Gimnazijos skautai minėjo žemės dien

J.Tumo Vaižganto draugovės skautai kovo 18 dieną, žemės dieną, kartu su Panevėžio krašto skautais paminėjo 20 km žygiu ir nuoširdžia pagalba Panevėžio gyvūnų prieglaudos augintiniams. Lankomės čia jau ne pirmą kartą, bet nuolat visus jaudina įvairios šuniukų ir kačiukų istorijos, nuolat įgyjame naujos patirties vedžiojant, bendraujant, užjaučiant ir padedant gyvūnams patikėti, kad ne visi žmonės, sutikti jų kelyje, juos gali nuskriausti. Taip pat kviečiame ir gimnazijos bendruomenės narius apsilankyti nuošaliame Kaimiškio kampelyje, kur jūsų laukia daug nuoširdžių gyvenimo draugų.

Skautų vadovė I.Bučiūnienė

Skautai Panevėžio vyskupijos jaunimo dienoje

Mūsų gimnazijos jaunieji jūrų skautai kovo 4 d. dalyvavo šv. Kazimiero dienoje. Po šv. Mišių Laisvės aikštėje kartu su miestelėnais klausėmės ansamblio „Raskila", vaišinomės „šv. Kazimiero" sriuba. Po to laukė teminiai susitikimai, orientacinės varžybos mieste.

Vadovas Stasys Skrebys

Jūrų skautų vėliavos šventinimas

Minint Lietuvos skautijos Panevėžio jūrų skautų tunto „Vėtra" 15 -os metų sukaktį, Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje 2016-01-24 buvo pašventinta jūrų skautų vėliava. Šv. Mišias aukojo mūsų gimnazijos kapelionas Tomas Paliukėnas.

LS Panevėžio jūrų skautų tunto „Vėtra" vadovas Stasys Skrebys

Gerumo nebūna per daug

Gruodžio 8 dieną mes, kandidatės į Jūrų skautų tuntą „Vėtra", drauge su kitais esamais ir būsimais skautais devintokais ir šeštokais bei skautų vadu mokytoju Stasiu Skrebiu lankėmės Šv.Juozapo senelių globos namuose. Ten, nuoširdžiai priimti ir lydimi socialinės darbuotojos Jolantos Lundienės, susitikome ir bendravome su seneliais, dovanojome jiems rankomis megztas kojines. Jie jautėsi laimingi, dėkingi, dažno akyse išvydome ašaras.Tai - džiaugsmo ašaros, nes seneliai patyrė jiems dovanojamą mūsų gerumą ir šilumą. Juk ne vienas yra senas, užmirštas artimųjų, niekam nebereikalingas. Mums buvo gera matyti jų šypsenas, laimingas akis. Supratome – dar ne kartą mes sugrįšime ne tik Advento metu pasidalinti su globos namų gyventojais savo gerumu.

Kandidatės į jūrų skautus Dovilė Rolytė, Gustė Tuomaitė 7c klasė, nuotraukos Valdonės Prankaitės IVa ir Stasio Skrebio

Skautai Kovo 11-osios minėjime

Kovo 11-ąją į Panevėžio Laisvės aikštę plūdo tūkstantinės minios miesto gyventojų ir svečių. Čia surengta Nepriklausomybės atkūrimo 25-ių metų jubiliejaus šventė. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų batalionas organizavo rekordinį bėgimą, pakvietė prie renginio prisijungti specialiąsias tarnybas ir miestelėnus. Per parą buvo įveikti 824 ratai, o bendras nubėgtas atstumas siekė kiek daugiau nei 280 kilometrų. Bėgimą jau po finišo vainikavo visų karių garbės ratas Laisves aikšte skanduojant „Lietuva, Lietuva“. Vyko iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija, pilietinė akcija „Apkabinkim Laisvę" taip pat šventinis koncertas. Laisvės aikštė buvo apjuosta Lietuvos trispalve, kuri miestelėnams buvo perduodama iš rankų į rankas. Po didele vėliava šurmuliavo jaunimas. Kino centre „Garsas“ rodė įdomų dokumentinį filmą „Lituanica paslaptis“ Mes, jūrų skautai, pagerbdami savo Tėvynę taip pat mielai sudalyvavome šiame gražiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjime. Juk vienybėje slypi mūsų didžioji jėga. O kaip sakė mąstytojas Šarlis Monteskjė: „Laisvė yra gėrybė, kuri leidžia naudotis kitomis gėrybėmis.“

Paruošė Gerda Ščerbickaitė

Minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos jaunieji jūrų skautai vasario 16-ąją prie miesto savivaldybės dalyvavo iškilmingoje vėliavos kėlimo ceremonijoje.

Jūrų skautė Gerda, nuotraukos Stasio Skrebio

Straipsnių archyvas