten ir rezultatai: komandos kūrė spalvingus plakatus, informaciją apie ozoną deklamavo kaip poetai, traukė sutartine ir net repavo, išgalvojo kūrybingus atsakymus į mįsles. Renginiui besibaigiant, komisija ėmė skaičiuoti rezultatus, ir čia paaiškėjo, kad šviesios kiekvienos klasės viltys apie nemažą taškų skaičių beveik išsipildė; daugiausia jų surinko IB, nors IA ir IC daug neatsiliko. Ši pamoka neabejotinai buvo viena linksmiausių, ir kas žino, galbūt ji ne paskutinė tokia?

Parengė 9a gimnazistė Ainė Lašaitytė

„Gamta nieko nedaro be tikslo“ – tokiais žodžiais prasidėjo XIX nacionalinė moksleivių ir mokytojų konferencija Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje balandžio 20 dieną. Joje 2c ir 4a klasės mokiniai pristatė savo tiriamuosius darbus. Liucija 2c kl., Rusnė 4a kl. pateiktyje „Linksmieji Čipolinai“ pamokė, kad pjaustant svogūną reikia kramtyti kramtomą gumą, tada neverkiama. Gabija 2c kl. pristatė du projektus apie žirgus. Ji stebėjo ir fiksavo pirmuosius kumeliuko mėnesius „Aysu dienoraštyje“, bei fizinio aktyvumo, emocinio pasirengimo, praktinių žinių reikšmę jodinėjant žirgu „Žirgas – mano gyvenimas“. Joris ir Ugnė 2c kl. pristatė ilgalaikį projektą „Žalią pupą sodinau“. Ketvirtokės Selina ir Rugilė pristatė savo klasės projektus „Žaliosios palangės“ ir „Mokausi sveikai gyventi“, kuriuose akcentavo, kad domėtis sveikata ir sveikai gyventi turi tapti nuostata ir sveikos gyvensenos praktika.

Mokytojos Aina Cimermonienė, Danguolė Kepalienė

2018 m. balandžio 12 d. „Šaltinio“ progimnazijoje vyko Panevėžio miesto mokyklų 3-4 klasių mokinių ugdymo karjerai konkursas „Pasimatuok profesiją“. Mūsų gimnazijos pradinukus atstovavo: Fausta Meškauskaitė (3c kl.), Marija Rozytė (3c kl), Andreja Juškevičiūtė (4b kl.), Rebeka Skrudupė (4b kl.). Konkurse dalyvavo 11 komandų. Sėkmė lydėjo mus. Iškovota I vieta, pereinamoji taurė, ir išskirtinė galimybė klasei  apsilankyti Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje. Suteikta teisė sekančiais metai organizuoti šį konkursą mūsų gimnazijoje.

Mokytojos Ona Meškauskienė, Kristina Tamauskienė

Puslapis 1 iš 3

Mūsų gimnazija

Fotogalerija. Gruodis 2019