3b ir 4c išvyka į Rokiškį

• Paskelbta: 2024-10-11
  • Kategorija: Išvykos

2024 m. spalio 10 d. 3b ir 4c klasės mokiniai apsilankė Lietuvos sūrių sostinėje - Rokiškyje. Rokiškio krašto muziejuje sudalyvavo "Sūrio kelias" edukacijoje: susisėdus prie bendro stalo, dvaro šeimininkė pristatė indus ir įrankius, kurie buvo naudojami pieno produktams gaminti, o vėliau geriant mėtų arbatą ragavo įvairių rūšių sūrių.

Trečiokai taip pat susipažino su senuoju šiaudinių sodų rišimo amatu ir jų pynimo papročiais, rišo šiaudinį sodo elementą namams papuošti. O ketvirtokai domėjosi rankų darbo muilo paslaptimis: sužinojo, kaip ir kada jis atsirado, kokių rūšių būna bei patys pasigamino muiliuką.

Po įdomių edukacijų ir linksmybių muziejaus parke buvo nueitas 1 kilometras: nuo muziejaus iki šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios. Iš lydėjusios gidės sužinota ir prisiliesta prie įdomių miesto objektų bei aplankyta bažnyčia, jos koplyčia ir kripta.

Daug gerų emocijų ir įspūdžių patirta muziejuje "Lėlių namai": įtraukė spektakliukai pagal Šarlio Pero pasakas, kuriuose vaidino lėlės iš pagalvių, kėdžių ir net buteliukų. O po to buvo žaidžiama su teatro lėlėmis bei apžiūrėti muziejaus eksponatai - apie 1500 lėlių iš viso pasaulio.

Gintarė Mizeikytė, Asta Ulienė