Kovas - Frankofonijos mėnuo

• Paskelbta: 2024-04-08

KOVAS – FRANKOFONIJOS MĖNUO

FRANKOFONIJA – tai Tarptautinė organizacija (TFO), įkurta 1970 m. Jos nariais šiandien yra 88 pasaulio valstybės, kuriose kalbama prancūziškai. LIETUVA nuo 1999 m. dalyvauja TFO veikloje stebėtojo teisėmis. PRANCŪZŲ KALBA yra viena iš labiausiai paplitusių kalbų pasaulyje. Prancūzų ir anglų kalbos yra vienintelės, kuriomis kalbama visuose penkiuose žemynuose. FRANKOFONIJOS DIENOS kasmet vyksta ne tik prancūziškai kalbančiuose kraštuose, bet ir Lietuvoje. Mokyklos, kuriose dėstoma prancūzų kalba, taip pat pažymi Frankofonijos dienas įvairia veikla: konkursais, viktorinomis, koncertais. Mūsų gimnazijos mokiniai prancūzakalbiai visą kovo mėnesį gilino savo žinias viktorinose apie Prancūziją, iškilius Prancūzijos žmones, meninio vertimo, raiškiojo skaitymo konkursuose. Kovo 22, 25 d. 4a, b, c klasių mokiniai turėjo progą parungtyniauti viktorinoje ,,Bienvenue en France“ (,,Sveiki atvykę į Prancūziją“), kurios metu daugiau sužinojo apie Prancūziją ir prancūzų kalbos paplitimą pasaulyje. Patys aktyviausieji buvo apdovanoti saldžiais prizais. Iki balandžio 10 d. 5-12 klasių prancūzakalbiai turėjo progą sudalyvauti respublikiniame piešinių konkurse „Ma Tour Eiffel est la plus belle“ („Mano Eifelio bokštas - gražiausias“).

Jūratė Pratkelienė