Nacionalinio moksleivių čempionato „Makaronų tiltai 2024“ atrankos etapas

• Paskelbta: 2024-04-24

Balandžio 24 d. mūsų gimnazijoje tradiciškai vyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2024“ atrankos etapas. Jame dalyvavo 9 komandos, kurias sudarė I, II ir III bei IV gimnazijos klasių mokiniai bei dvi atvykusios komandos.

Vilniaus TECH doc. dr. Gintauto Ambrasas papasakojo apie tiltų statybą ir jų konstrukcijas, įtempimus bei gniuždymus bei davė vertingų patarimų, kaip pastatyti kuo patvaresni makaronų tiltą.

Po paskaitos visos  mokinių komandos per 60 minučių iš 400 g spagečių ir keturių plastilino gabalėlių turėjo sukonstruoti tiltą, kuris išlaikytų kuo didesnę apkrovą. Visi tiltai buvo pasverti ir išmatuoti, o tada išbandomi: tilto centre buvo palaipsniui kabinami svoriai iki tol, kol tiltas subyrėdavo.

Pirmąją vietą laimėjo 5 kg 50 g masės apkrovą išlaikęs tiltas (paties tilto masė 330 g). Jį sukonstravo PRC „RoboLabas“ komanda „UJAB Fenikso Tiltai“. Ši komanda gavo oficialų kvietimą dalyvauti respublikiniame ture. Nugalėtojai kvietimą atidavė II vietos laimėtojoms - II gimnazijos klasės merginų komandai „Moliai“. Jų tiltas atlaikė 4 kg 200 g masės apkrovą (tilto masė 418  g) – tai rekordas gimnazijos „Makaronų tiltai“ istorijoje.

Dėkojame gimnazijos komandoms aktyviai dalyvavusioms čempionate.

Stasys Skrebys