Company Logo

O, Dieve, Tavęs mes ieškojome ryto aušroj. O, Dieve, Tavęs mes ieškojome nakty tamsioj. Žvaigždėtam danguje, mėnulio pilnaty, tik nesupratome, kad Tu šalia esi. O, Dieve, Tavęs mes ieškojom už jūrų plačių. O, Dieve, Tavęs mes ieškojom viršūnėj kalnų. Visur ieškojom mes vienintelio Tavęs, tik nesupratome, kad Tu šalia esi. O, Dieve, Tave mes atradome savo darbuos. O, Dieve, Tave mes atradom gyvybės daiguos. Atradome Tave vėl savo širdyse. Nereikia eit toli, kai Tu šalia esi.


Pamokų laikas

1 8.00–8.45
2 8.55–9.40
3 9.50–10.35
4 10.55–11.40
5 12.00–12.45
6 13.00–13.45
7 13.55–14.40
8 14.50–15.35

Maironiečiai dalyvavo etnografinėje popietėje „Širdimi pažinkime Lietuvą“

2015- ieji  - etnografinių regionų metai. Ta proga gruodžio 17 dieną Panevėžio miesto mokyklų maironiečiai rinkosi į Žemynos progimnaziją – į integruotą popietę „Širdimi pažinkime Lietuvą“. Žemynos progimnazijos maironiečiai su mokytoja Liuda Putauskiene, sutelkę savo mokyklos saviveiklininkus, parengė gražią programą. Šoko tautinių šokius, dainavo sutartinę, papasakojo apie Dzūkiją, padainavo dzūkišką dainą. „Vilties“ pagrindinės mokyklos  maironiečiai porino aukštaitiškas istorijas, papasakojo, ką reiškia aukštaitiškų tautinių drabužių detalės, vaišino pačių keptais pyragėliais. O mūsų gimnazijos maironietės pristatė Žemaitiją. Jos popietės dalyvius supažindino su žemaičių tarmės ypatybėmis, žemaitiškai skaitė eilėraštį, patarles ir priežodžius, pavaišino kastiniu su bulvėmis.

Mokyklų maironiečiams, integruotos popietės dalyviams, buvo įteiktos padėkos.

Maironiečių būrelio vadovė Regina Stumbrienė

Maironiečiai Jurgines šventė Biržuose

Balandžio 24 dieną mes, gimnazijos maironiečiai, su būrelio vadove Regina Stumbriene dalyvavome Lietuvos maironiečių sambūryje – Jurginėse Biržų mieste. Susirinko maironiečiai iš visų Lietuvos kampelių: Dzūkijos, Aukštaitijos ir Žemaitijos.

Meldėmės šv. Jono krikštytojo bažnyčioje, aplankėme Biržų krašto muziejų  „Sėla“, įsikūrusį Biržų pilyje, ant Širvenos ežero kranto. Ištaigingos salės, ekspozicijos, pastatai mena 16-18 amžius. Pilį pastatė ir joje gyveno bajorai Radvilos, o 1811- 1939 metais ten gyveno bajorai Tiškevičiai.

Pilies salėje dainavo Biržų krašto jaunimo etnografinis muziejus. Sužavėjo jų atliekamos sutartinės, liaudies dainos, skambūs dainininkų balsai.  Pilies rūmų aikštėje klausėmės koncerto, kurį vedė biržiečiai, o dalyvavo maironiečiai iš visos Lietuvos.

Grįždami apžiūrėjome karstines smegduobes Biržų regioniniame parke ir didžiausią jų – Karvės Olą. Malonu buvo keliauti ir dalyvauti renginyje, kai gamtoje skleidžiasi pavasario žaluma,  šviečia saulė.

Maironietės: Justina, Viltė, Goda, Monika ir Onutė.

Justino Marcinkevičiaus poezijos skaitymai „Po šviesiąja žvaigžde“

 „Poetas - tai kelias. Iš vienos širdies į kitą. Iš vienos epochos į kitą“,- rašė poetas Justinas Marcinkevičius“.  Į  Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnaziją sukvietėme  miesto maironiečius ir jų vadovus iš Vytauto Žemkalnio gimnazijos,  „Vilties“ pagrindinės mokyklos ir  „Žemynos“ progimnazijos. Prienai, poeto tėviškė, paskelbė šiuos metus Justino Marcinkevičiaus metais. Kovo mėnesį minime 85-ąsias poeto metines. Ta proga surengėme  Justino Marcinkevičiaus poezijos skaitymus ,,Po šviesiąja žvaigžde“.  Maironiečiai skaitė Justino Marcinkevičiaus eiles apie Lietuvą - Tėvynę, Žemę, Gimtąją kalbą, Meilę, Motiną. Poezija ir muzika- neatskiriami dalykai. Viltė Bijanskytė 8b kl. grojo fleita, dainavo gimnazijos ansamblis (vadovė Zita Pilkauskienė). Popietėje dalyvavo, atsiminimus apie poetą Justiną Marcinkevičių pasakojo jo amžininkas, Lietuvos Maironiečių draugijos vadovas Eugenijus Urbonas. Už aktyvią veiklą  draugijos 25-mečio proga  jis įteikė padėkas maironiečiams  ir jų vadovams.

 Popietėje buvo gera. Juk poezija sušildo, sutaurina, prašviesina ir suartina žmones.

