Mokomės pilietiškumo ir gynybos įgūdžių

• Paskelbta: 2024-06-17

2023–2024 mokslo metais pradėta įgyvendinti integruoto turinio pilietiškumo ir gynybos įgūdžių formavimo veikla, kurią vykdo Lietuvos šaulių sąjunga. Per tris šiai veiklai skirtas ugdymo dienos, kurių metu veiklų turinys sietas su dalykų bendrųjų programų turiniu, I gimnazijos klasių mokiniai ne tik klausėsi paskaitų apie piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, bet ir mokėsi praktinių išgyvenimo pagrindų. Mokiniai susipažino su higienos reikalavimais lauko sąlygomis, maisto paruošimu, mokėsi užkurti laužą ir jį prižiūrėti, pasistatyti palapinę, rišti įvairių tipų mazgus. Lietuvos šaulių sąjungos instruktoriai mokė, kaip reikia elgtis ekstremalių situacijų metu: kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą ir net kaip šaudyti pneumatiniu ginklu. Įgytus įgūdžius mokiniai įtvirtino 10 km žygyje. Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurso pabaigoje I gimnazijos klasių mokiniams buvo įteikti pažymėjimai. Tai buvo įdomi ir naudinga patirtis!