Lenkijos ir Čekijos gamtos ir istorijos paslaptys

• Paskelbta: 2024-06-20
  • Kategorija: Išvykos

2024 m. birželio 17-20 dienomis gimnazijos devintokai aplankė Lenkiją ir Čekiją. Šios kelionės metu mokiniai susipažino ne tik su šių šalių gamta, bet ir su nepakartojama architektūra bei skirtinga kultūra. Aplankėme Vroclavą, klausėmės nuotaikingų gidės pasakojimų apie LDK kunigaikščių, Lenkijos karalių ir Saksonijos kurfiurstų dvaro intrigas. Adršpachų kalnų gamtos draustinyje pasivaikščiojome uolų - kalnų gamtos draustinio ir nacionalinio parko pažintiniais takais, kurie dėl savo įspūdingų smiltainio uolų ir tarpeklių panoramų tituluojami „čekų rojumi“. Vanduo, vėjas ir temperatūros svyravimai čia suformavo keisčiausias akmens formas, siekiančias iki 80 m aukščio. Pažintis su Praha, kuri  dėl savo grožio laikoma vienu iš elitiškiausių pasaulio miestų, sužavėjo visus savo istorija, gotikos šedevru - Šv. Vito katedra ir ... raudonais stogais. O Čekijos sidabro sostinė  – Kutna Hora buvo puiki galimybė sužinoti apie viduramžių monetų kalybą ir galimybė išbandyti savo drąsą, apsiginklavus šalmais bei prožektoriais, keliaujant 250 m ilgio tuneliu.

Patys moksleiviai sako, kad labiausiai jiems patiko uolų - kalnų gamtos draustinis, tačiau kitų lankytinų vietų tikrai nenuvertina ir džiaugiasi turėję galimybę jas aplankyti. Džiugu, kad kelionė praėjo sklandžiai ir parsivežti prisiminimai dar ilgai neišnyks.

Autorius:
Fausta Meškauskaitė