Maironiečiai ir jų vadovė Regina Stumbrienė, nuotraukos Stasio Skrebio

Maironiečiai skaitė Donelaitį

Gruodžio 11 dieną mes, gimnazijos maironietės, dalyvavome adventinėje popietėje „Vilties pagrindinėje mokykloje. Kartu su kitų miesto mokyklų maironiečiais uždegėme adventines žvakes ir skaitėme Kristijono Donelaičio „Metų“ ištraukas, kitų poetų eiles. Liaudiškais instrumentais grojo „Vilties“ pagrindinės mokyklos moksleiviai. Paskui susėdome visi prie bendro stalo, vaišinomės arbata ir kitomis gėrybėmis.

Maironietės : Justina, Viltė ir Karolina

Maironiečiai aplankė Žemaitiją

Mes, gimnazijos maironiečiai kartu su kitų mokyklų mokiniais balandžio 29 dieną aplankėme įdomiausias Žemaitijos vietas. Telšių urėdijoje apžiūrėjome Žvėrinčių, kur beveik natūraliomis sąlygomis gyvena smaližius meškinas Timofiejus, lūšis, apuokų šeimyėlė, vilkai, meškėnas ir kiti gyvūnai. Aplankėme Plungės dvaro rūmus (jie tik ką atrestauruoti ir labai gražūs), rašytojos Žemaitės gimtinę - Bukantę, išgirdome, kaip kalba žemaičiai, vaišinomės jų pagamintu sūriu. Pailsėjome prie Platelių ežero, grožėjomės Telšių katedra ir užkopėme ant Šatrijos kalno.

Maironietės Goda, Žyginta, Laura ir Viltė

Maironiečiai Baltų vienybės dienoje Paberžėje ir Krekenavoje

Rugsėjo 20 dieną gimnazijos maironiečių grupė dalyvavo Lietuvos Maironiečių draugijos renginyje – Baltų vienybės dienos minėjime. Į šventę atvyko 565 maironiečiai iš visos Lietuvos, jų vadovai, svečiai.

Pirmiausia aplankėme Paberžės bažnyčią. Mums labai įdomiai papasakojo apie šią šventovę, ją atstačiusį ir 8 metus dirbusį kunigą, 1863 metų sukilimo vadą Antaną Mackevičių, kunigą, filosofą, išminčių, psichologą, pedagogą, etnografą Tėvą Stanislovą, jo darbus, pasiaukojamą tarnystę Dievui ir žmonėms, išvydome autentiškus Vinco Svirskio kryžius. Didelį įspūdį padarė Paberžės bažnyčioje dirbusių kunigų liturginių rūbų kolekcijos. Aplankėme 1863 metų sukilimo muziejų, domėjomės sukaupta istorine medžiaga. Vėliau nuvykome į Krekenavą, dalyvavome Šv. Mišiose Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje (mažojoje bazilikoje). Šv. Mišias aukojo kunigas, teologijos mokslų daktaras Gediminas Jankūnas.

Krekenavos miestelio centre įvyko Baltų dienos minėjimas. Sveikinimai, meninė programa. Maironiečiai truputį pavargo, bet prisiminė čia dirbusį poetą, kunigą Maironį, papasakojo visiems susirinkusiems atsiminimus . Grįždami aplankėme poeto pamėgtas, krekenaviškių įamžintas vietas- suolelį miške ir kt.

Mūsų būrelio maironietėms Gerdai Ščerbickaitei (III gb), Brigitai Marciuškaitei (III gb) ir Dianai Malickaitei (III gd) už aktyvią kūrybinę veiklą Tarmių metų ir 1863 metų sukilimo 150-mečio proga įteiktos Lietuvos Maironiečių draugijos pirmininko Eugenijaus Urbono padėkos. Maironiečių būrelio vadovė Regina Stumbrienė už nuveiktus darbus Maironio 150-mečio proga paskelbta Lietuvos Maironiečių draugijos Garbės nare. (Dabar šis garbingas vardas buvo suteiktas 20-čiai įvairių Lietuvos Švietimo ir Mokslo institucijų darbuotojų, maironiečių būrelių vadovų).

Godos Vaitukaitytės nuotraukoje – mūsų gimnazijos maironiečiai prie Paberžės bažnyčios.

Nauja svetainės versija

Paieška svetainėje

Telefonų numeriai

8 682 19660 - direktorė
8 672 65256 - direktoriaus pav.ugdymui Edita Dilienė
8 672 76484 - direktoriaus pav.ugdymui Violeta Dumbrienė
8 672 78434 - direktoriaus pav.ugdymui Rima Kazakevičienė
8 672 65080 - direktoriaus pav. administracijai ir ūkio reikalams
8 672 64323 - buhalterija
8 45 436 997 - raštinė
8 679 71332 - raštinė
8 672 05160 - socialiniai pedagogai, psichologai
8 672 67276 - biblioteka
8 672 67374 - valgykla
8 672 58262 - administratorius, budėtojasNaudingos nuorodos

Egzaminai           

 

 

 

 © Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija, Adresas - Vysk, K.Paltaroko g.18, Panevėžys LT-38462, Įmonės kodas 190424590 El. paštas - rastine@paltaroko.panevezys.lm.lt,
Telefonai - 8 679 71332; (8-45) 436997; Mokyklos tipas - gimnazija, Mokomoji kalba - lietuvių

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas XHTML and CSS Valid XHTML 1.0 Transitional